Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz Nova96 #39026 üzenetére

    1 szó: pénz.

    Anime stúdiók 99%-a profit orientált és ha a mutatók nem azt mutatják, hogy lesz belőle haszon, akkor hiába van rajongó tábor, nekik nem éri meg időt és pénzt fektetni folytatásba.
    Nagyon sok minden befolyásolja a döntést folytatás terén, de a legtöbb esetben az dönt, hogy a story forrásnak (novella vagy manga) mennyire van szüksége boost-ra eladásokban, mennyire kell neki reklám anime-al. Persze lemez eladások is fontosak, van egy "szokás", hogy kb mennyi mennyiség számít lemez eladásnál haszonnak, azaz megérje folytatásban gondolkodni és volt már nem 1 sorozat, hogy elérte ezt a szintet, de a forrásanyag (manga vagy LN)-ért felelős kiadó nem tartotta fontosnak berendelni folytatást, mivel a termék fogyott bőven anélkül is.

    Ritka az amikor teljesen önálló az anime, azaz a történetet külön ahoz írták és nem LN vagy manga adaptáció, ezért csak a lemezek eladása az egyetlen befolyásoló dolog. Ilyen pl a Psycho-Pass vagy Kōtetsujō no Kabaneri. Mindkettő önálló sorozat, nincs írott forrás, így csak a lemez eladások döntenek. Sokan a Kabaneriben az Attack on Titan koppintást látnak benne (amit szintén a WIT csinál), de nekem tetszett (főleg az első fele) és bízom benne, hogy folytatják (bár amennyi dolga van most a WIT-nek, biztos, hogy a sor végén van).

    Manga/LN írónak amúgy nagy megtiszteltetés ha a művéből anime készül. Ha érdekel a téma akkor ajánlom a Bakuman sorozatot, ami a manga iparról szó és a főszereplők manga készítők akik be akarnak futni.

    És a mutatókat az esetek 90%-ban CSAK a Japán eladások befolyásolják, bagyon ritka amikor külföldi eladás tudja bebiztosítani a folytatást. Eddig ritkán volt arra példa, hogy külföldi rajongóknak hála lett egy sorozat folytatva, de abban az esetben is az USA piaca tudta elérni.

    [ Szerkesztve ]

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Nova96 #39026 üzenetére

    Fentebb már leírták a lényeget, én csak annyit fűznék hozzá, hogy a 2000-es sőt a 90' években bőven többségben voltak azok az animék, amit soha nem fejeztek be, pedig ott a kész alapanyag. :K

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Új hozzászólás Aktív témák