Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz Bagira01 #16642 üzenetére

    Ez eléggé szoftveresnek hat elsőre, ráadásul olyan, amire nem is nagyon lehet mit mondani.
    Nem egy nagy gyártó ez Newman, így érdekes lesz megoldani.
    Esetleg ha van olyan bolt, aminek van fóruma, vagy orosz oldalon érdemes kutatni.
    Én csak a htm a6w és Lenovo A820 tapasztalatot tudom megosztani:
    mindkettő szoftveres volt.

    Az A6w esetén a system frissítése volt a gond. Downgrade-elve az eredeti vásárláskor kapott system-et jó lett - itt persze a kernel azonos volt, azt nem érintette a frissítés...

    A Lenovo esetén pedig 3 olyan kiadású boot.img is volt, aminél agyatlan volt a kijelzése az akkunak: összevissza ment. Aztán a legutolsó kiadott frissítés-ből a boot.img megoldotta ezt.
    Ráadásul a későbbi kiadású (vélhetően már más hardverrel szerelt) A820-akat a boltok szépen felszoftverezték egy régebbi hardverhez készült boli-multilang szoftverrel, régi kernellel, és pont az általad leírt elalvás után többé nem éled fel hiba volt. Ez pedig a legújabb kernelre cseréléssel orvosolható volt.

    Azért írtam le mindkettő esetet, hogy lehessen látni:
    lehet kernel és lehet system partíción lévő hiba is.

    Amit tenni lehetne, hogy a különböző build számhoz tartozó system és biit.img szakaszpkat prosítod...
    Vagy lekéred a logokat, és átbogarászod, hogy van-e arra utaló jel, amilyen hibákat tapasztalsz.
    Vagy hardverhibás a telefon.

    B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Új hozzászólás Aktív témák