Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qisqaqas

    senior tag

    válasz VMatteo #534 üzenetére

    Ha csak a programozás része érdekel, akkor Python, ha az építés is akkor kezdésnek tökoké. Nem gáz elsajátítani amíg nem akarsz komolyabb dolgokat alkotni, de ezt majd látni fogod.

    Amit ajánlok hogy ne merülj el benne túlzottan, mert ha átszoksz rendes AVR-re "you gonna have a baaad tiiime". :DD Mondjuk ez csak az én véleményem. Ezt tartsd szem előtt.

    Arduinoról amit tudni kell hogy ezek a szerkezetek AVR chipek erős szoftveres és marketinges hátszéllel. Programozás alapvetően C, de pár libbel megtoldva és ezzel egyszerűvé téve a folyamatot. Chip oldalról pedig egy bootloaderrel van megtámogatva az egész. Nem kell regiszterekkel bajlódni, meg ilyesmivel, koncentrálhatsz magára a működésre.

    Beszerzésre valamiféle klónt ajánlok, nem feszegetnék kényelmetlen kérdéseket de hallgatóként nem voltam Dagobert bácsi :)) de ha úgy érzed vehetsz eredetit is a helyet nem igazán lehet specifikálni. A hol olcsóbb az egész jól behatárolja a dolgot, de a pár dolláros ebay-es ajánlatoktól én félek. Anno az Elecfreaks oldalról rendeltem, nemcsak az arduino boardot, hanem néhány kiegészítőt. Azóta a TME oldalán találtam egy POLOLU A-STAR 32U4 MINI Ardu-kompat eszközt, ami nem hagyományos arduino, kell kicsit piszkálni hozzá az IDE-t, de ez jobbnak tűnik. (pl több IO/nagyobb fesztartomány/normálisabb csavarnyílás)

    Kiegészítőnek pedig olyat rendelj ami kell. Mármint gondolj 5-10 dologra amit megépítenél és nem csapágygolyó bonyolultságú. Szedd össze mi az ami kell neked, és vedd hozzá azt. Alapvetően kelleni fog led, ellenállás, kapcsoló, forrmentes próbapanel, jumper kábelek meg ami még eszedbe jut,. (2,54mm-es tüsiket ne felejtsd el!) Összeszedtem minden ilyet és így is rendszeres vendég vagyok a híradástechnikai és elektronikai üzletekben.

    Illetve szerszámokról se feledkezz meg, ez sajnos nem lego, hogy kézzel összepattintható minden, bár ez már level 2. Ami kelhet az oldalcsípő. forrasztópáka, multiméter, ónszippantó.

    Igyekeztem összefoglalni minden hasznosat röviden, plusz kiegészíteni kicsit, hogy ne ess azokba a hibákba amibe én :)

    (#528) nyunyu : POLOLU A-STAR 32U4 MINI 26 IO-s ardu cucc :) El is feledkeztem róla.

    CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

  • Pubszon

    veterán

    válasz VMatteo #534 üzenetére

    A másik hozzád szólót kiegészítve, én eBay-ről rendeltem 2db NANO-t és egy UNO-t, mind hibátlanul teszi a dolgát, első osztályú minőséggel, filléres áron.
    Ezt a NANO-t vettem, 2db-ot.
    Az UNO pedig ilyen, de már nem tudom visszanézni hogy kitől. Mind a 3 DCcEle márkájú.
    Mindhez kaptam kábelt is. :D

    Én amiket vettem hozzá:
    Jumper kábel (female-female és male-female-t is)
    Dugdosós próbapanel (breadboard)

    Tactile gombok
    Potméter
    LED-ek
    Sok ellenállás
    Ezek voltak a fontosabbak, de még ezeket vettem:
    Csavarterminált (NANO, UNO)
    Stepper driver
    Különböző szenzorok (fény, hang, mozgás, eső, mágnes)
    RF adó-vevő
    Relé modul

    De még van sok minden, nekem is benne van már 10-15 ezer forintba. :D

    [ Szerkesztve ]

    ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Új hozzászólás Aktív témák