Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    válasz dave0825 #1570 üzenetére

    Az én véleményem, hogy ha valami nem jó, akkor nem jó. Lehet még gányolni, szenvedni, de a vége, hogy előbb utóbb rendesen meg kell csinálni. Persze jobb az elején a jó úton járni, nem a legvégén a szinte kész projektet visszagörgetni, de ha egyszer így nem jó, akkor nem jó.

    Mi változik? Csináltál egyedi nyákot? Az arduinot fixre beforrasztottad? Mi a tragédia? Más a kapcsolás? Na és? Még egy-két pár száz forintos shift register csak belefér. (3 láb felhasználásával a kimenetek száma gyakorlatilag sokszorosára növelhető, a shift registerek sorba köthetőek ugyanis). Szerintem amit át kell tervezz, hogy a tranzisztorok bázisait az arduino lábairól a shift regiszter lábaira kötöd át, a shift regiszternek megadod a bemenetet, aztán már csak kicsit kell módosítani a programodon.

    A te projektednél sztem sokkal nehezebb egy kultúrált formába önteni az egészet, mint az elektronikát összehekkelni. Szerintem az alkatrészeket az asztalra szórva, pár óra alatt össze lehet forrasztani az egészet, saját egyedi nyákot csinálni, programot megirni. Ellenben azt megcsinálni, hogy ez kinézzen valahogy, na az jópár napba (hétbe) is beletelik, főleg ha úgy kell megkeresned, hogy ki marja ki, stb.

    Ezt a részt nem kell elölről kezdeni, így hajrá..

    (egyébként én voltam aki az egész óra projekted - ami neked tetszik- egy merő marhaságnak láttam/látom, de kitaláltad, hogy neked ilyen kell, már beleraktál egy csomó energiát, örömet okoz, így most mégis azt mondom, csináld már végig, kiváncsi vagyok a végeredményre...)

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák