Új hozzászólás Aktív témák

  • Tirithon

    csendes tag

    válasz Tirithon #419 üzenetére

    Na, úgy tűnik, hogy megoldódott a probléma (telefonon át szereltettem, úgyhogy nem mondom 100%-ra). Angol fórumon olvastam, hogy ez az alaplap valami G-Skill márkájú ramot kezelt hasonlóan, ott az volt a baj, hogy automatikus bellításokkal 2.1 volton üzemeltette, ami már tuningnak számít, mert az tírták, hogy a szabvány az 1.8 lenne. Így pedig instabillá vált a ram, ahogy az a túl sok tuningnál megszokott. Azt írták megoldásnak, hogy kézileg vissza kell venni 1.9 voltra. Nem tudom, miért 1.9-re, ha a szabvány 1.8, de telefonon inkább nem próbálgattam. És ettől meg is javult.

    Tehát vissza kellett venni a Kingmax RAM feszültségét 1.9 voltra és onnantól megy. :)

    Egyébként nekem csak valami Windows-os memtest fagyott ki, nem az eredeti régi, az lefutott gond nélkül, hanem ez: http://hcidesign.com/memtest/ Na ez mindig szépen lefagyott a hibásan működő rammal, mielőtt elérte volna a 100%-ot, pedig a leírása szerint napokig is futnia kéne a tesztnek gond nélkül. Az otthoni gépen felmet 150%-ra, mikor meguntam, amióta be van lőve a Kingmax RAM, azóta azzal is felmegy 100% fölé.

Új hozzászólás Aktív témák