Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Segítsetek nekem, kérlek!

    Lenovo Vibe K5 (A6020a40) telefonom van, azon 5.1.1 verziójú Android OS fut.

    Kizárólag telefonálásra és SMS küldésre használom. A mobil kapcsolatot letiltottam, a Wi-Fi aktív.

    - Az elmúlt napokban a "Share It" nevű alkalmazás folyamatosan dobálni kezdett értesítéseket, az engedélyem nélkül. Letilthatom az alkalmazást minden további nélkül? (A telefon azt írja, hogy ez hatással lehet a működésre és más alkalmazásokra.)

    - A másik probléma, hogy nem sokkal egy gyári visszaállítást követően sztenderd pozícióból elmásztak az ikonok. Baromi idegesítő, mert a gyakrabban használt "Üzenetek" és "Beállítások" az utolsó lapra került.

    Tudom, át lehet rendezni... csak éppen macerás, és mindig újra elállítódik. Egyszerűen nem tudom, mitől.

    - A harmadik probléma, hogy a gyári visszaállítást követően, amikor a telefonkönyvet visszaállítom az SD kártyáról, valamiért duplán hoz vissza minden nevet. És amikor lefuttatom a "duplikáció keresése" funkciót, akkor azt jelzi, hogy nem talált ismétlődést.

    Ezek mind nagyon bosszantó dolgok... Ennek az Android verziónak az ismert hibái, vagy más probléma lehet a háttérben?

    Köszönettel: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz brd #38855 üzenetére

    :R

    Nagyon köszönöm!

    Hosszú évek óta ez az egyik legkorrektebb segítség, amit itt a fórumon kaptam. :K

    - A 2. pontot kifejtenéd kérlek? Én szívesen áttérek megbízhatóbb launcher-re, de azt sem tudtam eddig, hogy van ilyen. (Én tényleg távoltartom magamat a telefon "okos" funckióitól. Csak azért van ilyen telefonom, mert a Nokia, vagy a Blackberry már nem gyárt szép, exkluzív, fémházas, hagyományos nyomógombos készülékeket.)

    - Ami a 3. pontot illeti... én is ezeken gondolkodtam, de elméletben nem látok hibát. A gyári visszaállítást megelőzően (mivel az mindent töröl) az SD kártyára mentettem el a telefonkönyvet.

    A duplikációkat mindezek előtt gondosan töröltem is. (Amit a fentebb említett ellenőrző funkció akkor még remekül meg is oldott.)

    A visszaállítást követően valamiért mégis kétszer másolta fel.

    Szívem szerint az egészet törölném, leformáznám, csak ahhoz pedig szükségem volna valami szoftverre, amivel a telefonkönyvet (annak egy példányát) a számítógépemre lementhetem, és később a telefonra visszamásolhatom.

    Anno a Nokia-nak volt ilyen szoftvere. Nem tudom... Android-ra is létezik ilyen?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Létezik olyan, hogy egy telefon, vagy az Android "elfárad"? :F

    Van egy közel három éves "Lenovo A6020a40 típusú" telefonom, amin Android 5.1.1 OS üzemel.

    Csak telefonálásra, és SMS küldésre használom; soha nem interneteztem vele.

    Az utóbbi hónapokban furcsa dolgokat produkál:

    - Gyakran lefagy; újraindul, vagy nekem kell újraindítanom
    - Használtam a barátoknak és családtagoknak az egyedi csengőhangot (mindenkinek más-más zene), de már erről is letettem, mert egy-egy ilyen újraindítást követőn visszaáll a gyári értékekre. Elkezdem beállítani a csengőhangokat, és pár nap múlva megint "default" rendszer fut. Ennek így nincsen értelme.
    - Pár hete folyamatosan dobálja a rendszerüzeneteket, ami szerint "Kevés a szabad terület".

    - Amit lehet, letiltottam, eltávolítottam (Twitter, Ilyen "sycnh", olyan "synch". stb.); csupa olyan alkalmazást, amit sose használtam.

    Csak olyan alkalmazásokat, komponenseket hagytam meg, amelyek nélkül nem megfelelően működik a készülék. (Pl. az egyik ilyen feleslegesnek ítélt/eltávolítható modult leszedtem, amitől eltűnt az SMS-eknél a begépelés funkciója.)

    - A telefonon az aktuálisan elindított alkalmazásokon kívül gyakorlatilag csak mindenféle Android alap szolgáltatások futnak, ha megnézem az aktuális aktív listát.


    - A telefon by default az SD kártyára ment, azon egy rakás szabad hely van, de a bépített tárhelyre azt írja, hogy közel tele van.

    - Töröltem még a gépen tárolt SMS-ek zömét is, hátha... (Bár az meg ugyebár a külön SD kártyára ment elvileg, szóval N/A...)


    Ha a "tárhely" menüben rákattintok a színes rubrikára (ami színekkel hivatott érzékeltetni a tárhely felületének foglaltságát), akkor úgy látszik, mintha a fele szabad lenne; szürke.

    Mégis panaszkodik, hogy "kevés a szabad terület". :F

    - Az imént szerettem volna telepíteni a Viber applikációt, de nem engedte, mondván "Kevés a szabad terület, távolítson el valamit", erre felajánlotta, hogy távolítsam el a CIB alkalmazást (~100 MB mindösszesen), miközben az az egyetlen applikáció, ami telepítve van, és használnám.

