Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tankblock

    aktív tag

    válasz weiss #5317 üzenetére

    Hello,

    Milyen gyakran mérsz? Valamennyit fog mozogni, mondjuk én 5 percenként mérek, de így sem látok nagy kilengéseket, pl légnyomás ugyanannyi órákon keresztül is és a levegőnedvesség is....

    Adafruitos könyvtárat használok :

    #include <Adafruit_Sensor.h>
    #include <Adafruit_BME280.h>

    Release the Beast....

  • Bazs87

    tag

    válasz weiss #5317 üzenetére

    kérlek erősítsetek meg vagy cáfoljatok, de a tapasztalatom az, hogy az olcó pici kínai szenzorok sajnos nem túl pontosak. A DHT11 elvileg kalibrált szenzor mért hőmérsékletei több szenzornál +/- 2 fok különbséget tudnak kb. Ha nem valamilyen komolyabb szabályzást akarsz megvalósítani, akkor tanácsolom, hogy egy időig gyűjts adatokat, átlagolj, majd pedig a végső átlagolt idővel dolgozz (pl másodpercenként 1 értéket adj ki ciklikusan, 1 mp alatt pedig olvass folyamatosan és dobáld egy array-be, amit a végén átlagolsz, küldesz/logolsz, majd ürítesz és kezdet újra)

    RTC: valszeg velem van a baj, de többet is próbáltam és pár hónap után mind sikeresen elcsúszott 5-10-20 perceket folyamatos táp mellett. Amint szükségem lesz 3 dolgon gondolkodom, ami megoldhatja a problémám: 1. NTP serverről idő szinkronizálás (valamilyen egyszerűbb socketes lib csak van hozzá)
    2. DCF77 rádiós óra
    3. routerből vagy a belső hálózatból valahogy kihúzni az aktuális időt (ez lenne a legjobb, de még nem mélyedtem el benne, persze úgy, hogy ne kelljen semmilyen pc-nek ehhez futnia folyamatosan)

Új hozzászólás Aktív témák