Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz aytukabozs #64 üzenetére

    Nem tudom honnan veszitek ezt az IP67-et, nem láttam sehol.
    Szétszedtem az enyém mert bekapcsolva össze-vissza nyomkodta a kijelzőt. Hát nics egy fia tömítés sehol sem, ott az érintő pálca helyén simán megy be a víz a belsejébe, egyenesen a panelre meg a kijelzőre. 2 csatlakozó van az alaplapon, az egyik a kijelző szalagkábel, annak ott a csatlakozója az akku alatti címke alatt, a GSM és TF felirat amin van azt a kis nyelvet felhajtva van 1 kis fekete téglalap, az egy öntapadós matrica, alatta van a csatlakozó. A másik a sim2 foglalat fölött van, az előlapi kamera, a hátlapi led, a bekapcsoló gomb meg a touch panel szalagkébele és vezérlő chipje van egy több rétegű össze-vissza katyvaszban összeragasztva, annak egy nyúlványa van bedugva egy csatiba, a másik fele forrasztva van az alaplapra. Ha az ki van húzva akkor óvatosan szét lehet hajtani az előlapot és az alaplapot és ki lehet venni a kijelzőt. A touch panel csere az kemény forrasztós és ragasztó boncolós meló. A hátlapi kamera szalagkábele szintén forrasztott, a sim2 foglalat lecsapott sarkú végénél van egy öntapadós fekete matrica, az alatt van. A bekapcsoló gomb rá van ragasztva az előlapra, a szalagkábele beforrasztott. A hangerő gombok ugyanígy. Szerencsére sikerült kibontanom őket úgy, hogy nem sérültek (addig nem lehet szétnyitni). Ha valaki szét akarja szedni akkor nagyon óvatosan kell szétválasztani a házat mert ha kicsit megszalad akkor a touch panel szalagkábele már szakad is (nem csatiban van hanem egy ragasztott katyvaszba megy+forrasztott).
    A belsejéről töltök fel képeket az 5. hsz-ben levő linkre. Vannak képek ahol egy drót van benne, ez az érintő pálca helyén van, látszik hogy simán megy ott be a víz.
    Kitörölgettem a vizet, összeraktam, most tökéletesen működik. Amíg írtam addig lement a DroidTools mentés is, most jön a flashtool.
    Rootolni is sikerült, Cappa blogján a Lenovo A820 témaösszefoglaló tervezet 3.3.1-es pontból letöltött framaroot simán vitte, Superusert átraktam Supersu-ra, megnyomtam a boromir-t és kész, restart után már rootolt lett.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák