Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WOT-H-A-C

    veterán

    válasz b0bcat #93051 üzenetére

    Ez is érthető és alapjaiban teljessen jogos, viszont a mezei user is kerülhet bajba. Vannak kínai telefonok PL. THL T11 aminél a gyári reco-ból történő wipe/FR bootlop-ot okoz. Nos itt mindjárt felmerül 2 dolog.

    1. ha van közösségi támogatás erre akkor kb 80% az esély , hogy nem fut bele a kolega
    2. valahogy rendbe kell tenni a telefont amihez többnyire kell a támogatás

    Persze ez kicsit lesarkított példa de megtörtént nem is egyszer.

    Ettől függetlenül elfogadom amit mondasz, jó dolog ha van több "out of box" készülék amit nem kell hack-elni! :)

    rókafiú77:

    akkor mégegyszer....

    Attól függ miyen alkatrészeket tesz a készülékbe a gyártó, bizonyos esetekben a rendszertől is de úgy gondolom ,hogy ez ritka.

    [ Szerkesztve ]

    "Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

  • s4tch

    veterán

    válasz b0bcat #93051 üzenetére

    "a "közösség" megléte akár indokolatlan biztonságérzetet is kiválthat a felhasználóban"

    Arra az indokolatlan biztonságérzetre gondolsz, ami akkor keletkezik, amikor a gyártó kihozza a hibás jelly bean frissítést a Sony Xperia P-re, és a közösség hegeszt egy működő ROM-ot? Vagy arra, amikor a Redmi 1S nem épp tökéletes memóriakezelését megelégelve valaki összedob egy olyan csupasz androidot, ami jobb, mint a gyári ROM? Esetleg arra, amikor a gyártó által már vagy másfél éve nem támogatott Galaxy S2-re elkezdődik a lollipop fejlesztése?

    Szerintem a közösségi támogatás csakis pozitív hatással lehet egy telefon felhasználóbázisára.

  • Terentius

    őstag

    válasz b0bcat #93051 üzenetére

    Ha nem lenne közösség egy adott típus mögött, akkor jelen esetben a Jiayumon nem lenne hibátlanul működő,teljes értékű Kitkat, mert a retek jiayu sz@rik a vevőire és néznék ki a fejemből, hogy egy Jelly Beannel kell beérnem maximum. :P

    [ Szerkesztve ]

    Poco F5 12/256 Gb

  • iMaverick

    addikt

    válasz b0bcat #93051 üzenetére

    Pedig jól jön az a közösségi támogatás...

    Annó a Samsung Galaxy Ace (1!)-emre a gyári 2.2 Froyo után nem volt (Samsung-os) frissítés... Aztán valaki ráültette a CM-et, aztán meg a CM-nek a 2.3-as Gingerbread-es változatát.. Egészen meg volt táltosodva a kis Ace!

    Aztán ott volt a Galaxy W-m... Hát arra is b@szott a Samsung kiadni újabb droid-ot (ha jól emlékszem, akkor 2.3-mal vége is volt a történetnek). Aztán a közösség nem megcsinálta rá a 4.0 ICS-t? A végén 4.1-gyel állt meg a dolog, gondolom addigra mindenki lecserélte a W-jét.

    Ekkor nyergeltem át kínai vonalra egy Haipai i9377-tel... Háát se gyártói, se rajongói bázis... Maga a telefon sem volt egy nagy szám... Elég gyorsan el is passzoltam.

    Így érünk el a mostani Amoi N828-hoz... Ugyan nincs mögötte nagy közösség (azért az orosz oldalakon lehet találgatni pár főzött rom-ot, pl. van rá Miui is...), de a gyári 4.2 után azt hittem, megállt az élet. Amikor meg a MT SOC-okra kihozták nagy-nehezen a 4.4-et, addigra meg azt hittem, hogy a gyártó levette a kezét a telóról... És nem! Szóval maga az Amoi mint márka, nekem nagyon bejött: korrekt telót kaptam annó nem túl sok pénzért és ráadásul még gyártói oldalról sem sz@rták le a fejemet... Nem úgy, mint a drágalátos Samu.

    A magam részéről nem is veszek már Samu cuccokat, max. TV-t. Korábban minden (ami lehetett) Samu volt (TV, monitor, telefon, HDD...), de most januárban vettem új moncsit, és bizony egy IPS paneles Dell lett véve. (Ugyanezen az áron, 24"-ban a Samu még mindig csak sima TFT paneles monitort kínált.)

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Új hozzászólás Aktív témák