Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz DeFranco #6904 üzenetére

    Irigyellek, hogy már nem tudsz ideges lenni ilyen miatt

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz tildy #6961 üzenetére

    Kitartást neked :)

    Aztán meg sok türelmet :K

    (#7015) noklika Nem rossz móka :DDD Majd ha rájön, hogy múmiát lehet csinálni wc papírból...utána nálunk jó ideig dobozban volt a wc papir, mert széttéptük múmiázáskor :DD

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz AMD Power #7019 üzenetére

    Találj a lakásban egy olyan helyet , későbbiekben ez legyen a büntetőhely, ahol nincs játék, nem tud mit nézni, nem tud mit piszkálni. Lehetőleg pucér fal. Tegyél le oda egy kispárnát és ültesd rá vagy csak állítsd be. Ne torlaszold el semmivel, hanem kérd meg álljon oda mert butaságot csinált ami nem helyes, és addig kell ott állnia vagy ülnie, amíg bocsánatot nem kér és nem csinálja többet. Javaslom az állást mert attól hamarabb elfárad. És ülj oda elé egy kisszékre, ha üt vág mondjad neki hogy amiért így viselkedik még többet kell ott lennie. Erre rá kell szánni pár napot. A kolléganőm fiát a cserépkályha mellé állítottam be, ütött rúgott harapott. Többször megkértem ne viselkedjem így. Nem fogadott szót, hoztam egy fakanalat és a kezére csaptam amikor ütött. 4,5 és fél órát volt ott üvöltve. Amikor már azt kiáltotta meddig kell még ott lennie, akkor elmondtam neki hogy ezt meg azt nem szabad csinálnia, most legyünk csendben, gondolja végig mit nem szabad csinálni. Majd kértem mondja el ő miért volt büntetésben. Bólogatást ne fogadj el, igenis mondja el ő a saját szavaival. És a legvégén bocsánatot kell kérnie mert nem fogadott szót. Egy ölelés is kijár ezek után :) Nagyon fontos hogy ne kiabálj vele, tudom nehéz de nyugodtnak kell a felnőttnek lennie. Ezt lehet többször is megcsinálni. És fontos hogy mind a két szülő csinálja meg ezt vele, mert így nem fog arra játszani hogy majd a másiknál elérem amit akarok.
    Ne ígérjetek semmi pluszt ha szót fogad. Játékot vagy ide vagy odamegyünk, mert akkor arra fog pályázni legközelebb.
    A gyerekeknek nagyon nagy agyuk van, el sem tudjuk képzelni sokszor milyen rafináltak és okosak.

    Sok sikert és kitartást kívánok nektek :)

    (#7018) noklika Javaslom kétféle wc papírt venni :) Az olcsóbb tökéletes erre a célra :)

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz AMD Power #7022 üzenetére

    Nem kicsi. Egy évessel megcsináltam.

    Akár folyosón is meg lehet csinálni, ha egy szobátok van. De az egyik szülő menjen el otthonról. Mindig külön-külön kell megcsinálni, hogy felfogja a gyermek azt, hogy mint a ketten ti vagytok az URAK és felette álltok. A tiszteletet csak így tudjátok kivívni. Esetleg esténként beszélgessetek, kinek milyen volt a napja és akkor meséljétek el mi is történt aznap. Mondja el először a gyerek mit jegyzett meg ebből, ne te add a szájába a szavakat. A saját kis nyelvén akár mutogatásokkal is kommunikáljatok. Így jobban tudatosul majd benne. A lényeget mindig megbeszéltük. Nemcsak azt hogy nem szabad, hanem azt is miért nem. Ha mikrót mond el hogy az azért van mert az élet úgy finom ha azzal a kütyüvel megmelegítetted. Tegyél elé egy ételt amit utál hidegen. Mond el neki ha elromlik a mikro akkor sajnos így tudja enni azt az ételt amit szeret, mert a mikro segítségével lehet megmelegíteni. Fontos hogy a tiltásokat támaszd alá magyarázattal is. A magyarázat ne csak szó legyen hanem mutasd is meg amit csak lehet - itt a hideg ételt.

    Még amit fontosnak tartok én, hogy mindig leguggoltam a gyermekemhez ha beszélgettünk, hogy a szemünk egy síkban legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz tildy #7047 üzenetére

    Debrecen jócskán le van maradva :((

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz föccer #7145 üzenetére

    Isten éltesse a kis tündért :) Majd felköszöntöd ha nálad lesz..kitartást kívánok lelkileg.

    (#7147) MR_Joe Nektek is boldogat :)

    Tildy vajon hogy áll vagy fekszik? :D

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz tildy #7150 üzenetére

    Kitartááááásss...

    Amikor én szültem egy hónappal szülés előtt befektettek, mert 160 kilo voltam, és azt mondták hamarabb fogok szülni, mert nyitva vagyok 2 ujjra. Erre mikor szültem? Pont aznap amikor kiszámoltam. De az istennek nem akartam reggel 6.45-tól tágulni...délben már túl voltam az injekción, a zselén..aztán jött a kb 2méteres benga állat dokim 4ujja összecsukva felnyúl, majd bennem szétnyitotta az ujjait. Az volt a szerencséje, hogy le volt szíjazva a bokám, mert ha nem, tuti belerúgtam volna.
    Aztán ott hagyott (pedig fogadott orvos volt)
    ' óra előtt megnéz, én üvöltök a fájdalomtól, erre megszólalt, na ez nem megy irány a műtő, jöhet a császár. Na ekkor kiabálva, izzadtan, a fejem felett néha hatalmas sötét foltokat látva rákiáltottam: na azt nem, ez itt ment be, itt kell kijönnie..erre mindenki elkezdett röhögni. :D

    Közbe már 9 óra óta 5 perces fájásaim voltak, én már azt hittem akkor hogy kibújik a fiam. Nekem senki nem mondta, hogy egy-egy fájási szakasz órákat, sőt napig is eltarthat, ezért fél 2-kor már nagyon fáradtan de bepánikoltam (sajnos az első szülött gyermekem meghalt szülés után, ez bennem volt lelkileg) és elkezdtem magamról az nst-t a madzagokat mindent letépni - ne kérdezzétek miért, fogalmam sincs. Majd odajött a szülésznő, mondta hogy nyugodjak meg, hívja az orvost. Elmondta, hogy nehezen tágulok, vagy műtét vagy kicsit még tűröm a fájdalmat.
    Tűrtem és üvöltöttem...
    Borzasztóan idegesítő volt ott feküdni és közben 11 szülést hallgattam végig egész nap. A mellettem levő nő saját maga akkor jött be, felfeküdt és annyit hallottam hmmmmmMMMMM és már sírt a bébi.
    Én meg mint aki már bepisilt úgy izzadtam, fájtam, remegtem, mert nem ettem nem ittam. Fél 4-kor odajött a doki, lepedőt felemelte benézett az "ingyen moziba" és azt mondta Anyuka szülünk egyet.
    Na akkor megkönnyebbültem egyből, hogy mindjárt vége, de abban a pillanatban egy svájci sötét alagútban éreztem magam, ahol tudom olyan munkát kell csinálni, mint aki biciklivel próbál elhúzni egy ismeretlen úton egy kamiont.
    Beült a székébe a doki a lábam közé, hirtelen az jutott eszembe jajj kakilnom kell....de ez már a tolófájás volt, és csak azon agyaltam huuu de ciki kakilni kell, jajj csak ne most jajj ki ne jöjjön, hogy zárjam be a hátsó "ajtót".
    Erre elmúlt...ott ül a doki pár pillanatra rá éreztem a gerincemen a terhet amivel húzhatom bringával a kamiont de nem birok tekerni és csukva tartani a szám...kinyitottam az összes levegő ki a számon és az oroszlán üvöltés is, semmit nem bírtam nyomni a doki szerint, én pedig már szinte francia földön éreztem magam a bringával, mint aki ennyit ment...s ismét semmi. Mire testem elernyedt jött az ismételt hullám, nagy levegő, száj becsuk, nyom, és se kép se hang. Elájultam. Pofon és homály, majd amikor kinyílt a szemem éreztem hogy úszok....az exférjem a 2literes teát az arcomba öntötte reflex szerűen, hogy térjek magamhoz. Közbe ugye a gyermekem indult volna kifelé, így a koponyája megszorult a szülőcsatornában.
    Ki sem tudtam magam köhögni a sok teától, jött a 3. fájás, aminél a köhögéstől ismét semmi jó eredményt nem tudtam produkálni. Ekkor felkiáltott a lában között "mozizó" doki a kollégájának aki a mellettem lévő ágynál tüsténkedett. Az elhúzta a nagy függönyt, odalépett jobb kézzel a tarkóm alá nyúlt, bal kézzel bele könyökölt a gyomorszájhoz. Aztán 4. fájáskor megemelt a nyakamnál, belekönyökölve nyomta a gyomrom is ki belőlem. Akkor már hallottam is a sírást. 15.48 perc volt.
    De ekkor már nem éreztem fájdalmat lenn, hanem már annyira elfáradtak az érzékeim is, hogy szinte a hajam is fájt egy pillanatra, a testem minden porcikájával együtt.
    A sírás hallatán már emeltem a kezem és kértem a fiam hogy a melleim közé fektessék, még ne vágják el a köldökzsinórt, had keresse a cicim, és már be is indult a kb 2 perces gyereknél a szopóreflex :)
    Aztán elvitték...de érdekes módon amikor kértem tegyék rám, a fejtámlám egyből leengedték. Fel sem tünt, hogy egy púp volt a fiam fején. Kiderült hogy amikor elájultam, az orrán keresztül felszívta a magzatvizet ami a fején felgyúlt. De szerencsére pár nap alatt az felszívódott.

    Amikor elvitték letörölgetni, mérni, megszültem a lepényt és jött a varrás. Ekkor már lebegő érzés kerített hatalmába, csak tekertem a bringát a levegőbe, mint E.T. :))

    Bocsánat hogy ezt leírtam, de feltörtek belőlem az emlékek, mint a vulkánból a láva...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz twine #7173 üzenetére

    Nagyon édes kisfiú :)

    Az energiát pedig le kell vezetni, menjetek úszni..tudom fáradságos dolog, de ovi előtt is lehet - nálunk legalább is úszni, reggel 6-tól. Valamivel le kell kötni a felesleges energiáit. Életmódváltás elengedhetetlen ilyenkor sajnos. Tapasztaltam..igaz egy saját gyermekem él még, de 10et neveltem :)

    Még egy tanács: soha-de soha ne vidd vízbe a gyermeket gatya nélkül!!!

    Majd ha nem leszek fáradt leírom miért...

    Tildyről semmit nem tudtok? Én hajnal 2-ig dumáltam máshol vele, akkor elment pihenni és várta a dokit burokrepesztésre. De hajnal óta sehol nincs fenn :O

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz föccer #7181 üzenetére

    Megszült, de majd "nyomja" ő az infókat :) A lényeg jól vannak :) :R

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz föccer #7187 üzenetére

    Baba-mama jól van :) Kis édes hajasbaba :B

    Esmeinről nem láttam képet, de tuti ő is jól van :)

    (#7188) Melack Azt nem tudom, de ha jön PH táborba, csináltatok neki mini pólót, mint Föccer bébinek :DD

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz föccer #7161 üzenetére

    Huuu az sem volt kevés... :Y

    (#7178) twine Akkor a dac és a hiszti..én ezt úgy kezeltem, hogy nem vettem észre. Üvöltött, sírt..főleg a keresztfiam volt ilyen, de leguggoltam hozzá és azt mondtam látom, hogy mondani szeretnél valamit, de sajnos ezt így nem értem, ezt a nyelvet nem ismerem. Segíts nekem megértetni, hogy mit szeretnél. Próbáljuk ki, hogy sírás és üvöltés nélkül... Mindezt nyugodt hangnemben. Ha nem hallgat rám, akkor ott hagytam és tettem a dolgom.

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz twine #7193 üzenetére

    Ez a sors fintora :D

    Amikor körbe vagyunk gyerekkel, akkor azt kívánjuk, hogy olyan jó lenne egy kis csend és nyugalom. Amikor meg nincsenek mellettünk, akkor meg 10 percig fülig érő száj, hogy óóóhhhh nyugi van, de rágondolsz a gyerekekre és egyből jön a párom szerint a kombinálás, hogy vajon most mit csinál, ugye nem lesz semmi baja, stb, stb...

    Azért így visszagondolva, jót szórakozom azon, amikor anno megismertem a párom (aki PH-s) és mondom neki, hogy egy saját szülésű gyermekem van, de amúgy mikor mennyi, de kb 10 :DDD

    Na visszatérve a témához: én szerintem az a helyes nevelés ha a "ne" szót kikerüljük és másképpen fogalmazunk. Mert ettől még csak annál jobban csinálja azt a gyerek, amit nem szeretnéd, hogy megtegye..

    (#7200) tildy Hosszt és fejkörfogatot nem mérnek, meg agpart?

    (#7210) tildy A büsze édesapa :)) De hol van a haja apának???? Nem így láttam...
    Sajnálom, hogy így sikerült a szülés, de nézd a jó oldalát: túl vagy rajta :DD Kicsit már aggódtam, mert hajnalba amikor abbahagytuk a dumát, eltűntél és nem láttalak sehol majd egy napig :O De megnyugtatott a kép facén :C Most már otthon vagytok és itt egy új élet, új helyen..s csak a szépre gondolj most már :D Minden jót kívánunk és sok-sok türelmet :)

    Tejjel kapcsolatban annyit, hogy én szülés előtt egy hónapig benn voltam. Akivel összehaverkodtam a kórházba és megszült, mindig mentem élménybeszámolót hallgatni. Amikor felemeltem a babáját mindig megindult az előtejem.
    Pénteken szültem és már vasárnap besárgult a fiam, mert nem volt tejem. Már szinte sírtam, mert nem tudtam szoptatni és csak ideges voltam és görcsöltem e miatt. Aztán egyszer magam mellé fektettem a gyereket cicire és elaludtam. Mire felkeltem szinte "fuldoklott" a gyerek mert nyakában is állt a tej. Akkor épp nem görcsöltem és megindult 3nap után :C

    Házikó milyen? Hogy érzitek ott magatokat?

    twine (#7173) A pucér strandolásról meg a következőt írnám le: Ismerős család 2.5 éves fia ugyancsak pucin strandolt. Aztán vízben kicsit kiáltott a kisfiú, de ugye jól érezte magát, ezért nem tulajdonítottak a szülők semmit a kiabálásnak. De estére a kicsi kukaca nagyon fájt, sírt, húzgálta. Másnap elvitték dokihoz. Valami úgy megcsípte a kukaca végét, hogy begyulladt. De olyan mértékben, hogy 1 hónap után a fitymát le kellett vágni, és a kuki alján a húgycsövet kivágni mert a gyulladt vég miatt sikított amikor pisilt. Már kamaszodik a fiú és mindig két "lyukkal" él. Be kell fognia az alsót - amit utólag vágtak - és úgy jön a végén ki a pisi. Most keresnek orvost, hogy az alsó lukat bevarrják, hogy meggyógyuljon neki rendesen. És ha baj van maradjon még idő arra, hogy mire odakerül a sor, hogy barátnője legyen, mindent rendben meg tudjanak csinálni. Szóval egy kis bugyi, vagy gatya szerintem mindenkinek van, ha strandolnak. Na meg pont minap gondoltam arra, hogy facebookon is ott vannak a nyaralós pucér kisgyerekek...s ezzel szinte felkínálják a ferde hajlamú pedo embereknek a lehetőséget... Mint tudjuk, volt már olyan, hogy egy emberről 10-20 év múlva derül ki, hogy pedofil...soha nem tudhatod, ki mikor hol látja, tölti le, teszi fel máshová...stb,stb. De lehet ez nálam paranoia, mert elvesztettem első szülött lányom...de inkább óvatos leszek megfogadtam...

    Igaz a fiam képét kitettem ide, de lekicsinyítettem és az a lába között köldökzsinór..reménykedve, hogy senki nem izgul rá :W

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz MR_Joe #7286 üzenetére

    Gratulálok, jó egészséget és kitartást kívánok :)

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Hmmmm végig olvastam.

    Érdekes..

    Úgy elbeszéltetek egymás mellett, hogy csak na..

    De mint mindig olyan okosak a pasik a szülés témába....akkor kérdem én miért nem nekik adatik meg a szülés????

    Át sem tudjátok gondolni, hogy mi zajlik egy nőben le. Sokszor a fájdalom eltörpülhet, a pszichés dolgok mellett. Vajon hányszor és mit gondol egy nő át, min járhat az agya szülés előtt? Mitől félhet? A félelem, a barátok a családtagok elmesélése, mind-mind más más dolgot hozhat fel egy nőben.

    Épp olyan mint egy nátha, az sem egyforma két embernél sem.

    Szép leírni amit a párunk mond szüléskor a pasiknak, de az is átértékelődhet a nőben: amit szüléskor mondott, vagy előtte, vagy utána, az orvostól hallottak, az átélés után, vagy épp amit hallott olvasott. Lehet Tildy ugyanazt teljesen másképp élte meg, mint más férfi párja. Ezért nagyon nem tartom igazságosnak, hogy egy férfi, bármelyik nőt leszólja bármiért is ami szüléssel kapcsolatos.
    Majd ha szül a férj, akkor szóljon be, addig tegye össze a kezét, hogy nem neki kell átélni mindezt, akár gyors, akár lassú az a szülés. Ő meg élvezze, hogy csak ott ül (ha ott ül az asszony mellett) és aztán mehet tejfakasztó bulizni.. Nem neki fáj, nem ő agyal azon, mi változik a testében, mit csinál jól, vagy mit nem, nem neki fáj a melle ha belegyullad a tej .....és még a végtelenségig lehetne ezt sorolni.

    El lehet mondani a párja tapasztalatát egy férfinek, vagy azt hogy náluk mi volt a szitu, úgy is, hogy a másik nőt (akinek nem ment vezényszóra egy szülés) ne sértse meg!

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz Doggy dog #7348 üzenetére

    Gratulálok és sok boldogságot, kitartást és türelmet kívánok :)

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz sto1911 #7361 üzenetére

    Na akkor most olvasd el még egyszer és értelmezd is :DD

    De főleg a végét...figyelj:

    El lehet mondani a párja tapasztalatát egy férfinek, vagy azt hogy náluk mi volt a szitu, úgy is, hogy a másik nőt (akinek nem ment vezényszóra egy szülés) ne sértse meg!

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz DeFranco #7585 üzenetére

    Nekünk olyan volt, nagyon spéci és strapabíró volt. Két évig használtuk, aztán eladtam :)

    Doggy dog (#7595) Nálunk is volt ilyen, én akkor a térdemre fektettem hasra és felváltva emelgettem a sarkam, így mozgatva a pociját. Imádott így feküdni, aztán néha kijött egy kis plusz büfi is.
    Úgy hozzászokott, hogy amikor jött a foga, akkor is így nyugtattam meg, meg a hátát simogattam.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    :W

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz Doggy dog #7615 üzenetére

    itt is épp hami van/volt.
    Nyugodtan eszik, ha elfogyott a tányérról akkor gondolkodás nélkül nyúl a következő rántott húsért.

    Kaja előtt nem mértem meg, de utána 184cm, 106 kg, 6195 nappal a születése után.

    Bocsi ez tudom már nem bébi kategória, de hiába ekkora, akkor is a "kicsi" fiam :B

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz MR_Joe #7623 üzenetére

    Automatára van állítva, így megy a büfi magától is :DDD

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Egy kis okosság a babakocsizáshoz...is :C

    Na azt hiszem agyamra ment a lakásfelújítás..léptem pakolni.. :DDD

    Amúgy látni kellett volna a fiam arcát, amikor mondtam neki ebéd után, hogy állj a mérlegre és merjünk meg hány centi vagy :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz Doggy dog #7628 üzenetére

    Én nem tudom mi van a fiammal, de se bulizni nem vágyik, meg már minden piát meg akartam vele kóstoltatni. De neki semmi nem ízlik. Mondtam neki amikor elmentünk nyaralni olyan italt veszek amit meg szeretne kóstolni, ott legyen először részeg, tapasztalja meg milyen is az, mi hogyan változik meg az ital hatására. Voltak barátai is velünk akikkel egy osztályba jár. Gondoltam együtt jóóól el lesznek, de nem. Persze a többi gyerek szüleivel megbeszéltem és engedélyt kaptam arra, hogy ihatnak, ha ott vagyok a közelükben a nyaralóban.
    Egyedül a citromos sört issza meg nagy-nagy ritkán.

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz MR_Joe #7631 üzenetére

    17 éves lesz 28-án.

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz AMD Power #7633 üzenetére

    (#7634) Doggy dog
    (#7635) emmm

    Köszi igazán biztatóak tudtok lenni :DD

    Most csak a játék érdekli, meg a kamerázás, az autók... De most van más is ami nyomaszt engem. Most így középsuliban elérte élete legrosszabb bizonyítványát. De hiába mondom neki, hogy nem nekem, nem a tanárnak, hanem magának tanul..mindig majd...meg de....másnak is ilyen stb válaszokat kapok.

