Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kandri

    csendes tag

    válasz dkess #8800 üzenetére

    A 100/100 as diginél úgy működött. Bejött a 8eres lankábel a lakásba, ott leosztották telefonra tv re es netre egy ilyen pici ķütyüvel a nevét nem tudom. Az internet kábel ment az általad vásárolt routerba ott pppoe módba kapcsolni felhasználónév jelszó és ment a net. A masik lakásomban még mindíg úgy is van. De ebbe a lakásba is így kellett de ide értek az optikai kábel kiépítéssel és bekötötték az 1000digit. Behúzták a lakásba az optikait bedugták egy szerintem routerbe zte a márkája vifit is szolgáltat és 2 1 gigabites lanportal rendelkezik+ tv kimenet és telefon kimenet. Azt a kütyüt(routert) össze kötöttük a régi routeremmel át kellett állítani pppoe ről dinamic ip re és úgy működött. Ezt nem én találtam ki, ez volt az utasítás a beszerelő fickótól. A probléma csak ott volt hogy az egy 11 eves tp link 1043RN router. Akkori gyári szoftverrel. És a teljesítménye nem volt a legjobb vezetéken 150mb/s wifin 100mb/s. Ezért elkezdtem nézegetni a routereket. És itt a hardveraprón egy router eladója azt ajánlotta hogy vegyek egy ASUS ac1200 routert custom freamverrel mert az tudja az 1000mb/s t vezetéken. Meg is vettem azt amit belinkelt nekem. Meg is jött csak nem akart dinamic ip ben működni, a tp link abban müködött minden további nélkül. És láss csodát ez is abban működik. Miután segített egy hozzászóló hogy mi a megoldás. Tehát nem pppoe ben működik hanem dinamic ip ben. És simán megy vezetéken 1000 megabit felett. Wifin 5-600 megabitet tud, de nekem a vezeték a lényeg. Úgyhogy nagyon megvagyok elégedve vele és jól működik,legalább is eddig. Remélem így is marad :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák