Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • torma99

    aktív tag

    Kedves Fórumozók!

    Egy nagy problémával fordulok hozzátok, remélem van valami hasznos ötletetek.
    Először is a számítógépem paraméterei: A8N-Sli Premium lap, Athlon64 3000+-os proci, 1024 MB Ram, MSI NX6600Le-256MB (Sima 6600 geforce), Sata 300 gb vinyó, ide 200 és 160 gb-s vinyók, lg dvd/cd kombó, panasonic kisfloppy, Aerocool ház, Q-tec 400w táp.

    A problémám a következő:
    A gépemen lévő winfos indulásnál nem ismeri fel az alaplapi raid vezérlőt, elindul az illesztőprogram keresése nevű gyönyörűség, de alighogy elkezdene homokórázni a gép kikakukkol azzal, hogy a rundll32 hibát észlelt és ezért leállt(fontos megjegyeznem h ezt csak a jelenlegi köbö 1 hónapos winfos csinálja). Az általános probléma az volna, hogy ahányszor elindítok valami komolyabb hardwarefaló programot(premiere,pdr 5, vagy bármilyen játék) akkor vagy a program futása alatt, vagy betöltődés közben, vagy épp a kilépésnél, hasonló rundll32 ntdll és egyéb fontos winfosfájlok hibája miatt áll le a rendszer. A helyzet már odáig fajult, hogy az 5 éves játékaim sem óhajtanak kilépni, ekkor pusztán elfeketedik a képernyő, a gép tovább megy ilyenkor néha még az egér is feltűnik de az istennek sem akarja a feketeséget eltüntetni. A vicc az egészben az, hogy viszont az összes tesztprogram lefut a gépen(memtest, prime95, sandra, everest, 3dmark,test my hardware, systemworks összes) minden különösebb gond nélkül.
    Megoldási kísérleteim: winfos többszöri újratelepítése, a létező összes driver kipróbálása különféle konfigurációkban(beleértve legalább 10 féle directx-et). Szétszedtem(ezt nem szabadott volna de nem érdekel :)), majd újra összeraktam többször is kipróbáltam egy memmóriamodullal, kettővel, ebbe a slotba, abba slotba, 1 vinyóval, 2vel, másik videókártyával, másik vinyóra installált winfossal, megpartícinálva és anélkül. Egyre jobban kezdtem a tápra gyanakodni de multimeterrel megnézve 1%-on belül van a feszültségingadozás a normálishoz képest.

    Szerintetek mi lehet a gond? Megtisztelő válaszotok előre is köszönöm!

  • torma99

    aktív tag

    válasz martonx #101 üzenetére

    windows-t újrainstallálva is kb 2 óra használat után előjönnek a bajok. Egyébként minden programom jogtiszta eredeti szal nemhiszem h ezekkel lenne a baj. Egyébként az normális hogy egy sima A64 3000-esnek folyamatosan ugrál az órajele 1700-1900 Mhz között, pedig a feszültség állandó?

Új hozzászólás Aktív témák