Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz Indiant #160870 üzenetére

    Csendben megjegyezném hogy amit mond nem ördögtől való
    A /system-et menteni igazából nincs értelme hiszen (főleg gyári, read-only /system esetén, pl. shared_block-os ext4 esetén) nincs mindig lehetőség se visszaállítani. Tán' akkor van némi értelme ha a teljes super-ről csinálsz de akkor is csak ha image mentés lesz.. Egyszerűbb és célravezetőbb a /data és az összes többi fontos partíció mentése mert a /system tartalma egy unott ROM (dirty) flash-el üzembiztosan megvan bármikor 2 percen belül, csak tartsd az aktuális ROM zip-et elérhetően (amit eleve ajánlok is - akár ott ahol a recovery backup-odat is tartod). Ha encrypted a /data akkor mentés előtt úgyis kell egy decrypt, úgyis csak aztán mented.. aztán visszaállításnál a ROM-ot felteszed (hogy biztos ami sicher a ROM-al ne lehessen gond) és/vagy csinálsz egy format data-t / factory reset-et (ki hogy hívja) majd elindítod a ROM-ot egyszer-kétszer hogy a /data encrypt olyan legyeen amit a ROM megeszik és utána visszaállítod a /data tartalmát (előtte illik kikapcsolni a PIN /pattern / fingerprint-et de ugy vannak dolgok amik megoldhatók utána is..) vagy sima wipe (akkor a header-footer-egyéb megmarad) és visszaállítod a /data tartalmát és mindenki örül.
    Szóval nem hülyeség nem menteni a /system-et - de egyébként ezt elég jól leírja az OrangeFox FAQ megfelelő részlege - és azért tettem itt offba mert itt off de szerettem volna ha itt van és kereshető ha úgy van. Nincs kedvem lefordítani magyarra az FAQ-t mert leírtam már a lényegét itt a fórumon is párszor de ha nagyon kell leírom ott is..

Új hozzászólás Aktív témák