Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tvamos

    nagyúr

    válasz dave0825 #975 üzenetére

    Ez eleg szornyen nez ki! Mi a CAD? Paint?

    --------------------------------------------------------------
    HACKADAY PRIZE 2015

    BUILD SOMETHING THAT MATTERS
    Enter the 2015 Hackaday Prize competition and become the next Atmel AVR Hero!

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • tvamos

    nagyúr

    válasz dave0825 #975 üzenetére

    Hogy jott ki a 330R amugy? Mar csak azert kerdezem, mert ugy nem tul sok aram fog folyni a LED-eken. Ha 5V a tapod, meg 3V a LED-ed, akkor mondjuk ugy... 6mA peak. (Persze, valoszinuleg lesz tranzisztor szaturacio, szoval meg annyi sincs.) Ami nem sok. Ha a matrixban villantasz, akkor ennek a kozeperteke meg annal is joval kisebb. Meg 1mA sem lesz az atlagos aramod.
    A 2k2-ket kozvetlen a BE-re szokas kotni, nem igy felhuzo ellenallasnak. (Ja, es nem 2k2 a szokasos ertek, de persze, igy is fog mukodni, de nagyobb aramot veszel ki az IC-bol, es a BE kort sokkal nagyobb impedancian keresztul zarod le. Ez nem nagy baj, mert ezek mar nem Germanium tranzisztorok, de akkor is...) En ezeket az NPN-eken siman elhagynam, mert a mai tranyok eleg jok, az AVR siman le fogja zarni, ha a kimenet 0. A PNP-kre viszont tennek, mert azoknak altalaban rosszabbak a parameterei, es a GPIO maradek feszultsege is altalaban tobb, ha source, mintha drain.
    Nem ertem, milyen megfontolasok alapjan tettel 4k7-et a PNP-kre, es 1k-t az NPN-ekre, de az szerintem nem jo, a PNP-ket jobban meg szoktam hajtani. ITT is ezt tennem... ha nem 6mA lenne a LEDek arama, inkabb oda illik az 1k, es az NPN-eken elmegy a 4k7. Szerintem...

    (#977) dave0825 válasza tvamos (#976) üzenetére
    Toltsd le az Eagle-t, az ingyen van, (hobby celra, korlatozott PCB meretben,) abban gyorsan, es szepen lehet dolgozni. Ha mukodik, tudsz PCB-t tervezni, kinyomtatod, kimaratod, kifurod, es... nagyon elvezetes dolog, ha van idod butykolni...

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Új hozzászólás Aktív témák