    Nem kell félreérteni ezt a legrosszabb bizonyítványt, hisz eddig full kitűnő volt, de most becsúszott 3darab négyes.. Nem az a bajom, hogy négyes is van benne, hanem az, hogy hazajön a suliból, táska be a fotelba ( ami vagy 15kilo, mert minden nap, mindent visz, csak itthon ne keljen kipakolni, meg be órarend szerint) és másnap úgy megy suliba, amit előző órán hallott. Épp pár perc alatt megcsinálja az írásos házit. Ennyit látom nála a könyvet. Országos versenyeket nyer sorra, csak épp nemigazán veszi komolyan a tanulást.
    Most is felajánlottuk neki, hogy menjen nyelvvizsgára, de nem érdekli. aztán most vettünk új autót, megbeszéltük itthon, hogy a 17 éves suzukit nem adjuk el, jó lesz a gyereknek, azon gyakoroljon és menjen tegye le a jogsit. De valahogy az sem érdekli. Pedig egyedül én vezetek nálunk és néha jó lenne ha én is utas lehetnék. Egyszerűen nem érdekli csak a játék. Már darabokra szedtük a gépét, de nem hatotta meg. Így is nagyon jól tanul, főleg abba a suliba ahová jár, ez nagyon jó eredmény. De valahogy nem ad bele pluszt, amiből évek múlva jó kis hasznokat húzhatna..s most itt lenne a lehetőség, hogy amíg tudjuk finanszírozzuk. Fogalmam sincs, hogy rágjam e a fülét, vagy hagyjam "csipkerózsikát" felébredni magától...

    (#7636) tildy Óh de kis édes hajas baba :K Eljutottál a múltkor abba a csoportba ahová menni szerettél volna?

    Balatoni kontakt nekem jöhetne, ha jó kis házikóról van szó..képekkel is :R

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz AMD Power #7820 üzenetére

    Akkor meg kell fordítani az élethelyzetet. Be kell neki magyarázni, hogy anya meg apa nem tudja mi hogy van és milyen okos gyermekem van. Épp ezért te kérj tőle segítséget: Taníts meg engem hogy kell enni, mikor mit kell csinálni. Ha elkezdi megmutatni akkor mindenképp utána nagyon de nagyon jutalmazd meg!! Rengeteg gyereknél bejön ez :R

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz twine #7829 üzenetére

    Csak egy észrevétel.

    Otthon vagytok hárman-négyen, kb ez egy család. Így a gyerek kb 3-4 emberrel, ember felé megy-rohan-mászik-fut.

    Bölcsibe vannak - most mit tudom én mennyien vannak egy csoportba - kb. 15-20 gyerek. Itt a gyerek kb minimum 10 emberke felé, emberkével megy-rohan-mászik-fut.

    Szerinted melyik a fárasztó?

    El sem tudod képzelni, hogy amikor már felszabadul és ismeri a csoportot, mennyit mennek benn.. Én voltam velük többször önkéntes munkában amikor kellettem, de esküszöm abba elfáradtam, hogy ültem a szőnyegen és néztem ki-merre-mikor-hányszor fut, megy, stb..

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Pedig így van nagyon sok esetben :((

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Ismét büszke Édesanya lehetek :B

    Ma a debreceni 30 diák között a fiam is megnyerte a Tehetséges Tanulók Pályázatának Ösztöndíját, kimagasló tanulmányi eredményéért
    :B

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz DeFranco #7994 üzenetére

    (#7995) MR_Joe Köszi mindkettőtöknek :)

    Itt van róla videó is [link]

    Tudom egy kis szív születésekor megkönnyezik az ember, de az én fiam már 17 éves, de mindig tud könnyeket csalni a szememre.... :B :B

    Már ötödik éve benne van a debreceni top 30-ba :C

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz Doggy dog #7997 üzenetére

    Köszi :)

    (#7998) Melack Hisz 17 éves elmúlt és semmi buli..aztán nem akarom, hogy úgy járjon, mint sokan.. Visszahúzódóan egyszer megismerkednek egy lánnyal beleszeret aztán pár év és válás.. Most tombolja ki magát, nem pedig akkor amikor már megnősül..

