Új hozzászólás Aktív témák

  • mexican1979

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy ASUS X550CC-XX571D notim, amit 2014. januárjában vettem. Ezidáig tökéletesen működött, de tegnap este a leállítás hosszasra sikeredett. Egy idő után megunva a dolgot, hogy nem áll le, manuálisan kinyomtam. Miután újraindítottam és újra leakartam állítani, kékhalálba futott a gép, a következő hibaüzenettel: Driver power state failure. Utánaolvastam a neten, és kiderült, hogy sok oprendszernél találkoztak már ezzel a jelenséggel pl. Windows 8. Az egyik fórumon írtak konkrétan megoldási javaslatokat. A gép vétele óta nem nagyon frissítettem, de most kb 51. updateted leszedtem, és telepítettem. Persze minden frissítést, utólag is lehet korrigálni pl. visszavonás vagy egy korábbi rendszerállapot visszaállíásával. Azóta a gép:

    1. gond nélkül leáll, de a power gombot manuálisan ki kell kapcsolni
    2. átméretezte a képernyő felbontását
    3. van képernyővédő
    4. mintha kicsit haloványabb lenne a képernyő megvilágítása

    Tegnap óta nem jelentkezett semmi probléma, hibátlanúl működik a gép.

    DE!

    Mi okozhatta a kákhalált? Egyik ismerősöm szerint a bluescreent mindig RAM, VRAM vagy a rendszer ramja okozza. És gyanítja hogy a vga kártyával lehet valami, aminek javasolta újra leszedni a driverét.

    A gép garanciállis, van jótállási jegye.

    Szerintetek forduljak szakszervízhez vagy esetleg elég mondjuk a fentebb említett driver cseréje?

    Köszönöm válaszotokat!

    mexican :R

Új hozzászólás Aktív témák