Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    AX58U-val két gondom lenne.
    Az egyik, hogy a Sonos Ikea hangfalak nem akarnak normálisan működni rajta. Egyszer már sikerült felregisztrálni a router váltásnál de azóta volt fw frissítés és nem sikerült megoldani. Rákeresve neten ez vmi régi Sonos-Asus bug de semmi egzakt dolgot nem találtam 1-2 kapcsoló OFF-ra állításán (ami megvolt amúgy is) és a tudományos router kihúz/bedug factory reset-en kívül.

    A másik gondom még nagyobb. Az 5GHz hálózat néha fogja magát és teljesen eltűnik. Egyik 5-ös otthoni eszköz sem látja ilyenkor. Lehet, hogy visszatérne magától de restarttal szoktam megoldani a dolgot.
    Árnyalja a képet, hogy egy TP Link AX73 is csinálta ezt. Ott próbáltam és visszatért 5-15 perc múlva restart nélkül is az 5GHz-es SSID. Addig viszont semmi. Direktben kapcsolódva sem.

    Amit még észrevettem mindkét routernél, hogy Intel AX200/201-es kliensek biztosan okoznak gondot. AX73-on a két Intel le-leszakadt folyamatosan, akkor is amikor még látható volt az 5GHz. Máskor meg teljesen elment.
    Utána AX58U-n egyébként úgy tűnt, hogy megoldódott. Ott az egyik fw-n volt SSID eltűnés
    A következőn csak akkor ha az AX200-as kliens és a 160MHz és/vagy DFS aktív volt. Akkor eldobta, majd pár perc után eltűnt a többi kliens elől is a hálózat.
    Letiltva a 160MHz-et és DFS-t nem volt gond... majd újra eljött 1-1 eltűnés de ritkán, itt már az AX200-as kliens nélkül is (az AX201 aktív de azzal nem volt ilyen látványos leállás).

    Most még fw-t cseréltem a legújabb Merlinre de itt is eltűnik heti kb. 1x. Valamint a Sonost sem sikerült párosítani (bár még factory resetet nem próbáltam, a gyári fw-vel anno elég volt egy cold restart)

    Szóval szummázva: ez ekkora szívás, ráadásul ilyen, elég drága routerekkel vagy valamit elrontok? Mondjuk ha minden menne, de csak 160MHz-et tiltva, az is elég felemás érzéssel töltene el 50k-s routereknél.
    Az előző router egy 10k alatti Asus N56U volt amit váltott. Padavan fw-vel AC-sítve használtam, gyakorlatilag évekig nem volt restartolva, atomstabil volt.

  • sb

    veterán

    válasz LittleBiG007 #14780 üzenetére

    Azt kihagytam de amikor úgy tűnt már működik (és csak 1 hét után tűnt el az 5G) akkor már fix csatornán volt, próbáltam 100-ason, majd aztán huzamosabban már alacsonyabb csatira tettem, a 60-asra.
    Tehát itt fix, alacsony csati (DFS off, bár így nem érdekes) és 160MHz off.

    Az AX73-on most gondolkodtam, hogy visszateszem mert jött rá fw update, hátha jobb. A végén már azzal sem volt sok gondom.

    Sokkal mélyebbről indultam vele, ott kb. napi 8-10x szakadt le a két kliens. Úgy, hogy 5-15 perc volt amíg visszajött az 5G. De ott volt eszköz ami továbbra is látta. Erről kellett (volna) HO-ban dolgozni, VPN-en. :D
    Aztán 160 off-al ott sikerült odáig eljutni, hogy csak az egyik Inteles noti szakadt róla, de már az se napi 10x, hanem 1-2 naponta. A többi eszköz szépen ment vele.

    Ekkor jött a csere mert amúgy nem volt szimpi, hogy kb. semmit nem lehet állítani a routeren, ha jól emlékszem akkor frekit se lehetett fixálni. Gondoltam Asuson több a lehetőség, ill. nem fix router, hanem router-kliens együttes problémának tűnt. Ha maga a hálózat él akkor a telefonok, tabletek és a Realtek AX-es noti soha nem szakadt le róla, mindig látták. (A fix eszközöket nem tudom mert ott nem venném észre, ha pl. leszakad a TV).

    Viszont így, hogy már az Asus is eltűnik, pluszban kicsit gyengébb a wifije és még a Sonos-szal is bugos... így már inkább hátrébb vagyok az AX58U-val. :(

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz LittleBiG007 #14808 üzenetére

    Event viewert néztem W10 alatt, hogy ír-e vmi hasznosat de semmit sem láttam.
    A többinél meg eszköz oldalon, pl. TV, termosztát, stb... nincs közvetlen látható log. Azt nem tudom router oldalról releváns-e vagy amúgy is lenne olyan, hogy meg-megszakadnak.

    Azt viszont nem hittem volna, hogy kliens oldalról így haza lehet vágni a routert. Szürreális volt ahogy bekapcsoltam az Asus notit (most jövök rá, hogy ironikusan az is Asus), felcsatlakozik 5G-re,eltelik 10mp, ledobja... majd kb. fél-egy percen belül hallom a másik szobában megszakadt Spotify-t, a gyereket, hogy kilépett a tablet a videóhívásból, ill. utána, hogy miért mobilnet megy a telefonon. Igazi hekkernek érezhettem volna magam. :D
    Helyette 1 hét múlva a már fix/80MHz-en, amikor csak a telefon szakadt le, nem volt ilyen földindulás, megkaptam a kérdést, hogy miért is kellett routert cserélni, főleg kétszer, ha előtte 3-4 évig semmi gond nem volt. :)

    De, hogy haladjunk is konkrétan... Kérdés, hogy ezzel akkor lehet még bármi kezdeni a fenti pár paraméteren kívül ami nem oldotta meg? Fw-várás? Support tud bármiben segíteni? (Esetleg én adni vmi használhatót egy későbbi javítás reményében?)

    Vagy ez ilyen és szokjam meg... Bár nem tudom menni fog-e. Utoljára sztem legalább 15 éve indítottam újra routert rekreációs céllal. Azóta megszoktam, hogy működik ahogy kell. Főleg ennyiért nehéz túllendülni. Akkor lehet, hogy még egy stabilabb AC-s is jobb lenne.

Új hozzászólás Aktív témák