Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    Adott egy asus rt-ac65p. ~1éve vettem, anno "beszélgettünk" is róla, azóta megbékéltem a gyenge WiFi-vel stb, hozzászoktam, nem rossz cucc annyira.
    Ehhez van egy digi ftth-s net, amivel múlt hét közepéig szépen ment minden. Aztán valamiért a digi nat mögé rakott, innentől torrent-ben mintha passzív netem lenne, alig tudtam bárkihez csatlakozni, portforward nem ment sehogy. Ezért a mai napon írtam a Digi-nek, kértem, hogy adjanak publikus IP-t, ezt készséggel meg is tették.
    Ellenben azóta a router úgy viselkedik, mintha nem tudna HW-NAT-ot... ha elindítom torrent klienst 1-2perc után elérhetetlen lesz és csak a fizikai ki-bekapcsolásra reagál.
    A cpu terheltség így néz ki (ez az utolsó kép, amikor eldobta magát ennél az esetnél, tehát a grafikon innen nem mozdul sehova), szépen látszik, hogy teljesen olyan, mintha nem lenne HW-NAT...

    Próbáltam többször újraindítani, digi kapcsolatot újrakonfigolni, sőt még a gyári FW-t is újraraktam, de semmi sem segít.
    A legutolsó fagyás óta nem is sikerült újra elérnem a felületét...
    Most visszaraktam a jó üreg TP-Link Archer C7-est (még jó, h megtartottam backup-nak), folyamatosan megy a torrent, semmi baja (azon kívül, h sok szálat nehezen szolgál ki, ergó nem tudja kihasználni a max sebességét a vonalnak)

    Szóval a kérdésem az lenne: van bárkinek tippje, hogy mi lehet a probléma/látott/tapasztalt már valaki ilyet?
    illetve hogyan lehetne orvosolni?
    Természetesen torrent stb beállításokhoz nem nyúltam, ugyanazok, amikkel korábban 1 évig szépen ment.

    Előre is köszi a segítséget :R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz woodworm #3559 üzenetére

    ebben valóban igazad van, h anno ilyen 10-15%ig terhelődött mind a négy mag, egyenlő mértékben. Most az első és a harmadik megy 100%ra ahogy használom klienst. A nat be van kapcsolva, qos ki, utolsót nem tudom, de ugyanúgy van állítva, ahogy az elmúlt 1+évben volt, nem nyúltam semmihez, nem történt semmi azon kívül, h digi nat mögé rakott 1hete most pedig kivett.

    (#3560) Gubek-Einste : erre, mint legvégső megoldás gondoltam, csak úgy voltam vele, hogy ennyi szórakozás után inkább kérdezek, aztán max legvégső esetben le törlök mindent és újrakonfigolom, ha nincs más ötlet itt sem

    De érdekes, h addig a pillanatig, amíg digi nem vett ki a nat mögül tökéletes volt, csak passzív voltam ugye és kb 0 upload volt (de lgalább leteszteltem, h qbittorrent passzívban egy nagy rakás kaka... ez is valami :D )

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Dragon3000 #3562 üzenetére

    "felváltva" teszteltem több nagy méretű file-on (6gb++, több részletben tölve, váltogatva a klienst, visszahash-elve stb) a qbit-et és a bigly-t. szignifikáns a különbség (~10-20mbyte vs ~50-60mbyte) no de ez tényleg OFF, nem ide tartozik.

    Ha valakinek van egyéb ötlete, akkor szívesen várom, hogy mi lehet a router-emmel. ha nincs, akkor este/éjjel megpróbálom, aztán ha nem megy, akkor jövök ismét :R

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Új hozzászólás Aktív témák