Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z123456789

    addikt

    válasz MaCS_70 #17721 üzenetére

    Úgy összeségében nagyon örültem pedig, hogy ma véget ér a kálváriám. :)

    Ahogy az első hsz-ben írtam, sajnos akadozik a netem. Sejtésem szerint két UTP kábel volt a ludas. A teszter szépen mutatta, hogy 8 szálból csak 3 küld/fogad adatot. Kötöttem újakat, és most ugyanúgy akadozik a netem. A kis házi módszereimmel úgy látom a szolgáltató felől nincs gond. A gyenge láncszem a router. A tapsztalataim szerint pár évet bírnak ezek a routerek, aztán végtelen napokat töltesz azzal, hogy keresd a hibát. És sosem lesz meg. Szóval csere.. Jelenleg is ennek a határán állok. De ha valaki esetleg tudna rám időt szánni, és segítene, hogy hogyan ellenőrizzem a routert, hogy jó-e még, vagy tényleg tönkre ment, annak nagyon hál.ás lennék.
    Egy ping -t 8.8.8.8-at futtatok most folyamatosan, és látszik is amikor megakad a net.

    A WAN-ról elérés miért veszélyes? Mit takar az IP megkötés? Hogy milyen eszközök férhetnek hozzá a routerhez? És ha ezek be vannak állítva, utána is még veszélyes a dolog?
    Természetesen áttérek VPN-re, ha az az abszolút ajánlott, csak érdekelne.
    Ez az, ugye?

    Továbbá tudom, hogy van milyen routert vegyek topic, de valószínűleg a következő is ASUS lenne. 300/20-as előfizetésem van, illetve FULL HD tartalmakat nézek NAS-ról egy medialejátszón, vagy épp valamelyik notebookon. Ezeket a tartalmakat szeretném, ha gond nélkül vinné akár wifin is. Jelenleg az 1080p tartalom van, hogy akad wifin keresztül (smb megosztással.)
    Vagy inkább tegyem fel ott a kérdést? :B

    Köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák