Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz joey04 #117819 üzenetére

    Igen, volt, de nem teljesen erről van szó, hanem arról, hogy ennél van bőven etikusabb magatartás is, ami ráadásul technikailag is lehetséges, és win-win.

    Bármilyen platformjellegű szoftvernél (és nem csak azoknál) igen fontos az interfész-verziózás, kifuttatás (interface versioning, deprecation), stb.

    Ez az oprendszerekre is érvényes. Nem tudod, mert nem tudhatod, hogy 1. egyáltalán a fejlesztő módjában áll-e még "utánahúzni" a szoftvert és 2. ha igen, 2-3 hónap elég-e erre. Most belemehetnénk, hogy miért nem elég, de igen sok lehetőség van.

    Ezért a visszafelé kompatibilitás (ha nem is olyan extrém szinten, mint pl. a Windows-nál, de) több legalább néhány verzión keresztül meg kell(ene) tartani. Nem lenne szabad még azt sem elvárni, hogy egy adott platformra épülő szoftvert akár a forráskód változtatása nélkül, csak újrafordítani kelljen a platform új cerziója miatt.

    Ha nem Apple lenne, aki ezt az alapszabályt lesz.rja, egyszerűen nem engedhetné meg magának, mert igen komoly piaci pofonokhoz vezetne. Dolgoztam és dolgozom platform(ok) fejlesztésén igen nagy multinak ipari területen, ott egyszerűen elképzelhetetlen, hogy kihúzzuk a ránk fejlesztők alól a talajt (akár cégen/konszernen belül is), és utána rájuk mutogassunk, hogy de hát volt 2-3 hónap béta, ezalatt utánahúzhattad volna...

    És tudod mit? Én jelenleg nem is ismerek más céget, aki ezt megengedné magának. Mert a 99% egyszerűen nem engedheti meg, aki pedig megengedte magának, az elég gyorsan eltűnt a piacról vagy nehezen állt fel utána.
    A Microsoft pl. biztosan megengedhetné, de nem teszi meg. Újabban legalábbis :)
    (Csak egy példa: Csak azért szereztem be egy (olcsó) Windows-os gépet, hogy a szerintem fantasztikusan jó Logitech Harmony 900-as programozható rendszertávirányítót ne kelljen kidobnom, mert sajnos az Apple gépen megy még ugyan a Logitech Harmony szoftver /A Logitechet dícséri, hogy kb 5-ször utánahúzták, még ha egy-kétszer jelentősen késve is, és egy igen régi szoftverről van szó - de a Venturán már nem tudtam kapcsolatot teremteni közte és a táv között. Csak úgy. Korábban ment. És most már a Logitech is lesz.ja, úgy tűnik, bár erről mélyen hallgatnak)

    SZERINTEM.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák