Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tvamos

    nagyúr

    válasz Aryes #10618 üzenetére

    Az a baj, hogy az nap is tolja az IR-t ezerrel, es tul fogja vezerelni a kapcsolasodat. (Infra tranyo az egyetlen ellenallassal.) Tehat, ha a nap besut az ablakon, es a robotod azzal szembe megy, akkor nem lesz jeled. Ha ugy lovod be, hogy ilyenkor jo legyen, akkor a masik tapfeszre ul ki a jel, es nem fogja latni az adot. En igy latom. Tehat allitani kene a felhuzo ellenallas erteket. En igy tapasztaltam.
    Nekem, a kis vonalkoveto roboton az volt a megoldas, hogy az adoteljesitmennyel tullottem a napocskan. Nomost ez mukodik, csak nem tudom, akkor hogyan tudnad a tavolsagot merni, ha nem mashogy, mint egy masik tavmero szenzorral, vagy haromszogelessel. Nomost ezeket az aramkoroket nem tudom, hogy hogyan epitenem meg.
    A kis kapcsolasoddal meg az a gond, hogy az R1 ellenallasod, ami felhuzza a tranyo kollektorat, ha jol emlekszem 10k. A terhelesed nincs impedancia illesztve. Ha a kimeneted feszultseg, akkor az R2 legalabb 100k kene legyen. Szerintem. Az is gond az aramkorrel, hogy a kimeneten lesz egy tapfeszultsegnyi DC. Ettol fog a kimeno AC fel-le pirickazni. Ha mondjuk 200mVpp az AC, es 3.3V a a tap, akkor 3.2V es 3.4V kozott lesz a kimeno feszultseg. Ez kell neked?

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Új hozzászólás Aktív témák