Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mongoose312

    csendes tag

    Sziasztok!
    Sosem volt még okos órám, de az apple watch nagyon megtetszett. Szerencsémre a múlthéten kölcsön kaptam egy jó barátomtól egy Series 4-et tesztelni. 98%-ban minden rendben is volt, azt leszámítva hogy naponta ( akár óránként többször is ) zárolta magát. Reménykedtem benne, hogy ez csak valami bug esetleg "kevés" az érzékelő a hátulján ezért ( és mert amúgy is szerettem volna sajátot ) vásároltam használtan egy Series 7-et.
    A problémám sajnos ugyan az. A napi munka, rutin közben is többször zárolja magát az óra. "Elveszti" a csuklómhoz való kapcsolódást és egyszerűen lezár.
    Első körben egy tépőzáras szíjjal próbáltam ( ez nagyon kényelmes volt ) de úgy éreztem hogy sosem tudom eltalálni a megfelelő szorosságot ami esetleg hatással lehet erre a problémára.
    Aztán használtam a gyári szíjat amivel napközben már kevesebbszer zárolt az óra viszont az esti alvás monitorozásánál, kb 2 óra után megint szét kapcsolt.
    A "probléma" amiről tudok, hogy az egész bal karom tetoválva van és ez nagyban nehezíti az apple watch működését.
    Esetleg van valami tippetek ( azt leszámítva, hogy hordjam jobb kézen ), hogy hogyan lehetne ezt "érzékenyebbé" tenni ? Esetleg valami beállítás ? Vagy azon a pici ponton ahol érintkezik nyírjam visszább a szőrt a karomon? :)) Tudom ezek buta kérdések, de nagyon tetszik az óra, nagyon gyorsan megszerettem csak ez az egész probléma számomra nagyon árnyalja az összképet.

  • mongoose312

    csendes tag

    Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat, tegnap történt egy kis előre lépés. :)

    Igen, határozottan a tetoválás a probléma, ha kicsit elcsúszik az óra az optimálistól akkor zárol. Ahol kényelmes hordani, ott szerencsére érzékel, és és van egy pici "holtjátéka" is ennek a területnek. Viszont a szőrtelenítés azon a kb 200 ft-os méretű helyen határozottan segített; a tegnapi nap folyamán talán ha egyszer, kétszer zárolt maximum akkor sokat mondok.

    Ha a át teszem a jobb csuklómra, össze vissza mozgatom meg forgatom a kezemen sem csatlakozik le ellenben a bal csuklón van egy kb 1-1,5cm-es holtjáték ahol tudom mozgatni ha tovább mozdítom zárol.
    Így a megoldás a szőrtelenítés volt, napközben így teljesen jól hordható; alváshoz ( mivel sokat mocorgok ) át tettem a jobb csuklómra és minden rendben volt, szépen végig monitorozta az egész alvási ciklust.

Új hozzászólás Aktív témák