    (#8008) tildy Ruhát..az mindig kell és készségfejlesztő játékokat. Én nagy dömpert vettem anno a gyermekemnek :)

    (#8013) mukisrác Halandzsa nyelvet ne engedd, mert teljesen arra fog ráállni az agya. Ha ilyet mond, guggolj le elé - hogy a szemetek egy vonalban legyen - és mond el neki kicsim hallom, hogy beszélsz, de sajnos nem tudok segíteni, mert nem értem. Kérlek mond el úgy hogy megértsem, rendes beszéddel.

    (#8022) AMD Power Huu nem irigyellek... nekem szerencsére egyetlen egyszer hisztizett a fiam, de azóta is tudja mit kapott érte..soha többet nem csinálta :C
    Elmentem vele gyalog a piacra, kitalálta ő jön rollerrel. Jó rendben..persze pár méter után már cipeltem oda is meg haza is a rollert a sok succ mellett. Hazajöttünk overáll volt rajta és a derekán csat. Leguggoltam hogy leveszem róla, de elfordult, hogy ő majd leveszi. Én otthagytam a folyosón és hallom sikít, morog, dübben valami. Odamegyek olyan ideges lett, hogy rúgta a falat meg az ajtót. Megint elé térdelek, na gyere segítek. Erre nem csillapodott belém rúgott, üvöltött, hogy hagyjam békén, majd ő. Én egy szót nem szóltam, megfogtam a hóna alatt felemeltem, fürdőszoba ajtó ki, gyerek kádba bele és kb fél órán át tusoltam a gyereket, hideg és langyos vízzel, úgy, hogy néha az arcába csapódott a víz. Ott is persze csápolt kiabált, elvettem a vízet és kértem fejezze be, mert ez így nem helyes. Nem hagyta abba, ment a víz..kb lila lett az ajka már, de lenyugodott mert megijedt amikor az arcába vágott a víz. Ezt kb 4 évesen volt, de mai napig emlékszik rá, és sokat beszéltünk róla utána. Órákat beszéltünk arról, hogy vannak dolgok amik nem úgy történnek ahogy szeretnénk, de ha kiabálunk és dühöngünk nem oldódik meg. Soha egy csokiért egy játékért nem hisztizett, akár pénz nélkül is bementem vele bármilyen boltba. Megbeszéltünk mi tetszik neki, és ha lesz rá pénzem vagy megvehetjük, akkor megígértem hogy megvesszük. FONTOS hogy amit megígérsz a gyereknek tartsd is be, mert a gyerek is így fog veled viselkedni!!

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz Elemental #8033 üzenetére

    Mivel tanultam ezt, az egyik gyermek pszichológus mondta. Nem üvöltözni kell és kiabálni, meg fizikálisan bántani, hanem kérni. ha nem megy a kérés akkor nyomatékosítani kell.

    Valamint igaz mindenkinek van rossz napja, de amikor egy emberből szülő lesz ezt félre kell tenni, mert csak akkor leszel jó szülő. Ha azt mondod le kell vezetni a feszültséget és leüvöltöm a gyerek haját vagy hagyom had csináljon azt amit akar csak hagyjon békén, akkor nem vagy jó szülő.

    S mind leírtam sokat beszéltem róla a tusolás után. Elmagyaráztam neki hogy felforrósodott az ideg benne le kellett hűteni. s elmondtam miért csináltam: nem csak a testemnek fájt, hogy belém rúgott, hanem a lelkemnek is.
    És megértette, már egy napra rá nevetve beszéltünk erről, hisz én voltam a hiszti tűzoltó és meg a tüzes hiszti :D
    Elmagyaráztam és megértette miért történt ez. Ez az ami sokszor hiányzik, át kell beszélni azt ami történik. Amíg nem volt párom, minden este kb 1 órát beszélgettünk a fiammal, a napi eseményekről, s mindenről ami érdekelte, aztán 12 éves koráig olvastam neki minden áldott este. Erről szól a nevelés és az odafigyelés. :K
    Most is megbeszélünk mindent, igaz már kevesebb időben, hisz nekem itt a párom, neki meg a skype meg a számítógépes játék.

    Ami alap még..nem használunk obszcén trágár szavakat- sem azt hogy basszam be a tus alá - mert azzal megint nem oldunk meg semmit.

    Szerintem ez nem rossz taktika, hisz mindenhol csak elismerést kapok mint anya, meg a fiam is, mint gyermek, ami az életem legnagyobb büszkesége. Most már nemcsak én vagyok rá büszke, hanem a párom, az iskolája is, és a város is, hisz több éven át megkapja a debreceni címet is :C

    És még ami ezt igazolja, hogy nálunk mindig gyerek sereg van, mert szeretnek itt lenni a barátai, pedig volt akitől én féltem, hogy nem lesz jó barát..hisz másképp élnek nagyon, mint mi..

    Csak egy átlagos család vagyunk :)

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz AMD Power #8035 üzenetére

    Bebizonyították már, hogy nem sinyli meg a gyermek és jó módszer.

    De nekem meg az a durva ha ráhagyják és sajnáltatja magát a szülő, hogy nem tud mit tenni, vagy ha üvöltözik vele és bántja a gyereket :((
    Épp ezért csináltam a múltkor ezt a kiírást a facebookra, mert egy apuka üvöltözött az utcán a gyermekével, de borzasztó módon

    Oviba volt anno egy anyuka, aki állítása szerint nem tudott mit kezdeni a gyerekkel, és az öltözőbe rázendített a fia, ő meg utánozta. Földhöz vágta a táskáját, sikított, sírást imitált, toporzékolt...na onnantól a gyermeke életét szinte ketté vágta.. Sok buta gyerek állandóan szekálta a kis srácot, hogy buta anyud meg diliházba való, stb. Ezt mindig is cipelte magával, még suliba is felhozták neki.

    Épp ezért soha nem tömeg előtt, hanem otthon kell a nevelési tematikákat kipróbálni és alkalmazni.

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz AMD Power #8035 üzenetére

    De olvass egy kis Deákné B. Katalin-t a hisztiről és neveléstanból.

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Nekünk éjszakára az eukaliptusz illóolaj nagyon bejött amikor náthásak voltak a gyerekek. Gyógyszertári keveréket párologtatóba cseppentve ment a levegőbe. Amikor már ovis volt akkor meg a Wick Vaporub kenőccsel kentem a mellkast.

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Ez nagyon találó :)

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Szuperdada visszatér sorozatot ajánlom a hisztis gyermekek szüleinek.

    Nálam a LifeNetwork csatornán van(most épp), de megtalálható neten is ;)

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz PindurAnna #8063 üzenetére

    Jesszus...most épp 27-szer kellett a kislányt saját ágyba vinni hogy aludjon.

    Anyuka este 9-től, hajnal 3-ig szokta a gyereket a szobájába hordani, hogy aludjon.. :W :W :W

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Lidl előtti nagy kiárusító sátorban nagyon jó fejlesztő játékok vannak nagyon olcsón..legalább is Debrecenben.

    3 éves kortól ajánlott.

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz DeFranco #8144 üzenetére

    3: Babaúszást próbáljátok meg. Kolléganőmnek is hasonló problémájuk volt, és ha nem vették fel a bébit üvöltött. De az moccanni sem akart. Akkor mondták nekik, hogy az izom úgy fejlődik rendesen, ha dolgozik és tanácsolták az úszást. Utána belejött mindenbe a kiscsaj :)

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Ez de szuper facebook link :C

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Sziasztok!

    A gyermekem készített Debrecenről egy videót, nézzétek meg, remélem tetszeni fog nektek is :)

    [link]

    Köszönjük szépen.

    [ Módosította: ngabor2 ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz kraftxld #8170 üzenetére

    Ha te szennynek nevezed azt, hogy egy kitűnő tanuló gyermekének a videóját ossza meg egy szülő büszkén, akkor gratulálok neked :C

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz DeFranco #8178 üzenetére

    Jól van kedvessss :C :C
    De a gyermekemért szívesen szabálytalankodom :K :K

    (#8177) föccer Megható érzés az ilyen :B Majd amikor szerelmes levelet ír neked :K :K

    Autósülést vásárlóknak...erről mi a véleményetek?

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz Goose-T #8180 üzenetére

    Nekem jó a link..próbáld újra :)

    Gyerekülésről, meg nem értem miért vannak ilyen nagy differenciák egyes országok "szak"véleményei között.. :O

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz V.Stryker #8267 üzenetére

    Gratulálok :)

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz Pocee #8317 üzenetére

    Szia. Jó lenne tudni mit evett és ivott hányások előtt pontosan. Lehet valami allergia szerintem. Vagy ideg és feszült lenne valamiért?

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

Új hozzászólás Aktív témák