Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ArthurShelby #892 üzenetére

    Szia!

    USB 2.0 a valóságban meg sem közelíti a 60MB/sec-et, inkább a fele az, amire számíthatsz!

    RT-AC66U: 600MHz MIPS SoC / 256MB RAM / 128MB flash
    RT-AC68U: 2x800MHz Dual Core ARM SoC / 256MB RAM / 128MB flash

    Mellesleg az RT-AC66U a gyengébb SoC-nak köszönhetően 15-17MB/sec USB sebességre képes!

    Azért le kell szögezni, az ASUS gyári fw is jól használható, 1000x jobb, mint egy TP-LINK esetén! Bár ez szubjektív dolog, de én így gondolom...

    A moddolásról annyit, hogy sokan már megszokásból csinálják, én például sosem használnák gyári fw-t, annyira megszoktam már a Tomato-t, megvan a jól belakott kis rendszerem rajta, és ez évek óta szolgál így, már több routeren keresztül is, mert szinte ugyanezzel a szoftveres környezettel használtam a WL-500gP-t, az RT-N16-ot, és most az RT-N66U-t is, tehát csak a vas fejlődik alatta folyamatosan!

    Aztán persze van aki egy (vagy több) olyan funkció miatt tesz fel custom fw-t, ami nem elérhető a gyáriban, de ez még nem jelenti azt, hogy a gyári szoftver rossz lenne!

    A béna Download Master-t megnézheted ITT, de ha ez a felület nem jön be, akkor használhatod a Transmission Remote GUI-t is hozzá, mivel a Download Master tulajdonképpen egy Transmission, ami Linux alapokon az egyik legelterjedtebb torrent kliens, csak az ASUS saját vezérlőfelületet épített hozzá! Ebből adódóan persze előfordulhat, hogy egyes funkciók nem elérhetők benne, amik az eredeti Transmission-ben megvannak, de hát ez egy ilyen móka, itt-ott kompromisszumokkal is járhat, aztán ezeket valaki vagy benyeli, vagy ilyenkor jön a custom fw!

    Legjobb tudomásom szerint Merlin-el minden működik ami a gyári szofttal is, lévén abból fejlesztik, de mondom ezt úgy, hogy sosem használtam, tehát csak az olvasottak alapján!

    Igen jelenleg az RT-AC87U van feljebb, lényegében ugyanaz, csak még erősebb vas van benne!

Új hozzászólás Aktív témák