Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bmakszim

    senior tag

    válasz rjg #40235 üzenetére

    De a retinában nincs hdd és a ram sem bővíthető, ebből tudni lehetett mire gondol.

  • general

    addikt

    válasz rjg #40235 üzenetére

    őszintén megmondom, az a helyzet, hogy nem tudom, melyik verzió lenne a megfelelő nekem. egyelőre ismerkedem a dologgal, szokom az OSX-et (PC-re telepítve itthon), nem biztos, hogy teljesen átállok majd, mert egyelőre sok dolog van, ami roppantul idegesít. (pl egér és wacom tábla touch beállításai, Photoshop alatt most kínszenvedés)
    Fotózással foglalkozom, és rengeteget retusálok komolyabb szinten, tehát abszolút munkára kell a rendszer, nyüstölni, nem szórakozni. így amellett döntök majd, amelyikkel hatékonyabban lehet dolgozni. semmi bajom a windows-zal, de most éles helyzetben tesztelem az OSX-et, hogy lássam, kell-e nekem.

    egy biztos, mint mindenkinek, nekem is nagyon tetszik a dizájn, a letisztultság úgy a szoftverben, mint a hardverben (MBP). nagyon kell vennem egy notit hamarosan, hogy mobil legyek, ezért is vacillálok, hogy mi legyen, de ha asztali gépen vissza is térek win-hez, lehet, hogy notiban macbook lesz, mert tetszik, és mert nem baj, ha van 2 rendszerem és mindkettőt ismerem és tudom munkára használni. :)

    új MBP-ra nem lesz keret, ezért a max egy 2012-2013 MBP lenne (kizárólag a 13" érdekel), de pl nem tudom, kell-e a retina kijelző, meg kéne néznem valahol mindkettőt. 13" méretben szerintem az 1280x800 (ennyi ugye a régi felbontása?) sem katasztrófa, de lehet mást mondanék, ha látnám mindkettőt. a lényegi munka nem ezen folyna, tehát nem létfontosságú a retina, de ahogy látom, nincs óriási árkülönbség, 220e-280e, amiért egyiket és másikat árulják. nagyjából.

    ez viszont meglepett, hogy a retinás verziókban nem lehet bővíteni ramot? sem hdd--->ssd csere? vagy hogy van ez?
    egy erősebb hardverre szükségem van, tehát MB Air nem játszik, i5 2.5-3GHz, 8 gb ram legalább kell (12-16 sem lenne rossz). háttértár mérete nem lényeg, ssd-viszont kell. Ivy Bridge jó lenne, már csak az időtállóság miatt is. a billentyűzet pedig csak azért került elő, mert valahogy irtózok a külföldi kiosztástól, karakterektől, ez nekem ilyen bogaram :), arra hajlandó lennék áldozni, hogy korrektül magyar billentyűzetem legyen.
    szóval most leírtam, min agyalok, örülök, ha megosztjátok velem, ti mit gondoltok erről. :B előre is köszönöm, ha valaki szán rá pár percet, hogy írjon! :R

    (másrészről 200k körül meg azért elég f@sza windowsos notikat lehet már alig használtan kapni, de mivel a mac-ek jobban teljesítenek ugyanazon hardverrel, ezért notiban feléjük billen nálam a mérleg, meg hát szééép)

    szerk: ja bocs, a billentyűzet cseréjére mondtad, hogy melyikben lehet, melyikben nem?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák