Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz NemMo #104676 üzenetére

    Alapvetoen jo, csak kovethetne jobban a szabvanyokat. Kicsit benne van az apple fele, mi jobban tudjuk nalad mentalitas :D Meg konnyu ugy gyorsnak lenni, ha nem rendereli le az oldal felet.

    Iphoneon es ipaden en is azt hasznalom, munkahoz default eleg onszopatas lenne.
    ***

    Nalam ez a nagy apple valtas par dolog miatt van, sose erdekeltek a brandek, meg ezek a fansagok, csak az eszervek - egyedul az ipadhez ragaszkodtam mindig, a tobbi nalam alternativa.
    A google a reklamjaival nagyon tulment egy hataron, probalom az osszes termeket mellozni, amennyire lehet.

    A pcs hwek elszallt arazasa es fogyasztasa, a laptop fogyaszt annyit, amennyit korabban a desktopok fogyasztottak, es nem vagyok hajlando az msrp ar neha tobbszoroset fizetni. Gamingnel mar fel eve attertem konzolra (xbox jobban tetszik, mint a ps5).

    A win10et ruhelltem, a win11 egesz jo lett es a wsl2 is eleg jol mukodik, a nativ linuxon sose lesz meg a win/mac tamogatottsaga, noha kontenerek leghatekonyabb futtatasahoz szinten nem lesz jobb, felhos megoldashoz is a legtamogatottabb ertheto modon. A macos remek konzumer os, es alapbol elfogadottabb fejlesztoi korben, vhol epp kozepen van a nativ win es a nativ linux kozott megoldasaiban. Munkahelyen nagy zavar van ebben, hogy parhuzamosan win/macos/linux megy, es a nem nagyon tesztelnek mindenre. Bar elsoszamu valasztasom a linux + workstation laptop lett volna.

    A m1 (foleg a pro/max) elkepesztoen jo architektura, meggyozodesem, hogy a pcs piac jovoje is ez, viszont ott mire keresztulnyomjak az egesz unified dologot, swes tamogatottsaggal… nyogvenyelos lesz.

    Meg szokom a szantast (foleg a kb harom evtizedes megszokott pcs shortcutok hianyzanak), de alapvetoen tetszik. Persze nehany dolog itt is lehetne jobb alapbol, de az igenyeimet jelenleg ugy tunik lefedi. Par ev utan kiderul, mennyire valt be.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák