Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • megema

    őstag

    válasz #33846528 #62314 üzenetére

    VHS(-C), S-VHS(-C) és mini DV felvételeket digitalizáltam nemrég.

    Ehhez FireWire - Thunderbolt átalakító, megfelelő FireWire kábel, FW képes DV kamera kellett. VHS-hez TBC képes DV kamera AV bemenetére érdemes kötni a VHS lejátszót/kamerát, hogy szinkronban maradjon a kép és a hang. Gondolom a Hi8 is így működhet, mivel még nem digitális.

    iMovie 9-et használtam a digitalizáláshoz, de Sierrán összeomlott párszor... Ha szerkeszteni is szeretnéd, akkor a 10-es már nem jó, mert csak 16:9-ben tud exportálni. Esetleg marad az FCP. Más szoftvereket is próbáltam (Adobe, DaVinci, stb.), de egyik sem vált be igazán. Lehet én voltam béna...

    Egyelőre meghagytam "lossless" DV formátumban az anyagokat (importálás után nem szerkesztettem semmit), így 1 óra kb. 14 GB. Sajnos nagyon macerás belőni, hogy látható minőségromlás nélkül konvertáljam h.264-re, illetve ott van még a váltottsorosság-mentesítés kérdése is, ami már FCP-ből exportálásnál is gondot jelent.

    Ajánlom figyelmedbe a Video digitalizálás topicot. Találsz tőlem is Mac specifikus hozzászólásokat.

    (#62334) 30z.Samu: rMBP '13 Late 13". Magához a digitalizáláshoz bármilyen FireWire / Thunderbolt csatlakozóval ellátott modell megteszi. A szerkesztés/konvertálás azért már ezt is megizzasztotta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák