Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cossie023

    csendes tag

    válasz Zoli967 #616 üzenetére

    Szia!

    Egy ideje dupla simes telókat nyúzok magam is. Végigjártam a Samu D880, B5702, C6712 vonalat. Most ez utóbbi még az aktuális modell. De egyre inkább kacsingatok az android világával. Karácsonyra szüleimnek vettünk egy androidos tabletet és tetszik, ahogy személyre szabható. Elvileg a Samsungra is lehetne rakni widget-et, csakhogy ez a Star2 Duos eléggé elhanyagolt és pl nincs rá normális naptár widget. No meg néha jól jönne a rendes szótár is, esetleg nagy ritkán GPS. ez már bőven feszegeti a Samu korlátait. Ahhoz már szoktatom magam, hogy elfelejthetem az 5-6 napos készenlétet, de ez legyen a legnagyobb probléma!
    Ugyanakkor jó volt olvasni, hogy nem csak bennem fogalmazódott meg, hogy adott nevet egy adott kártyához rendeljek és így használjam ki a két kártya lehetőségeit. Viszont bárhogy is várakozok egy normális androidos Samura, csak nem akar megérkezni. Ez a ZTE viszont eléggé meggyőző!!
    Engem elsősorban a két kártyás működése érdekelne. Mennyire szabható személyre, van-e alapértelmezett kártya, amiről a hívásindítás megy vagy minden kimenő eseménynél választani kell? Lehet-e beállítani egy számot alapértelmezésben melyik kártyáról hívjon? Meddig bírja az akksi? 2 napot azért kibír vagy felejtsem el, hogy estére ne kellene töltőre rakni? mennyire tiszta a hang beszéd közben? nincsenek fals mellékzajok néha?

    Köszi a választ előre is várjuk, hogy elmesélt miket tapasztaltál a telóval!

    Üdv: cossie

  • cossie023

    csendes tag

    válasz imiadmin #711 üzenetére

    Szia!

    Nem kell létrehozni, már van fóruma:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • cossie023

    csendes tag

    válasz FPeti77 #746 üzenetére

    Szia!

    Ugyan az enyém nem androidos, de Dual sim. Egy Samsung Star II Duos C6712-ről van szó. Ebben a kártyaszinten meg lehet adni, hogy kézi vagy automata legyen a hálózatválasztás. Külön be lehet eltérőt állítani a két kártyához. Kíváncsi vagyok, de szerintem a droidos telókon is van ilyen lehetőség!

    Üdv: cossie

  • cossie023

    csendes tag

    válasz hungobungo #1222 üzenetére

    Üdv hungobongo!

    a Fastcardtech-nél rendeltem egy ZP100-ast. Remélem max 3 héten belül megjön! Jelenleg egy Alcatel 918D-m van, de sajna sehogy sem bírom rávenni, hogy az autódiagnosztika Torque és a bluetooth OBD-II dongle együttműködjön. ezért lesz a csere, amúgy egy nagyon kellemes MTK6573-as teló és jó áron hozzáférhető...

    Remélem a ZOPO már rendesen lekezeli a soros bluetooth csatlakozást is! Amúgy ha meglesz a teló szívesen állok rendelkezésre teszt terén. Csak érkezzen meg valamikor! :))

    Üdv: cossie

  • cossie023

    csendes tag

    Megvan a ZP100-as... Nekem már ICS-el jött. Ebből van is egy kis bonyodalom, mivel a 2.6-hoz van root és más nyalánkségok. eddig tetszik a teló, talán a két led a hátulján elég gyenge, ebbe simán bele lehet nézni. De nem is ez miatt vettem meg. Egy MTK 6573-as Alcatel 918D-m volt, csak az sajna bugos volt a bluetoth soros kezelése. no mindegy, ez már rendesen viszi az OBD kapcsolatot is.

    A rootolás viszont nem lenne rossz, mivel sajna a market hiába van rajta és működik is, jópár app inkompatibilitás miatt egyszerűen nem hajlandó feltelepülni. egyszerűen nem élhetek Angry Birds Rio nélkül.... :)) :DD

    A még nagyobb probléma, hogy hiába van egy 8 gigás SD kártya benne, azt nem igazán akarja a teló használni. Felraktam egy sygic-et a német, francia térképekkel és elfogyott táram. Persze majd ha utazok rámásolom a dolgokat, de akkor is macerás, hogy nem tudom megmondani a telónak, hogy ne a belső tárhelyre pakoljon.

    a sebességével nincs gond, felüdülés az Alcatelhez képest. Nagyon érezni, hogy ebben egy sokkal erősebb proci van és a kipróbált pár jétékot is szépen viszi! na persze nem az lesz az elsődleges szerepe, de jó, hogy ilyet is tud. Ja igen és tetszik, hogy ennél már be lehet rakni fixre egy számot, hogy melyik sim-en hívjon. Csak ha egy számot másról akarok hívni, mint az alapértelmezett, na az macerás kicsit :P

  • cossie023

    csendes tag

    még egy furcsaság, ami nekem szokatlan. A futó programoknál 409MB used és csak 65 free ebben a percben. Pedig nem fut rajta semmi komoly alkalmazás, csak alap. Nekem ez így nagyon karcsúnak tűnik. Érdekes módon a kilistázott programok közül a setting a legnagyobb 30 megájával, a többi ilyen max 3 megás alkalmazás és van belőlük hét. De hol van ez a 400 megától? nincs valami app, ami kimutatja a valós futó processeket?

    köszi előre is!

    Üdv: cossie

  • cossie023

    csendes tag

    válasz beers #1365 üzenetére

    :DD Köszönöm. ez gyorsan ment... Most már root-olt a telóm, mehet is rá a titanium backup... Még egyszer köszönöm a gyors segítséget!

    Üdv: cossie

  • cossie023

    csendes tag

    válasz fecg21 #2542 üzenetére

    Sziasztok!

    Csak egy kontra tapasztalat. Már egy ideje nyúzom a ZOPO ZP100-asomat. Ugye 6575-ös, egy magos, 512 RAM-al. Gyárilag ICS-el jött, néztem is, mikor bekapcsoltam....
    Nem kevés neki az 512 sem. Szabad memóriának 210 megát szokott kiírni, kb a felét. Rootoltam, lekaptam róla pár kínai progit, de még nem nyúltam a lelkébe nagyon. Igaz netezni nem szoktam rajta, de 2-3 órányi telefonálással bírja 2 napot az akksi. Én ezt már jónak tartom, mivel a nagy kijelző rendesen zabálja az áramot!

    Filmeket lejátszik, Real Racing 2 gyönyörűen fut rajta, Sygic akadásmentes. Egy 2 magos proci biztos gyorsabb, de mivel nem ütköztem még olyan akadásba, ami zavaró lenne, így azt gondolom ez a speckó is bőven kielégíti egy átleg ember igényeit. Akinek sürgősen kell teló, nyugodtan vegyen egymagosat, ezek már kipróbált darabok, nem kell félni a bugoktól!

    Azért próbálom összeszedni az erőt és kipróbálni hungobungo ROM-ját, mivel sajna a marketen sok minden nem elérhető és ezt kellene orvosolni.

    Egy Alcatel 918D-ről cseréltem, mivel azon nem működött a Torque megfelelően. Na az a telefon tényleg lassú ehhez képest, bár használható volt. Viszont a cserét nem bántam meg és ez a telefon már tud mindent, amire szükségem van.

    Summa summarum nem kell félni az ICS 4.0.3 és az 512 RAM-tól. Vígan működik a telefonom ezzel a felállással! Annál a 700-800 megánál szerintem valami progi nagyon dolgozik a háttérben!

    @lor: Néztem a motorcserét a Legában. Nagyon szép munka, csak így tovább!

    Üdv: cossie

  • cossie023

    csendes tag

    válasz lor #2655 üzenetére

    :DDD nincs ékezet, lor -> ki más lehetne...

    Igen, megy az OBD2. Apám Opeljében simán olvastam, töröltem a hibakódokat. Jópár szenzor jelet is le tudok menteni, csak sajna nem vitt közelebb a problémához, de érdekes nézegetni a kocsi saját görbéit...

    A ZP100-as 960x540-es a 720p-s filmet viszi simán. A full HD-re nem elég a felbontása, de ilyen kicsi képernyőn nem hiszem, hogy feltűnne a különbség!

    Üdv: cossie

  • cossie023

    csendes tag

    válasz berigazek #2950 üzenetére

    :(( Nem tudom honnan veszed ezeket.... Itt már oldalakon keresztül ki lett vesézve, hogy bizony a DUAL ACTIVE csak a ZTE 960. Lehet lassan lesznek mások is, de a legtöbb csak DUAL STANDBY, azaz ha beszéd forgalom megy az egyiken, akkor a másik kártya lecsatlakozik a hálózatról! Net kapcsolat mellett a másikra bejön a hívás, de akkor is a net megszakad a beszélgetés idejére.
    A Samsung B5702-re, meg a 880-ra nem emlékszem, de a C6712, Alcatel 918D és most a Zopo ZP100-as is lekapcsolja a másik SIM kártyát beszélgetés alatt. Szóval csak óvatosan az általánosítással!

    Amúgy az átirányítással megoldható, hogy elérhető leszel és eldöntöd, hogy felveszed, avagy sem. Gyakorlatban nem vettem hátrányát, hogy nem aktív folyamatosan a két kártya. Sokkal bosszantóbb hibái is tudnak lenni egy telefonnak! :D

  • cossie023

    csendes tag

    válasz Jazz #3133 üzenetére

    Nem nagyon akarok belevau, de ha ennyire kérdéses sok minden ezzel a telefonnal kapcsolatban, akkor miért erőlteted? Különben is az MTK 6573 proci eléggé gyengécske, nekem volt egy Alcatel 918D-m ilyen processzorral. Szerintem szánj rá kicsit többet és nézz körül a 6575-ös telefonok között. Én most egy Zopo ZP 100-ast hajtok, sygic-el tökéletesen navigál, sima jack fülessel is jól szól. De nagy a választék én inkább egy erősebb processzoros telefon felé terelnélek.. :)

    Üdv: cossie

  • cossie023

    csendes tag

    válasz Jazz #3136 üzenetére

    Bocs, megint okoskodással kezdek, de...
    A TV-t szerintem vedd ki a lsitából. Mármint a hardveres TV-t. mivel nemsokára leállnak az analóg adások, ezért hiába szeretnél TV-t nézni a telefonodon, már nem lesz mit....

  • cossie023

    csendes tag

    válasz barobag #3176 üzenetére

    Szia!

    Az xda fórumon most egy taiwan nevű ROM körül forognak a gondolatok. Ez már az újabb gyári ROM-on alapul, ahol megoldották, hogy a belső memória 2.5 giga és nincs szétosztva külön "Sd card"-ra meg memóriára. Így elvileg már rendesen a SD card-nak mountolja a belé helyezett memóriakártyát és így már lehet rendesen bővíteni a telefont. A market javítva van, a hátsó LED fényerejét is manipulálták, elvileg az is jó lett. Most még az a kérdéses, hogy az előlapi státusz led működik-e, mert az kérdéses.

    most próbálom magam rávenni, hogy belevágjak a ROM cserének. Az enyém még gyári, csak rootoltam, hogy kigyomláljak belőle pár kínai vackot. Viszont legjobban ez az összevont memória az, ami nagyon hiányzik, mivel a Sygic megette a memóriámat és hiába van benne egy 8 gigás kártya, nem tudom bővítésre használni. (igaz a fényképezőgép szerint viszont készíthetek még 6900 képet.... :D :DD :DDD )

    Amúgy nekem simán bírja a 2 napot, nem szívja az ICS, pedig van olyan, hogy ez alatt akár 4 órát is telefonálok. AzAngry Birds jobban eszi az akksit :K

    Egy, de annál bosszantóbb hibája van. Néha nem bírom felvenni a telefont. Nem az érintőpanellal van gond, mivel ha a felső gombbal "lezárom" majd újra megnyomom, simán ki tudom kapcsolni a képernyőzárat. Csak ugye ezzel a mozdulattal a bejövő hívást el is utasítom! Ezt úgy két hete kezdte el csinálni, nem értem mi lelte, pedig nem nagyon telepítettem rá semmit.

    Érik ez a ROM csere, csak ne laktam volna már be olyan jól ezt a gépet... :P

  • cossie023

    csendes tag

    válasz ktamas55 #3210 üzenetére

    Keresd a Play-en az SMSbackup+ progit. Lementi az accountodba az sms-eket, a telefonkönyvet, a híváslistát levelekbe külön megcímkézve és át is lehet őket másolni másik telefonba. Alapból nem menti el az SD-re, de van még másik számos program, ami erre jó.

  • cossie023

    csendes tag

    ZP100-asomra felraktam a taiwan-i ROM-ot, kicsi Szerjozsa mahinációval. Az apropóját az adta, hogy a Sygic brutális térképméreteket használ és igencsak elfogyott a belső memória (pl Németország 700mega :Y ) Így nem lehetett az SD kártyára átpakolni, mivel az SD2 néven futott. Na most összevonódott az alap 500 mega a 2 giga belső SD-vel (nem a belerakott kártyával) így aztán kicsit több hely lett pakolni.
    Ami javult még az új ROM-ban, már jó a market, nincs olyan app, amit nem enged letölteni inkompatibilitás miatt (pl Viber ilyen volt), javult a hátsó led fényereje. most már teljes fényerővel világít! No persze éjszaka, söttében pocsék képet készít, de már jó zseblámpának... :DD :DDD
    A fenti státusz sorban a battery indicator kör alakú lett és százalékban ki is írja a töltöttséget, a kikapcsoló menüben már benne van a reboot és a reovery mode-ba való lépés is..
    Maga a ROM tartalma is változott. Én gyárilag ICS-el kaptam a telefont. Ebben Apex launcher van, kóstolgatom, egyre jobban tetszik a testreszabhatósága. Van a battery monitor, ram manager. Most fedeztem fel, hogy AllCallRecords szépen felvette az összes eddigi beszélgetéseimet, de úgy,hogy a hívó fél hangját is. Ez kicsit durva!
    Ja igen természetesen rootolt, CWM recovery is benne van, így a későbbi upgrade-eknek nincs akadálya. Összességében előrelépésnek érzem az előző ROM-hoz képest, ajánlom mindenkinek, aki elég bátor maga flashelni a telefonját! Ja igen, a biztonság kedvéért nem árt a zopotools használata és zopoimei-vel lehet visszaállítani az IMEI-t, mert az a ROM cserekor törlődik. Még jó, hogy ezek a programok a ZOPO-tól származnak :C
    Akkuidőről még nem igazán tudok nyilatkozni. Korábbi használattal bőven megvolt a 2 nap, néha 3. Persze én ritkán netezek rajta, inkább a 2 kártya miatt van ez a teló. most meg annyit nyomkodtam, hogy nézegettem az új ROM-ot, hogy egy nap alatt leszívta az akksit. Igaz órákon keresztül játszottam egy debil autós zombis játékkal :( :P Szóval szerintem meglesz ezzel is a 2 nap. A Battery stat szépen mutatja a fogyasztást, sőt kalulál is egy várható lemerülési időpontot.
    Fórumokban olvastam, hogy voltak problémák a GPS-el. Az én készülékemnél ez nem jelentkezett, ez a ROM is elég gyorsan jelet talált, frankón működik a Sygic is. A B79-es telefonon nem működik a státusz LED, nálam ugyanúgy jól működik, mint eddig! Amúgy ez kellemes meglepetés volt számomra, mivel az Ericcson 2618-asom óta ez hiányzott mindegyikből. Ha nem fogadott hívásom van vagy sms érkezett, akkor egy kicsi LED villog és nem kell minduntalan a telefont felébreszteni. Tudom nem a világ közepe, de így messziről is látszik az asztalon hagyott telefonon, hogy kapás volt.

    ebben a modellben 512 ram van. Szerintem az ICS-hez elég. mondjuk én nem futtatok semmi állandóan frissülő widget-et, így a szabad ram 200 mega körül szokott alakulni. Most először,ezzel a zombis játékkal akadt néha, mikor nagyon sok figura mászkált a képernyőn. De ezzel bőven együtt élek, mivel nem játékkonzolnak vettem és semmilyen más funkciónál nem tapasztaltam ilyet.

    Összességében a ROM váltás megérte a fáradtságot. A javítások hasznosak, már nincs olyan, amit hiányolok a telefonomból. Csak bírja ki jó sokáig! De azért olvasom szerjózsáékat, hátha kifőznek valami még okosabbat! :)

    Bocs a hosszért! üdv: cossie

    [Orosz nyelvű fórum, de itt minden megvan, ami kell.]

  • cossie023

    csendes tag

    válasz oris #3621 üzenetére

    Szia!

    Hopsz, kimaradt a pontos név. Igen, ezt a ROM-ot tettem fel. Felraktam még Lekha advanced POWER menüjét is.

    @Novicsok: A Flash toolnál mi az a beállítás, ami megörzi az IMEI-t?

    Azóta a vonatkozó orosz fórum jópár oldallal bővült. Kíváncsi vagyok mit találtak még ki az orosz kollégák!

    Az előző telefonom egy 918D volt, csak pár hónapig, mivel nem sikerült rajta beüzemelnem a Torque alkalmazást. Azon 2.3.6 volt. Mivel ez ICS-el jött, így ezen ezt kezdtem el használni. A külsőségek mellett más különbséget én nem nagyon fedeztem fel. Sokkal markánsabban megváltoztatja a telefon kezelését egy új launceher vagy egyéb program. Ami igazán számít, az szerintem ha egy új ROM radikálisan nagyobb akkuidőt enged meg.

  • cossie023

    csendes tag

    Egyik munkatársamnak megtetszett a ZP100-as telefonom, így rendeltünk egyet a feleségének. Szép fehér színben a zopomobilshop-tól, mivel ott lehetett rendelni hozzá rendes tokot is. A telefon 194$ volt, 20$ shipping. 28-án adták fel, most meg már a taiwan ROM fut ezen is :)) :DDD Erről már hiányzik a kamera és a video között váltó gomb,oldalt csak egy expo gomb van. Mintha kicsit jobb képeket készítene, mint az én telefonom. A hátlap teljesen sima lett, nincs rajta az a gumiszerű borítás, mint az enyémen. A hátlap alatt is az antennákra már rendesen angolul van ráírva, hogy melyik a GPS-é, melyik a GSM-é, nem kínaiul. Szerintem ez már exportra készült, mivel a töltője is európai.

    A saját telefonomról pár tapasztalatot. Azóta is a taiwan rom fut rajta, kicsi Szerjózsa hack-el. Minden működik, a LED a hátán fényes, a státusz LED szintén funkcionál és az SD kártya valóban a fizikai SD kártyát jelöli. A belső memória összevont, így 2.5 giga helyre mehetnek a programok. Az avi-t gyönyörűen viszi, mkv-vel még nem próbáltam.

    Sajnos egy negatívum, bár ezt az eredeti ROM-al is tapasztaltam. Ha zsebben van és csörögni kezd, mikor kiveszem nem tudom felvenni a hívást. feléled a képernyő, de nem tudom a képernyőzárat kinyitni. ha a bekapcs gombbal elsötétítem és újból megnyomom, akkor már minden működik. De ezzel ugyanakkor a hívást lerakom. Nem sűrűn, de előfordul. Tapasztalt már más is ilyet vagy csak ennek a példánynak okoz ez gondot. Végül is együtt tudok élni vele, mivel szerencsére nem olyan gyakori a jelenség. Összességében még mindig azon a véleményen vagyok, hogy megérte a vásárlás. Korábban azt hittem, hogy az Alcatel 918D elég lesz, de nem. Egy 6575-ös proci mindenképpen kell és az 512 bőven elég az ICS-nek, semmi gondom nem volt még ez miatt.

    üdv: cossie

  • cossie023

    csendes tag

    válasz Sz.Tamás #5155 üzenetére

    Szia!

    nemrégen rendeltem egy kollégámnak egy fehér ZP100-ast onnan egy piros kemény műanyag hátlappal egyetemben. A hátlap is nagyon korrekt, volt a dobozban egy radír szerű hal, gondolom az ujjlenyomatok ellen, a töltője európai szabvány, ellentétben amit én a fastcardtechtől rendeltem telefonnal. Adtak hozzá grátisban képernyőfóliát is!

    ja és singapoure post-al itt volt 10 nap alatt.

    Egyből egy jó tapasztalat. Ja és egyből írták is a tracking kódot a megrendelés után!

    Üdv: cossie

Új hozzászólás Aktív témák