Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Chapel

    tag

    Így közel 50 óra után, vegyesek az érzelmeim. Pár dologban visszalépés, bizonyos dolgokban viszont érzem a fejlődést. Grafika szerintem nagyjából hozza azt a szintet amit az Origins, de több grafikai bugot tapasztaltam az Odysseyben. Furán megjelenő/eltűnő àrnyékok itt ott, a tábortüzeknél lévő tűz füstje is sokszor érdekesen néz ki, mintha ugrálna vagy nem tudom. Az a bizonyos feature ami már kb ezer éve jelen van az AC játékokban, hogy ha kijövök a vízből utána egy darabíg még vizes a ruha, és fokozatosan szárad meg. Ezt itt nem látom. Apróságok de na, tavaly az Originsben ilyenekkel nem találkoztam. Először tetszett az új inventory, hogy így külön pakolgatod a felszerelési tárgyaidat a karakterre. De aztán eszembe jutott a Unityben is hogy utáltam hogy olyan cuccban kell rohangásznom aminek a statja tök jó meg minden, de kinézetre meg nem igazán tetszik. Na itt is ezt érzem. Persze lehet egy adott tàrgyat upgradelni is, emiatt egy kicsit jobb a helyzet. Viszont az az igazság hogy, szánalmas ugyan de nagyon sokáig kék cuccokban jártam mert mondjuk nem tetszett a lila meg a sárga se. Simán jobb volt az Originses megoldás hogy tudtál skineket változtatni. Akkor nincs legalább az a probléma se hogy nem összepasszoló ruhákkal vagy felöltözve. Ami tetszett hogy megint lehet hajókázni. Bár sztem közel sem olyan élvezetes mint a Black Flagben. Nagyon furán mozog a hajó. Olyan hajtűkanyarokat csinál hogy eléggé hajmeresztő, nagyon mozgékony az egész. Nem hiszem el hogy azokkal az evezőkkel ilyen hirtelen irányváltoztatásokra képes lenne egy ilyen hajó. Összességében azért élvezetes a hajózás, főleg mikor a kis kadétok rázendítenek egy nórára. De valahogy kevésbé érzem a késztetést hogy vízre szálljak mint anno a Black Flag esetében. Alekosz csávó meg hát... Kassansdra egy picit lehet szimpatikusabb, de nem hiszem hogy sokáíg megmaradnak emlékezetemben, mint Ezio vagy akár Altair, vagy a Kenway család. Még eskü Bayek is szimpatikusabb. Viszont mindez eltörpül amellett a borzalom mellett amit műveltek az arc animációkkal. Te jézusom... Nem értem hogy pár éve a Mass Effect Andromédát szana szét szedték ezért. Itt ez senkit nem zavar? Fura. Engem nagyon kiábrándít ez a fura arcmimika meg gesztikulálás. Direkt megnéztem, elindítottam az Originst, hátha már ott is ilyen szörnyű volt, de nem. Az még ehhez képest vállalható. Nem rossz játék de az ilyen problémák miatt érzem azt hogy kár volt ezt idén kiadni. Nem úgy volt különben is hogy már nem fog évente AC játék megjelnni? Meglátszik hogy erre nem jutott annyi idő mint az Originsre, még úgy sem hogy már javában fejlesztették ezt is mikor haladtak az Originsel. Jót tenne ennek a sorozatnak is egy paradigmaváltás, mint ahogy pl a Resident Evil játék is változott, vagy ott van az Alien Isolation. Jó lenne egyszer valóban egy assasin bőrébe bújni mint régen, vagy inkább máshogy, sokkal jobban. Nagyobb hangsúly lehetne a sunyuláson, csendes gyilkoláson, és utána eltűnni a tömegben. Eskü egy Sniper eliteben vagy egy Hitman játékban több assassin's creedet vélek felfedezni lassan mint a nevével fémjelzett játékban.

  • Mr Chapel

    tag

    válasz VTom #536 üzenetére

    Igen, ezzel le is írtad az egyik problémát. Hamarabb adták ki mint kellett volna. De sztem ez nem mentség a gyatra arc animációkra. Senki nem mondta hogy megint évente kell kiadni az AC játékokat. Bőven kibírtuk volna ha még egy évet polírozzák legalább. Tényleg röhelyes hogy korábbi részekben sokkal jobbak voltak ezek. Azt hittem a technika előre fejlődik nem vissza. :) Szerintem egyébként semmivel nem jobb az Odysseyben a mokep mint az Andromédában. A külön slussz poén hogy a nem fő karakterek arc animációja jobban néz ki, ez nem tudom hova tenni.

  • Mr Chapel

    tag

    A legutóbbi frissítéssel bekerült vagy bekerültek, ilyen legendary shipek. Ezek a játéktéren fixen vannak valahol, vagy ez event szerűen lesz, mint az Originsben a különböző istenek elleni harcok?

  • Mr Chapel

    tag

    válasz tonermagus #565 üzenetére

    Nálam inkább fordítva van. Igaz nekem csak egy 1060 van. Az originst max beállításokkal tudtam ugyanolyan teljesítmény mellett futtatni, mint az Odysseyt visszább véve egy két opcióból.
    Ami feltűnt még, amellett hogy nem vizesedik a ruhája Alekosznak, hogy igazából véres se lesz, bármilyen vérfürdőt is rendezek :) Milyen besorolást kapott a játék? Hogy ezt is kihagyták. Az Originsben tetszett hogy egy nagyobb összecsapás után bizony itt ott véres lett a köpönyeg. Majd egy fizetős dlcben megkapjuk mint a hidden bladet :D

  • Mr Chapel

    tag

    válasz polgi803 #578 üzenetére

    Node mennyi az átlag fps-ed? Nekem szégyen szemre lockolnom kellett 35 fpsre ha maxra állítok mindent. Rühellem ha ugrál az fps szám. Emiatt szoktam lockolni inkább. Full random csak egy irányba nézek és megőrül, ilyent még egyébként más játékban még nem láttam. Két opciót egyel lejjebb állítottam, az egyik a köd részletesség úgy emlékszem, így megvan a 45 fps :) Hurrá... Valszeg a 8 giga ram meg a fx 8350 proci a limitáció nálam is. Az origins is kb így futott, kicsit jobban. Bár nem panaszkodom mert a konzolos 30at így is hozza, csak pcn nem vagyok hozzászokva az ilyenhez. Már egész megszokta a szemem :) Az új patch óta folyamatosan kiírja hogy baxódj meg frissíts videokártya drivert. Viszont nálam a 4xx driverek mindenféle anomáliákat okoznak más játékokban. Tvt használok monitornak, ha pc módba kapcsolom akkor tiltja a ugye a színkezelést. Ezért az nvidia kezelőpultban szoktam egy kicsit feljebb tolni a színtelítettséget. Nem szeretem ha fakó a kép. Na a 4xx driverek óta csinál ilyeneket hogy mondjuk játszom vmivel, kilépek, és utána tök fura a kép, mintha nem pc módban menne a tv, csak win restart után javul meg. Vagy például Fallout 4ben nem működik a vsync. Úgy hogy a 399.24 drivert használom, ezzel semmi gondom. Lehet az újabb driverekhez kellene a legfrissebb winfos upgrade, de nem nagyon töltötte le automatikusan, majd lehet ezzel elszarozok unalmasabb perceimben.

  • Mr Chapel

    tag

    válasz laci1117 #625 üzenetére

    Lvl 40en nyűglődök én is. Marha jó lenne ez a böszme nagy világ, csak érdemi tartalommal nem ártott volna megtölteni. Ugyanez volt egyébként az Origins ilyen szempontból. Hiába a rengeteg mellékküldi, ha nagyjából egykaptafa az összes. Van 4-5 típus és kb ennyi... De legjobban az irritál hogy tele van a térkép kérdőjelekkel. Naívan azt gondolná az ember mekkora fun lesz felfedezgeztni a világot stb. De idővel rájössz hogy ezek a felfedezetlen területek kimerülnek 3-4 féléből. Nekem ez eléggé lehangoló, és hiába nagy a világ de ugyanakkor unalmas és egyhangú is. Már csak a main story miatt játszom leginkább. Nagyon nincs hangulatom felfedezgetni. Ez a hack & slash harcmodor még az Originsnél egy darabíg tetszett, hogy más mint a korábbi ac játékokban. De mostanra nagyon fusztráló ez a katyvasz ami sokszor kialakul, aztán átmegy az egész daráldába. Agyon baxva az addigi sunnyogós stílusomat.
    Nagyon gáz hogy itt mellettem asszony tolja a witcher 3at, és az jobban leköt mikor ott történik valami? Pedig csak a szemem sarkából látom :)

  • Mr Chapel

    tag

    A season passból nem lehet csak külön a remasterelt AC 3at megvenni? Bár ha az is csak olyan mint a többi "remaster" akkor inkább még se érdekel. Jézusom a Brotherhood nagyon gagyi lett, a normál játék szebb mint az állítólagos feljavított. A Roguenél meg szintén nem nagyon láttam változást, talán kapott egy kis élsimítást. Azért az AC 3at megnézném az AnvilNext 2.0 engine-el. Egyedül ezt a részt nem játszottam végig, pedig kedvencem Haytham Kenwayel is itt ismerkedünk meg először. Na majd talán ha értelmes lesz az a remaster, újra fejszét ragadok Connoral :)

  • Mr Chapel

    tag

    válasz Gery9112 #638 üzenetére

    Az eleje tetszett igazából. Gondolom később vesz lejtmenetet az egész. Connort egy kicsit túltolták, Schwarzenegger megirigyelné. Pont hogy nem így néztek ki az indiánok. Valahol olvastam még régebben hogy eredetileg nem ilyen kétajós szekrényt akartak csinálni a karakterből. De aztán még is ilyen lett. Biztos Michael Bay rendezte :D

  • Mr Chapel

    tag

    Speciel én is jobban örülnék a vikinges settingnek. Rómát, meg az olaszos körítést szerintem Ezioval már körüljárták párszor. Mondjuk én egy jövőbeni, sci-fi környezetben játszódó részt is megnéznék. De leginkább annak örülnék ha végre ráfeküdnének erre az assasinkodásra, lopakodásra. Nem is kell ekkora map, fele ekkora elég lenne, csak ne ugyanaz a 4-5 helyszín ismétlődjön. Meg nem bánnám ha egy kicsit jobban hajazna a realitásra. Az odysseyben gyakorlatilag nem lehet sehonnan lezuhani. 100 méteres esést zokszó nélkül túlél...wtf? Az originsban legalább sérült valamennyire a karakter. Azt meg se említem hogy mindenen fel tud kapaszkodni. Nulla kihívás hogy megpróbáljak esetleg máshol, alternatív útvonalat keresni. Sehol egy olyan mint a Brotherhoodban a Borgia towerekre való feljutás. Ezeket nagyon hiányoltam az originsben és az az odysseyben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák