Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz b.kov #62845 üzenetére

    Egyrészt jól jönne egy 4-magos processzor, másrészt stabil asztali megoldás kell.

    Első esetben leginkább egy olyan erős asztali gépet szeretnék, amely gond nélkül kiszolgálja az igényeimet, ugyanakkor nincs szükségem brutál VGA-ra, sem őrült számítási teljesítményre. De igen, szerkesztek képeket, sok alkalmazást futtatok párhuzamosan és szeretem, ha reszponzív, pattogós a rendszer.

    Másodsorban kijelzőm már van (34' 3440x1440), ráadásul teljesen ráfüggtem az ultraszéles desktopra (a mérete és a nagy felület többet ér nekem mint egy kisebb, de szebb retina), így az iMac nem játszik. Mac Minit szeretnék 4 maggal, korszerű integrált VGA-val, 16GB DDR4 RAM-mal és gyors, 512-es SSD-vel. Unom a laptop ki-be dokkolását, az ablakok állandó rendezgetését, a hurcolászást. Ráadásul hordozható (netezni, levelezni) gépnek egy Air, vagy egy MacBook bőven elegendő lenne. Lenne rá pénzem, de tök felesleges, francnak kell millás laptop. Ha munka van, akkor úgyis az asztalomnál ülök az irodában. Menet közben pedig ezt-azt csekkolni nem kell kraft.

    Összességében nagyon szerencsétlen a jelenlegi kínálat, kb. így faragnám:
    - Az Air teljesen jó gép, de kaphatna új CPU-t, RAM-ot, SSD-t, változatlan áron.
    - iMac vonalon is lenne mit frissíteni, szintén a friss belbeccsel árulva.
    - Kuka Mac Pro felejtős, helyette egy modulárisabb, korszerű és konfigurálható gép kellene.
    - MacBook Pro sorozatból kib...sznám a taccsbárt és úgy is elérhetővé tenném az erősebb hardvert.
    - Mac Mini 4-mag, korszerű belső, a fentiek szerint.
    - Több kijelzős rendszert nem is nagyon lehet összerakni, hiszen nincs hozzá illő megjelenítő, így az sem lenne rossz.
    - iMac Pro biztos jó, nem ismerem.

    Hát ennyi.

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Új hozzászólás Aktív témák