Új hozzászólás Aktív témák

  • Bondi

    csendes tag

    válasz Wanda #511 üzenetére

    Ahhoz, hogy normalis melot szerezz, nem csak a beszed szamit, hanem a gyakorlat is -- es bizony altalaban irott vagy szemelyes referenciakent... Az angoltudas nem egyenlo a normalis allassal. Otthon sem ugy mukodik, hogy tudok magyarul, oszt' akko' envok a' uberkiralyistencsaszar. :) Tudom, kicsit ledorongoloan hangzik ez azoknak, akiknek gondjuk van az angollal, de alapban ugy erdemes mar megvalasztani a nagybetus Kulfoldet is, hogy No. 1.: milyen nyelvet _tudok_ a magyaron kivul?

    Szerintem sokkal inkabb szamit az, hogy legyen egy normalis szakmad mar otthonrol, plusz hozzavalo gyakorlatod is -- akkor legalabb mar tudsz specifikusan keresgelni, es nem kell minimalberert elmenned dolgozni, me'g ha gondjaid is vannak az angollal. Nem kell az ilyen aljamunkakhoz, mint a mosogatas meg a takaritas, oneletrajzokat irogatnod es kepmutatoan magyaraznod az esetleges interjun fulig ero szajjal, hogy te mennyire szeretned ezt az allast, mert ez eleted celja, mindig is erre vagytal, te vagy A Szakkepzett Takarito stb. :)

    Az ugynoksegeket nem ajanlom, pl. Birminghamben egy honapunk azzal ment el ertelmetlenul, hogy ''kulvarosibb'' ugynoksegek utan kajtattunk. Azok se jobbak a Deakne vasznanal, ott is boven van ember, es ott sem a feher EUropaiakat reszesitik elonyben.

    Wanda, nem tudom, melyik varosban vagy, de itt en pl. allasborzen talaltam egy turheto ugynokseget, akik probalnak nekem munkat szerezni. Minden bosszanto kellemetlenseg ellenere azert eri meg ugynoksegen at melot keresni, mert igy lepeselonyod van az allaskeresesben: nem neked kell oneletrajzokat kuldozgetned, hanem ok ''beajanlanak''. Azt tobben is mondjak, hogy erdemes egy (oke: ketto-harom) ugynoksegre ratapadnod, mint a pioca, amig nem szereznek egy full-time job-ot.

    Az ugynoksegek elott csak a nagybetus Ismeros all, akarcsak a vilag barmely masik tajan, ha ilyened van jo helyen es jo pozicioban, nyilvan az az igazi itt is... :)

Új hozzászólás Aktív témák