Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Shyciii #7911 üzenetére

    Na, látod. Megint beigazolódik, amit mondtam.

    A find parancs helyett én is fd-t használok, mert tényleg gyorsabb. Én fzf-fel vegyítem, tehát fd . / | fzf és így pár billentyű lenyomásából ki tudok választani listáról dolgokat, gyakran csak 1-2 billentyű. Én így nyitom meg az összes mappát, dokumentumot, már Vifm-et is ritkán használok. Így tényleg baromi gyors, hogy benyomom a gyorsbillentyűt, előjön a lista, 1-2 billentyűre kiválasztom a megnyitni kívánt mappát, fájlt (ezekre külön gyorsbillentyű van), és azok azonnal megnyílnak a nekik fenntartott alkalmazásban, mindegy hány mappa mélységben vannak a jelenlegi pozíciómhoz képest. Ez kb. 1000× gyorsabb, mint a hagyományos GUI-s workflow, hogy előbb becélozni egérrel az alkalmazásindító ikont, néha még rosszabb, mert alkalmazásmenüt is meg kell nyitni előtte, aztán mikor már fut az alkalmazás, akkor abban még megnyitogatni dolgokat, megint egérrel célzás, tallózás. Nálam ugyanez 1-3 billentyű (gépírástartásban már elve felettük vannak az ujjaim), még csak pontosan sem kell emlékezzek a fájl vagy mappa nevére, elég, ha csak kb.-re írok be 1-2 jellemző betűt, még csak egymás után se kell legyenek, a fuzzy finder pont attól fuzzy, hogy akkor is megtalálja.

    Ennek csak az az egy baja van, hogy ha nem a saját rendszerem előtt ülök, akkor rossz visszatérni a hagyományos GUI-s megoldásokhoz, főleg Windows alatt, mintha hátrakötött kézzel kéne mindent csinálni, annyira érezni, hogy nincs hatékonyság. Egyszerűen fényévekkel le van maradva. Nyilván ezt nem érzi az, aki a hagyományos megoldásokhoz szokott hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák