Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HENE

    aktív tag

    válasz KukkSteve #94357 üzenetére

    Köszönöm az eddig javaslatokat. Kicsi teszteltem a telót.

    A készülék tehát egy THL 5000, custom rom van rajta. Alapból elvileg nem tudja a 900MHz-en a 3G-t, de van hozzá patch és a custom ROM is tartalmazza. MUT BAND MODE is ezt mutatja. (persze, azért nem vennék mérget rá)

    A helyszín Budapest XX. kerület, szolgáltató: Vodafone.

    Tapasztalatok:
    - a házon kívül (kertben) szépen megy a 3G-n az adatforgalom. Mindegy melyik slotban van a kártya, engedélyezés kérdése csak.
    - a házban nem nagyon megy a 3G-n - pedig kiírja. 2G-n ott is megy szépen
    - próbáltam még Kerepesen, ott a házban is megy 3G-n az adat.

    Mivel Budapesten vagyok, így gondolom 900 Mhz 3G nem játszik szerepet, de javítsatok ki. Itt csak 2100 Mhz-e szórnak, nem?

    Nem értek a mobil-adatátvitelhez, csak egy picit az informatikához és a fizikához. Ez alapján a következőket vélelmezem:
    A telefon a 2G/3G váltást a 3G jelerőssége alapján teszi, ha nem elég erős a 3G jel, átvált 2Gre. Lehet, hogy a telómnál ez a váltási érték rosszul van beállítva, a házban még tartja a 3G-t közben meg adat nem jön.

    Egyébként 4-ből 2 pálcika látszik, a le fel nyilak is villognak. Van hogy behozza a 3G-n is az oldalt, de nagyon-nagyon lassan, van, hogy kiírja, hogy nincs adatkapcsolat.

    A házban persze van wifi, de gondolom, hasonló helyzet máshol is előfordulhat, így jó lenne megoldást találni rá. (már ha van, persze)

Új hozzászólás Aktív témák