Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiratheonly

    tag

    válasz nimfas #2136 üzenetére

    Igyekszem a legrövidebben megfogalmazni, hogy tömör és lényegretörő legyen. Nagyjából az Asus leírását kell követni, de más a firmware: [link]

    Debrick előtti lépések:
    Kerítsünk magunknak egy UTP kábelt, amivel elkezdhetjük a debrick folyamatot.
    Távolítsunk el minden kábelt a router-ből, a tápon kívül! A routert kapcsoljuk ki.
    A PC-re töltsük le az "ASUS Firmware Restoration" tool-ját, én ez használtam: [link]
    A PC-re töltsük le a legutóbbi működő vargalex-es factory firmware-t, ebből a hozzászólásból, én ezt használtam:[link]

    A debrick lépései:
    1. Kezdjük el nyomni a reset gombot a router hátulján, mielőtt bekapcsoljuk egy pár másodpercig. Kapcsoljuk be a router-t és várjuk meg, míg a bekapcsolást jelző LED el nem kezd villogni lassan (3-4 másodpercenként), ekkor engedhetjük fel a reset gombot.
    2. tiltsunk le minden hálózati adaptert a PC-n az összekötni kívánt kábeles adapteren kívül.
    3. Adjuk a képen látható módon a statikus IPv4 címet az adapterünknek.

    4. Kössük össze a PC-nket a router LAN1-es portjával.
    5. A vargalex-féle factory firmware-t nevezzük át "factory.trx"-re.
    6. Indítsuk el rendszergazdai módban a "Firmware Restoration" tool-t.
    7. Válasszuk ki a file feltöltéséhez a "factory.trx"-et, majd nyomjunk a Feltöltésre/Upload-ra.

    8. A Firmware Restoration tool feltölti a kiválasztott fájlunkat és újraindítsa az eszközt, ez a művelet több percet is igénybe vehet.
    9. Parancssorból folyamatosan figyeljük (pingeljük) a 192.168.1.1-et. Amint válaszol, a debrick folyamat befejeződött.

    Elvileg innetől már mennie kell mindennek, és a LuCI elérhető kell hogy legyen a 198.168.1.1-en.

    [ Szerkesztve ]

    The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

Új hozzászólás Aktív témák