    A kérdéseim:
    1. Mi okozza ezt a sok anomáliát? Elromlott a telefon?
    2. Hogyan tudom kideríteni, hogy mi foglalja a tárhelyet? (Ha elméletben már szinte semmi nincsen rátelepítve...)


    Köszönöm a konstruktív segítséget előre is!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz crok #42839 üzenetére

    Köszönöm előre is! :R

    A "kicsi" tár egyébként 16 GB, szóval szomorú, ha így 3 év után ez "ennyi volt", és nem lehet "kipucolni". :(

    És ami tényleg érdekes, hogy a listázott "helyfoglalók" összesen ~7-8 GB körül vannak, és a színekkel jelölt "pálcikák" is csak a felét foglalják a szabad (szürkével jelölt) területnek... :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz crok #42847 üzenetére

    Az elromlott "Nokia Asha 310" készülékem helyett vásároltam 21.000 forintért a Media Markt-ban.

    Csak telefonálás és SMS küldés céljára (majd muszájból a CIB bank applikáció futtatásához) használtam, használom.
    Fém házas, cserélhető aksis, szolid, exkluzív megjelenésű, nem túl nagy készüléket kerestem.

    (A kínai, fehér műanyag, nagyon "no name" vackok voltak akkor 30-40 ezerért a kínálatukban.)

    Mi mást kellett volna vennem ennyiért? :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz crok #42858 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást és információt!

    Mivel a Viber-t sem tudta telepíteni (helyhiányra hivatkozva), lehet, hogy ezek a lemezkarbantartók sem telepíthetőek. Ha így van, akkor majd megnézem, hogy a PC-re kötve a telefont (USB kábellel), utóbbit "tárhelyként" azonosítva, tudok-e futtatni lemezkarbantartást rajta.

    Mindazonáltal, amit írsz (hogy eleve elrendelt volt a tárhely sorsa a gép jellemzői okán) eléggé elszomorít! Van még néhány kérdésem ezzel kapcsolatban:

    - Jól értem, hogy ugyanezen elvek mentén bármekkora tárhelyű új telefon sem lesz elég? Veszek egyet mondjuk 32 GB tárhellyel, és a jelenlegi felhasználás mellett nem 2, hanem 4 év alatt fog megtelni?

    Értem én, hogy manapság sokaknak a "mobiltelefon az élete"... És évente-két évente csereberélik a legújabb, "mindentudó" drága szettekre...

    Nekem viszont tényleg csak telefonálásra és SMS küldésre szükséges, és még azokra is igen ritkán használom. (A nyomógombos sajnos nem opció, azok piaci kínálatának, minőségének ismeretében, illetve azért, mert a bankom alkalmazásához "okos" készülék szükséges. A banki alkalmazást megkerülni csak egy drága, havidíjas tokennel tudnám sajnos!)

    - A felsorolt újraindulós, gyári értékre visszaállós "anomáliák" a régi Android-nak köszönhetőek? Mekkora a garancia, hogy egy újabb Android változatot futtató telefonon nem kell ilyenekkel szembesülnöm?

    (Mert - már látom -, ebből az lesz, hogy muszáj leszek valami új készüléket vásárolni...)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz crok #42860 üzenetére

    Köszönöm az újabb széleskörű tájékoztatást!

    Átmegyek oda, és megkérdezem, milyen telefont tudnak ajánlani.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz tordaitibi #42861 üzenetére

    "Nincs neked olyan hogy Tarhely, Alkalmazasok es itt kiirja hogy mel,ik app, a rendszerappok is, mennyit foglalnak. Es ugyanitt van lehetoseg az app adatainak torlesere. Itt kene nezelodnod."

    De van. Éppen azt néztem meg, arról beszélek.

    Most itt van előttem...

    "Belső tárhely

    Összes hely: 16 GB

    Elérhető: 287 MB

    Operációs rendszer által elfoglalt terület: 4,93 GB

    Alkalmazások (alkalmazásadatok) által elfoglalt terület: 2,72 GB

    Gyorsítótárazott alkalmazások: 895 KB"

    Ha összeadom, nincsen az egész 8 GB. Tessék mondani, hogyan lehetséges, hogy mindössze 287 MB elérhető? :F

    Gyári visszaállítás volt többször is. Annyit értem el vele, hogy ismét ki kellett pucolnom a FB, Twitter, stb. féle sz*rokat, amiket sose használok.

    ("Kismillió" kép, stb. egyébként nincsen, nem is volt.

    Talán a hozzászólásaimból leszűrhető volt, hogy a konzervatív oldalt képviselem. A telefont telefonálásra használom, fotókat a digitális kamerámmal rögzítek, email-t a számítógépem levelező programjáról írok és olvasok, filmeket pedig TV-ben, ill. DVD és BD lemezről nézek. :) )

    A futó alkalmazások között pedig 95%-ban már csupa zöld "Alien" ikonos "org.codeaurora.ims" nevű, illetve jellegű rendszeralkalmazás van csak.
    Ezen kívül "Számológép", "Naptár", "Lenovo center"... egy-két ilyen. Ezek mind olyan komponensek, hogy ha eltávolítom, akkor nem működik jól a telefon, és egy csomó funkciója.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák