Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fuze

    őstag

    válasz GIJoe #35106 üzenetére

    Nem azért kérdeztem rá, mert nem tudom elolvasni... Hanem ez a fajta garanciáztatás idegen számomra és szeretném a lehető legkevesebb probléma nélkül megúszni.

    adms.hu | UI Designer

  • hungobungo

    aktív tag

    válasz GIJoe #35106 üzenetére

    " Az aliexpress egy Vatera szerű Kínai izé, amiről kivonult a paypal mert minősítéseket lehet vásárolni, és igen sok gond volt vele. "

    Ha már hasonlítgatunk, az aliexpress az az ebay kínai megfelelője. Mint sok mindent Kínában, szeretnek kínai kézben tartani. Ez miatt az állami szabályozás miatt kivásárolták a nem kínai tulajdonosi hányadot a cégből, és nem kivonult a Paypal, hanem bevezették helyette az Alipay-t. Tekintve hogy a taobao, aliexpress, alibaba forgalma óvatos becslések szerint a világ legnagyobb B2B B2C forgalmát bonyolítja, képzelhetitek mekkora pénz van csak ebben a közvetítői rendszerben.

    A Vaterán is meg lehet kérni a haverod, hogy vegyen tőled 1 Ft-ért 1000-szer fülpálcikát, ugyanezt az ebay-en is eljátszhatod, ha jó színben akarsz feltűnni mint kereskedő. Vagyis 100%-ig megbízható rendszer nyilván nem lesz, de a pénzügyi oldalról a visszatartott vételárral már nem is érdekes: ha szart küld az eladó, nem kapja meg a pénzét, ennyi. Személyes tapasztalat, hogy a Paypal-os 45 nap néha kevés, ezért én jobbnak tartom az alipay rendszert: amíg nem kézbesítik a csomagot, addig nem kell lezárni a tranzakciót, legyen az 10 nap vagy 100, nem bukod a pénzed...

    QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

  • madrac

    őstag

    válasz GIJoe #35106 üzenetére

    Igazán érett személyiségre vall, ha tiszteletben tartod a másik véleményét, ahelyett hogy személyeskednél.
    Attól, hogy volt egy sikeres készülékcseréd, még ugyanúgy fenn áll amit a 2 rendszerről gondolok, hiába erőszakoskodsz. Teljesen más a két rendszer. A paypal csak bizonyos szélsőséges esetekben véd, és semmiféle garanciát nem ad, ha a vásárlónak minőségbeli kifogása van, nem hogy pénzt vissza. Az már más dolog, ha mégis sikerül ezt elérni rajtuk keresztül, de erre nem lehet számítani. Jópáran vásároltak már szerintem Alin is, és nem olvastam egyszer se olyat hogy valakit átbasztak volna, vagy nem térítették volna vissza a pénzét, akár kínai az oldal, akár nem. Paypalon nem igazán teheted meg, hogy minőségbeli kifogás miatt kapásból visszaküldöd azt, és egyből visszakéred/visszakapod a pénzedet. Futhatsz utána.

    (#35099) fotosjani: Azért egy alap színvonalat csak elvárhat az ember ebben az árkategóriában is, ugyanúgy ahogy a többi paraméterrel kapcsolatban már nem szokott ilyen gond lenni. Kijelző, proci, memória, stb. Az már külön gáz, ha egy 150 ezres készülék is tré fotókat készít, de ez már legyen az ő gondjuk. Ez nem jelent semmit, hisz sokkal olcsóbb készülékek is képesek voltak már ennél sokkal jobb fotókat készíteni. Minden készülékkel lehet rossz fotókat is készíteni, de ha (majdnem) az összes rossz minőségű, az elég gáz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák