Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    válasz Teasüti #8394 üzenetére

    Röviden: gyakorlat.
    Láttátok korábbi hozzászólásaimban a szenvedésemet, az 56 LED-es szalag nem megfelelő működéséről.
    Vettem egy step-down áramkört, hátha azzal megjavul, de ugyanez volt a helyzet.

    Egy külföldi fórumon (már meg nem mondom melyiken) egy srác is küzdött és ott javasolták neki, hogy tegyen vékonyabb vezetéket és egy ellenállást a kontroller és a szalag közé. Én is így tettem, és hirtelen minden megjavult, csak annyi LED világít amennyi kell, és úgy ahogy azt a forráskódban leírtam.

    Most azzal küzdök, hogy a wifi-re felcsatlakoztattam az eszközt, csináltam rá egy webszervert, hogy ki és be tudjam kapcsolni. (igazából ez csak teszt, mert a színeket akarom csak variálni wifi-n keresztül) De valamiért 2 LED folyamatosan világít a szalagon. Talán az lehet a gond, hogy a webszerver és a LED vezérlést is ugyanaz a CPU mag csinálja és emiatt az időzítések/órajelek megcsúsznak a szalagon, legalábbis ezt olvastam. Szét kell választanom, hogy külön CPU feleljen a vezérlésért, vagy a led vezérlésnek kell úgy emlékszem DMA-t engedélyezni. Ez utóbbit viszont nem tud az AdafruitNeopixel library, csak a FastLED, ami viszont nem támogatott ESP32-őn. (Rövid távon valószínűleg jobban jártam volna egy sima Arduino-val, mert arra minden van.)

    [ Szerkesztve ]

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák