Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltii02

    újonc

    Sziasztok!

    Eddig csak olvastam ezt a jo kis forumot, de most gondoltam osszegyult annyi tapasztalatom, hogy talan en is tudok segiteni valakinek.

    Szeptember elejen jottem ki Londonba, azon belul is Harrow-ba, igazabol egyedul, egy jobaratom lakik itt, ugyhogy ha valami gaz lett volna, o tudott volna segiteni.

    Informatikuskent vegeztem most nyaron, es mindenkeppen a szakmamban akartam elhelyezkedni. Most mar nyugodtabb vagyok, mert sikerult egy jo allast talalnom, de azert voltak melypontok.

    A jobcenteren kivul nem talaltam kozvetlen allashirdetest, ertem ezalatt, hogy a reed.co.uk, cwjobs.co.uk es a tobbi portal allashirdetesei mogott is valamilyen kozvetito vagy fejvadasz ceg van. Ok az elso lepcso. Es altalaban nem sietnek.

    Ettol fuggetlenul ezen a teruleten szerintem ismeretseg nelkul csak neten lehet allast talalni, mert tenyleg rohadt sok hirdetes van ergo sok a fejvadasz ceg, akivel kapcsolatba kerulsz. Szoval megtetszik egy allas, nyomsz egy APPLY-t es elkuldod az oneletrajzodat az adott cimre. Jo esetben par napon belul visszajeleznek (kb minden 5.), hogy sajnos nem felejsz meg, vagy felhivnak egy gyors telefon-interjura. Itt kiderul, hogy tudsz-e angolul, vegigkerdezik mindazt amit mar leirtal a CV-dben, meg meg par dolgot. Jo esetben ezek kozul is 5-10 bol egy ujra keres majd.

    A jelenlegi allasomat ugy kaptam meg, hogy szeptember tizen valahanyadikan jelentkeztem egy allasra, amire talaltak mas, jobb jelentkezot ugyhogy elutasitottak.
    Erre harom hettel hiv a fejvadasz ficko, hogy lenne nekem egy masik allas (megtartotta a CV-met es most elokotorta), megint egy 10 perces telefoninterju. Behivott szemelyes interjura (ez mar nagy elorelepes), es szimpatikus voltam neki ezert megbeszelt nekem egy ujabb interjut a ceg fonokevel es a technikai igazgatoval. Ez volt a masodik lepcso, ok kb 50 percet faggattak, de nem csak a kepzettsegemrol/gyakorlatomrol hanem a vegen mar minden felerol beszelgettunk, az EUrol, brain-drainrol meg Budapestrol is. Szoval jol ment. Ekkor leszukitettek a jelentkezok koret 2-re es behivtak kettonket, perze kulon kulon egy szakmaibb interjura a ket fo programozoval. Masnap hivtak, hogy mi az ajanlatuk, es hogy szeretnek, ha ott dolgoznek.

    Szoval kierkezes utan kb 2 hetig semmi nem tortent, utana szep lassan visszajelztek a fejvadaszok, telefonalt kb ket naponta egy. Aztan 3-4 het utan kezdodtek a szemelyes interjuk. Egy ilyen fejlesztoi allasra az atfutas, beleertve a 3 interjut, meg mindent kb 2-3 het. Es a 4. heten kb el is kezdhetsz dolgozni.

    Sokan mondtak itt korabban, hogy penzzel kell kijonni. Igy van. Sok penzzel. Es mindenkepp kell csinaltatni otthon egy visa classic kartyat, amivel repulojegyet stb fizetsz, vagy ha gond van tud ra a csalad/akarki penzt utalni, es te felveszed itt. Szerencsere nem volt erre szukseg, mert meg epp idoben kaptam allast, mielott lenullazodtam volna.

    Probaltam nyitni bankszamlat a Lloydsnal. Igazolni kell nekik a lakcimet. A szobaberleti szerzodes nem jo nekik, mert nem ismerik a berbeado ceget. Na itt neztem egy nagyot, mondtam a paki ugyentezo csajnak, hogy erre talaltak ki a cegjegyzeket. Nem volt jo nekik a cegtol az irasbeli munkaajanlat, amin rajta van a teljes nevem es a cimem is, mert hogy ez csak egy ajanalt, nem szerzodes. Kurvajo. Hivatalos levelet kell majd kernem a cegtol, hogy igen, ott dolgozom es igazoljak a lakcimemet. Es valoszinuleg meg akkor is csak egy cash-cardot kapok amivel nem tudok fizetni, csak az ATMbol kp-t felvenni.

    Na roviden ennyi :)
    Ha valakinek kerdese van szivesen valaszolok.

Új hozzászólás Aktív témák