Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rivaul

    addikt

    Sziasztok!

    A Hobby elektronika topicba indultam ahol nagyon segítőkészek voltak, de a kérdésembe komolyabban belemerülve, inkább ide irányítottak hozzátok.

    Van nekem 2 kisfiam. Nagyon szeretnek focizni és az alábbiakban láthatóhoz hasonló lyukas focikapuval "versengeni" egymással. Viszont a kis simlisek folyton a könnyebbik végét fogják meg és ott szereznek pontot ahol a legkevésbé megerőltető hogy a másik orra alá dörgölhessék :D (5-6 évesek nem tudják számolni a pontokat) Arra gondoltam hogy igazán szeretek barkácsolni. Csinálnék nekik valami extrát. Egy OSB lapba vágnék hasonló lyukakat. Eddig oké, és innen jönnétek ti ha segítetek. A lyukakba vagy köré led szalagot húznék ami felgyulladna ha átrepül rajta a labda pl zölden. Viszont nem szeretném ha elaludna a led hanem a fal két oldaláról rugdosnák és a második lövést mondjuk már kéken jelezné. Ami viszont világít azt nem lehetne átváltani. Így addig rugdosnák ide-oda amíg valaki az összeset össze nem szedi. Aztán újra lehetne indítani. Remélem érthető valamennyire :)) Bár mit megépítek leírás vagy segítség alapján de az elektronika és a programozás nem a területem. Elsőre pont emiatt azt gondoltam kis keresés után hogy pár PIR érzékelő kell csak meg valami relé de gyorsan jelezték hogy a PIR nem működik mert tárgyat nem fog érzékelni. Olyan kellene ami reagál a tárgyra, nem zavarja a kültéri fény, megfelelő az érzékenysége és még egyebek amikre én nem gondoltam.

    Nagyon szépen megköszönnék bár milyen útmutatást merre induljak, mit rendeljek a "projekthez".

    [ Szerkesztve ]

    Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

  • Rivaul

    addikt

    Wow! Nagyon sok alternatívát ajánlottatok ilyen rövid idő alatt is, ezt köszönöm. Aryes-el már váltottunk pár sort, ő ajánlott titeket hogy több szem többet lát, ami be is igazolódik ahogy látom. (egyébként igen, a másik 2 gyerek leányzó, bár ők már nagy culák 15, 17).

    Szóval átnéztem gyorsan az ajánlatokat. A legelső amit gyapo11 ajánlott egy szinpatikus árazású dolog, pont amiatt ahogy Janos250 mondta, nem egy darab kellene. Pedig a kész megoldás szimpatikus de biztos vagyok benne lesz majd rokon aki kitalálja hogy neki is kell :D Amit az olcsó PIR-be problémának látok hogy van ugyan egy fix állíthatósága és közvetlen kapcsolná a ledet, de az ahogy nézegettem őket ilyen cca 6 perc. És nem váltana színt.

    Jó ötlet a dupla fal beépítés miatt. Úgy is marha nagy egy OSB, simán ketté tudom vágni így többe sem kerülne.

    A telefonos elérhetőség kényelmes lenne viszont. Az tetszik. Amit ajánlotok én beszerzem és utána fárasztanálak a how to know-al :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

  • Rivaul

    addikt

    válasz Aryes #14194 üzenetére

    :DDD Elsőre a lidl parkside akkuk jutottak eszembe ahogy említetted hogy akkus is lehetne. Mobilisabb is lenne nem kellene figyelnem rájuk az áram miatt. Azok viszonylag olcsóak de nagy teljesítményűek. Eddig amúgy a Te verziód felé húz a szívem a sokodalúsága miatt.

    Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

  • Rivaul

    addikt

    Nyomon követem az eszmecseréteket. Igyekszem kihámozni hogy mire is lenne akkor szükségem :D És nagyon köszönöm még egyszer hogy foglalkoztok vele. Lassan 15 éve vagyok a PH-n de még mindig meg tud lepni hogy mennyire segítőkészek az itteniek az általánossal ellentétben :)

    Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

  • Rivaul

    addikt

    válasz Rivaul #14188 üzenetére

    Sziasztok!

    A válaszolt projektemet kicsit elvitte az ünnepek meg egyebek. Lehet aryes-nek lesz igaza és ballagási ajándék lesz belőle :D

    Szóval vagy 3x át olvastam amit a kérdésem után írtatok, végül ezeket ollóztam össze:

    [ESP32] vezérlőnek
    [TSSP4038] infra vevőnek
    [VSLB3940] infra led vagy [VSMY2853G] (erre nem érkezett ajánlás csak kerestem valamit, nekem az utóbbi masszívabbnak tűnik)
    [WS2812B] programozható led szalag

    Ezek lennének a kapu alapjai ha minden igaz. A legolcsóbb fellelhetőséget még keresem amennyiben rá bólintotok. Most csak össze ollóztam hogy lehessen látni.

    Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

  • Rivaul

    addikt

    válasz Aryes #14476 üzenetére

    Tehát egy dolgot nem rágtatok a számba és abból nem is találtam jót. Remek teljesítmény :DDD Rendben, akkor 950nm infra a lényeg, olyat keressek. Össze ollózom akkor és ha egyszer megérkeznek jelentkezem :R

    [ Szerkesztve ]

    Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Új hozzászólás Aktív témák