Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz zek47 #49699 üzenetére

    Olyan tablet nincs, ami ezt mind gyárilag tudná (értsd: gyárilag fel van telepítve az összes szoftver, ami ezeket tudja), de megoldható, mert erre mind található app a play store-ban.

    Szerintem a lényeg neked, hogy sok ram legyen benne (1,5-2 GB).

    Ezen felül az ár és a méret (7, 8, 10 col) a kérdés. Én leginkább a Nexus 7-et ajánlanám, ha van annyi keret rá, abban biztos nem csalódnál. Aztán ha megvan a tablet, érdemes ide visszalátogatni, és megkérdezni, hogy melyik feladatra milyen appot érdemes letölteni..

    ***

  • #79335424

    törölt tag

    válasz zek47 #49699 üzenetére

    Nehéz ügy. Szerintem csak résztapasztalatokat fogsz kapni, amikből neked kell összerakni a képet. Nem írtál beszerzési forrás igényt. Ha terminált akarsz használni, akkor pl. Android Terminal Emulator. De ehhez, (meg amit ezzel kapcsolatban szeretnél) rootolnod kell. Ha a garit is meg akarod őrizni, akkor olyan Tab kell, aminél az eredeti állapot nyom nélkül visszaállítható, vagy olyan forrás, aminél a root nem minősül garanciavesztőnek. Hazai viszonylatban pl. a Concorde, Wayteq ilyen. Ezek viszont kínai alapú Tabok.
    Az sem mindegy, hogy mi kell bele. SIM, GPS, stb.
    A billentyűzet fajtáját sem említetted. A vezetékeseket kezelik. A 2,4GHz -eseket is. Ilyenből sztem érdemes kombót venni, hogy ne külön adapter legyen az egérhez, bill -hez. Én Logitech MK220 -at használok. Lehet bluetooth eszköz is. Adapter nélkül HID profilos eszközöket tudsz csatlakoztatni. Nekem Logitech M555b egér és Apple bt. bill. van. A Magyar billentyűzetkiosztás kezeléséhez kell az External Keyboard Helper. DE! Ebben az esetben nem elég a SOC, kell a pontos BT modul típusa (legalábbis kínai vonalon). Pl. Rockchip 3188 -ban lehet 2.1 -es Mediatek modul. Ez nálam rendszeresen dobja az egyik eszközt. De lehet v4.0 -ás AP6210 is, ami viszont atom stabil. Van most egy Onda V975M tab. Ebben egy új, Amlogic M802 SOC van (Mali450 GPU). Elég ütős cucc. A BT verzióban AP6210 van. Egy hozzáértő srác nemrég vett egyet. Elég pozitívan nyilatkozott róla. Azt írta, lesz róla teszt.

    [ Szerkesztve ]

  • petipetya

    nagyúr

    válasz zek47 #49699 üzenetére

    Elsőre nekem is a RAM ugrott be: minimum 2GB RAM kell neked (azt hirtelen nem tudom, hogy van-e 3GB-os tablet). Emellett az is fontos, hogy a rendszer ne foglalja le a memória nagy részét, és ezáltal a Samsung tabletek kilőve. Már eszembe is jutott egy megfelelő, amely stock Androidot futtat: Nexus7 2013. Ennek további előnye az, hogy te döntöd el, melyik alkalmazásokat használod. Például alapból nincs fájlkezelő, ám felrakod mondjuk az ES Filekezelőt, mivel ez pont képes megnyitni txt-ben a kiterjesztés nélküli fájlokat. Be lehet állítani mappa vagy listanézetre is, rendezni stb. - ahogyan azt a legegyszerűbb linuxos fájlböngésző esetében is teheted.

    Egy böngésző szerintem csak egy példányban futhak az Androidon, ezért max. új lapon tudod megnyitni az egyes címeket. A beépített Chrome egyik előnye, hogy az asztali verzióhoz hasonlóan egy kis guglizás után át tudod állítani a cache méretét is. Offline fájlokat szerintem meg lehet vele nyitni, ha a címsorba beírod a fájl elérési útvonalát és a fájl nevét, mint az asztali verzió esetén is. Mobil/asztali nézet váltható, ahogyan a legtöbb böngésző esetében is. A profession.hu-n mindkét felhasználói névhez egyből beilleszti a hozzá tartozó jelszót, de szerintem a többi böngésző is képes erre.

    A gyári Gmail és Email alkalmazások lefedik az igényedet, ám azt nem tudom, hogy maximalizálva vannak-e a beállítható accountok. Ha így is lenne, akkor csak felteszel egy k9mail-t és azt használod.

    Nem ismerek olyan fájlkezelőt, amelyben beállítható, hogy egy adott fájltípussal mit kezdjen. Persze ez nem jelenti azt, hogy más nem tud/használ ilyet. Mi az a a "minden fájl" koncepció? Az ES csak a kiterjesztés nélküli fájlokat nyitotta meg nekem szerkesztésre. Könyvtárakat és rejtett fájlokat kezel.

    A tablet felbontása egyébként remek, ezzel mindegyik weboldal jól látható lesz. Persze a flasht felejtsd el a Nexus/KitKat alatt.

    Terminál van, és például ugyanaz történik az "uptime" parancsra a telón és a linuxon is nálam. Ennél mélyebben még nem mentem bele a terminálba a telón.

    A többi igényedben nincs olyan tapasztalatom, amely segítene a számodra.

    "nincs rá lezsóidő"

  • petipetya

    nagyúr

    válasz zek47 #50241 üzenetére

    A Nexus 7 rootolása és/vagy a booloader nyitása visszafordítható.

    Terminálablak van, csak nem tudom, hogy fut-e benne egy script, illetve miként kell elindítani. De ha linkelsz/küldesz egy scriptet, akkor ki tudom próbálni. Feltételezem, hogy a terminálba az elérési útvonalát és a nevét kell beírni, de majd megmondod. Gondolom először célszerű a linux alatt megnézni és így utána már tudom, hogy minek kell történnie a telón.

    A böngészők simán nyitva tudják tartani egyszerre a több lapot, ahogy írtuk. Az már mindegy, hogy ez a gyári Chrome vagy valamelyik másik.

    A fájlkezelő kérdés is megérne egy éles próbát a részemről, ha van olyan fájlod. Elmondod mit tegyek, és csinálom. A kiterjesztés txt-re való átnevezését már néztük, azt tudod.

    [ Szerkesztve ]

    "nincs rá lezsóidő"

Új hozzászólás Aktív témák