2019. augusztus 19., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-07-05 13:08:21

GAMEPOD.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#111001) Viktor0610 válasza StarKiller89 (#111000) üzenetére

Viktor0610
(titán)

Bluetooth kapcsolaton keresztül megosztod. :)

Aláírás (nem kötelező megadni) - "Egy csúcsteló és a Zs kategóriás gyártótól származó rizskályhád között van még néhány átmenet." :-DDD

(#111002) darvinya válasza StarKiller89 (#111000) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Azért nem vitte át Google felhő, mert nem oda lett mentve, azaz telefon memóriába lett mentve.
Több lehetőséged van:
-Összes számot átállítod mentés helyét Google fiókba, utána szinkronizálod
-Kimented vcf -be, és azt másik készülékbe importálod
-Közvetlenül BT-n átküldöd

Xiaomi MI A2 v9 Fekete… temetkezési vállalkozó lettem!

(#111003) Somatom válasza StarKiller89 (#111000) üzenetére

Somatom
(senior tag)

Kinek, mi az egyszerűbb. Sztem Vcard mentés -> Gdrive, vagy OTG. Bár én inkább közvetlen Wifi kapcsolattal toltam át az új telómra, mert nekem az volt az egyszerűbb.

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a #79335424 "Nick" alatt olvasható.

(#111004) Gabis

Gabis
(senior tag)

(#111005) atillaahun

atillaahun
(addikt)

Root-olt Nougat alatt nincs valami megoldás, hogy a vissza gomb-nak hosszú érintéses funkciót adjunk? Nevezetesen visszalépés az előző programba. Ajhh nagyon hiányoznak a jó főzött ROM-ok. Kurva Huawei.

(#111006) air válasza atillaahun (#111005) üzenetére

air
(nagyúr)

"Kurva Huawei"

Talán kötelező volt azt venni? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#111007) darvinya válasza atillaahun (#111005) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Nugáton dupla érintés alkalmazás váltó gombon (Négyzet) előző app-ba lépés.

(#111008) T0rnad0

T0rnad0
(őstag)

Sziasztok!

Létezik a My Knox-hoz hasonló program? Már eléggé megszoktam és lehet nem Samsung-ra váltok...

P30 Pro + UAG PLASMA

(#111009) atillaahun válasza darvinya (#111007) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Eszem megáll kétszer.
:Y
:C

Nah jólvan kérdezek még egyet, mert ilyet már biztos nem lehet: lekéne valahogy rakni a három pöttyös menü gombot az alkalmazások tetejéről a nav sávra, mert nem ér fel addig az ujjam. Főzött ROM-ok meg XPosed asszem tudták, gyárira esetleg valami okosság?

[ Szerkesztve ]

(#111010) Somatom válasza atillaahun (#111009) üzenetére

Somatom
(senior tag)

Nemrég tudtam meg egy másik topikban, hogy menügomb funkciót Lollitól már a kutya sem épít be alkalmazásba. El is hinném, ha nem használnék Dolphin -t landscape -ben, virtuális navigombos telón. Nekem is hiányzik az a "fölösleges" menügomb.

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a #79335424 "Nick" alatt olvasható.

(#111011) darvinya válasza atillaahun (#111009) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Nincs olyan menü beállításokban, hogy Értesítési sáv?

(#111012) bebe159 válasza Gabis (#111004) üzenetére

bebe159
(aktív tag)

:R
Leszedem, meglátjuk mit tud. :D

(#111013) psg5 válasza Somatom (#110997) üzenetére

psg5
(veterán)

Koszi! :R

F.K.T.

(#111014) kovacsen222

kovacsen222
(senior tag)

Sziasztok. Olyan hangerő appot keresek, amiben külön-külön lehet állítani a hívásjelző és az emlékeztető hang erősségét. (root van)

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#111015) maestro87

maestro87
(őstag)

Android 4.4.4 alá tudtok ajánlani valami ingyemes képernyő rögzítőt (videó). :R Root van.

[ Szerkesztve ]

(#111016) stefi68

stefi68
(őstag)

Túrázáshoz milyen szoftver és térképforrás ajánlatos mostanság?

Alkalmi túrázók vagyunk, így pár éve foglalkoztam ezzel a dologgal utoljára.
Akkor úgy kellett még összehegeszteni egy nagyjából működőképes megoldást, amiben vagy a szöveg mérete volt túl nagy/kicsi, vagy a jelzések. De azért használható volt... :)

Gondolom azóta fejlődött a 'technika' némileg.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#111017) Chris Kiki válasza stefi68 (#111016) üzenetére

Chris Kiki
(aktív tag)

Locus Map + teljesen ingyen letölthető vektoros Magyarország térkép (cca. 70MB)
Már javasoltam, szerintem ez a program mehetne az ajánlóba is.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#111018) stefi68

stefi68
(őstag)

Közben feltettem az OsmAnd-ot és a Locus-t

OsmAnd-ban lehetőség volt a térképek letöltésére, ami ha jól emlékszem cirka 250 MB volt (Magyarország)
Viszont megjeleníti a túristautakat, jelzéseket, lehet offline keresni, viszont elég lassúcska a térkép betöltés, nagyítás/kicsinyítés, mozgatás.

Locus-hoz berakható a letöltött offline térkép (~60 MB, kicsomagolva ~90 MB), külön lketöltve berakható alá a túristajezések megjelenítése, viszonylag gyors, de nem tud offline keresni.
Ez valahogy megoldható?

(#111017) Chris Kiki: közben ahogy írtam, válaszoltál is.
Szóval tetszik a Locus, ha az offline keresés megoldható lenne....
Kereséskor felugrik egy ablak, hogy az offlán kereséshez töltsem le az offline keresési adatbázist, de tovább lépve csak egy ~190MB -os állományt találok, ami szerintem egy komplett térkép lenne.
Keresési adatbázisnak sokallom a 190 MB-ot :Y

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#111019) Chris Kiki válasza stefi68 (#111018) üzenetére

Chris Kiki
(aktív tag)

Igen, ez a térképen való keresés még nem igazán kiforrott a Locusban. Ritkán lenne rá szükségem, de inkább kerülöm. Talán ez az egyik komolyabb hibája.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#111020) Ku'leth

Ku'leth
(tag)

Sziasztok. Valamilyen olyan alkalmazásra lenne szükségem ami a telefon állapotától függően (2G/3G/4G/nincs hálózat/felcsatolt wifire/fut XYZ alkalmazás, ...), illetve időzítve is tud USSD kódot küldeni és hívást indítani.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#111021) Somatom válasza Ku'leth (#111020) üzenetére

Somatom
(senior tag)

Necces. Általános Android megoldás nincs rá. Mindenképpen trükközni kell valamit, ami teló (SOC), Androidverzió, és jogosultság (root) függő.

(#111022) Ku'leth válasza Somatom (#111021) üzenetére

Ku'leth
(tag)

Egy Vernee Thor és egy Huawei Honor 8 lenne a két alany. Egyelőre egyik sincs rootolva.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#111023) Somatom válasza Ku'leth (#111022) üzenetére

Somatom
(senior tag)

A 2/3/4G megkülönböztetése, és az USSD kód futtatása a kérdéses. A többi megoldható.

(#111024) re-d-evil válasza kovacsen222 (#111014) üzenetére

re-d-evil
(tag)

A régi jó Quick Settings... Még root sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#111025) kovacs65 válasza re-d-evil (#111024) üzenetére

kovacs65
(senior tag)

Dobnál egy linket?
Van egy rakat ilyen nevű progi, és kapásból nem találtam meg.
THX

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre, ők pedig kinyírnak a rutinjukkal! "Jobb ha csendben maradsz és hülyének tartanak, mint hogy megszólalsz és kiderül, tényleg az vagy" Mark Twain

(#111026) re-d-evil válasza kovacs65 (#111025) üzenetére

re-d-evil
(tag)

Sajnos most látom, hogy a play áruház már nem hozza ki, olyan régi. :(
Próbáld meg az újabb verziót itt: http://goo.gl/QfjEM

(#111027) fecus válasza re-d-evil (#111026) üzenetére

fecus
(senior tag)

Ez nem az?

(#111028) Meggyi001 válasza kovacsen222 (#111014) üzenetére

Meggyi001
(addikt)

Lehet még ez is jó lenne esetleg:[link]

»» Xiaomi • Redmi Note 5 4/64 «« »» Huawei P20 Pro «« »» LG G2­ «« Életünk olyan, amilyenné gondolataink teszik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#111029) atillaahun válasza Ku'leth (#111020) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Tasker tud mindent, kivéve az USSD code-ot, az is volt régen de úgy látom újabb verziókból már kivette valamiért a fejlesztő. Bár auto ussd-re keresve is van pár találat, ami talán ezt megoldhatja.

(#111030) re-d-evil válasza fecus (#111027) üzenetére

re-d-evil
(tag)

Nem. De ez is jó lehet a célra. Sőt... :)

(#111031) atillaahun válasza Ku'leth (#111020) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Nah közben megvan az USSD is, illetve majdnem. Ha a Secure Settings-et felteszed, abban van Tasker integráció és Activity szinten tudod indítani a szerviz menü menüpontjait.

(#111032) Fall-N válasza Somatom (#111010) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Az én voltam :) de lényeg benne van:

"Nem kell a menü gomb, mert a mostani alkalmazások olyan felépítésűek. A három pötty a jobb felső sarokban vagy a sidebar ezért van. Csak a régen frissült kőkorszaki holon maradt és/vagy a programozói igénytelenség miatt a rossz felépítésű app használ menü gombot. A recent sokkal többet használt a multitask miatt. Kényelmesebb is a dedikált gomb, mint a hosszan home nyomás."

A Dolphinnál is a fejlesztői igénytelenség miatt maradt benne. (Még vannak benne Gingerbread korabeli popup design is). Sok alkalmazást próbáltam ki de évek óta nem láttam már olyat amiben szükség volna a menü gombra. Eleve nincs is már a telefonokon. Sidebar és a "három pont" alias more options átvette a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#111033) Somatom válasza Fall-N (#111032) üzenetére

Somatom
(senior tag)

Dolphin -ban sincs rá szükség, csak sokkal kényelmesebb (lenne) vele a kezelése. Talán csak én vagyok ilyen különc. A képernyős navigombokról is éreztem, hogy útálni fogom. Útálom is. Ugyanez a Material design. Csak primitív gondolkodású fejlesztők alkalmazásai nem adnak lehetőséget a Material design hanyagolására. Ilyen pl. a Google. Miből állna remapolhatóvá tenni a navigombokat? Ha én menüt szeretnék a recent app list helyén, akkor miért nem tehetem meg? Kipróbáltam a telómon, és sem a vissza, sem a korábbi alkalmazások gomb hosszan nyomásához nincs rendelve semmilyen művelet. Ez sztem pazarlás. Az előző telómon a három gombhoz legalább hatféle funkciót társítottam. Miért nem tehetem ezt meg root nélkül? Akkor most melyik programozó az igénytelen, és kinek a gondolkodása kőkorszaki?

[ Szerkesztve ]

(#111034) Fall-N válasza Somatom (#111033) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Android 7-től a recent hosszan nyomva kapcsolja az osztott képernyőt, ezért nincs más funkció a régebbiekben rá. Valószínű előbb tervbe volt, hogy lesz ilyen funkció.

A vissza azért nincs más funkcióval felruházva, mert könnyen vissza lehetne vele lépni.

[ Szerkesztve ]

(#111035) atillaahun válasza Fall-N (#111032) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Én menü gomb alatt a 3 pöttyöt értem. Majdnem minden programban ott van felül a legújabb Android-on is. Pl. Chrome-ban is. És kurvára nem lehet elérni egy kézzel.
A recents nem tudom hogy jön ide, a menüt mellé lehetne tenni, mert hogy rengeteg hely van még a navi sávon.
Custom ROM-ok meg XPosed-nál az alap is volt.
Sőt azok még bal-jobb irányú nyilakat is megtudnak jeleníteni gépelés közben kurzor léptetéshez, hogy ne kelljen állandóan belenyulkálni a szövegbe szerkesztéskor.

[ Szerkesztve ]

(#111036) Somatom

Somatom
(senior tag)

Dolphin -nál meg az a gond, hogy fekvőbe fordított kijelzőn a menü gomb a fejlécen van, ami alapból nem látszik (csak, ha direkt aktiválom az állandó megjelenítését, ami viszont kis kijelzőn nem praktikus). Lefelé görgetésnél megjelenik a fejléc, de ehhez nagyot kell "lendíteni". Amíg nem áll meg a görgetés, addig hiába nyomom a fejlécen a menü gombot. A másik gond az oldalról becsúszó ablak. Nagyon praktikus. Kivéve akkor, amikor az oldalt levő, szoftveres navi gombok felülete miatt szinte képtelenség előhúzni.

(#111037) Fall-N válasza atillaahun (#111035) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Úgy jön ide a recent, hogy Somatom írta, hogy nincs kihasználva a hosszan nyomásra. A három pötty tényleg feljebb van, de ha normális módon írják meg az alkalmazást, akkor oda azok a menüpontok kerülnek amelyet ritkábban kell használni. Pl. ott szokott lenni a beállítások. A sidebar ahová kellene rakni a gyakran használtakat. Van bottom bar is mióta, oda is lehet rakni.

Nem a Material irányelvvel vannak a bajok, hanem azzal, hogy a fejlesztők nem tudják/akarják normálisan illetve logikusan használni. Persze vannak jó példák is, ahol jól átgondolva lett megalkotva az egész és kényelmes a használat. Ezért is kell válogatni a sok ezer app között.

Példa: Solid Explorer

Az oldalsávra ki lehet tenni a gyakran használt mappákat, alapból ott vannak a meghajtók, felhő tárhelyek. Ha beállítod akkor kijelölés után a bottom baron vannak a fájlműveletek. Nem kell nyújtózkodni, el lehet érni bazár nagy kijelzőn is.

[ Szerkesztve ]

(#111038) ux1 válasza stefi68 (#111018) üzenetére

ux1
(addikt)

Esetleg még az OruxMap.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#111039) darvinya válasza Somatom (#111033) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

7-en root nélkül is berakható külső app-al.
Teli van vele Play áruház.

(#111040) kovacsen222

kovacsen222
(senior tag)

Mindenkitől, aki segíteni próbált elnézést kérek, rosszul fogalmaztam: a ringer volume és a notification volume eltérő erősségének szabályozására keresek appot. (azt szeretném, hogy a csengőhang x hangerőn, utóbbi pedig (pl. sms. érkezésekor) feleannyin szólna....)

[ Szerkesztve ]

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#111041) Somatom válasza darvinya (#111039) üzenetére

Somatom
(senior tag)

Nem merek 7 -re frissíteni, mert ha valamihez mégis kellene Xposed, akkor megszívnám. Elméletileg root -tal, és Xposed -del 6 -on is mindent olyat meg fogok tudni oldani, ami most hiányzik. De, úgy tűnik, hogy root nélkül is símán haza tudom vágni a telót. Sikeresen megszűntettem a GSM elérést. Remélem, hogy egy FR -től helyreáll!

(#111042) darvinya válasza Somatom (#111041) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Azon is működik.

(#111043) Somatom válasza darvinya (#111042) üzenetére

Somatom
(senior tag)

Az Xposed? Meglepne.

(#111044) kovacsen222 válasza kovacsen222 (#111040) üzenetére

kovacsen222
(senior tag)

Jól van megtaláltam, xposed modul:

http://repo.xposed.info/module/com.gzplanet.xposed.ringerandnotificationvolumeunlink

most már megy az eltérő ringer és notification volume ! :K

(#111045) zhata válasza darvinya (#111042) üzenetére

zhata
(senior tag)

A "hivatalos" Xposed még fejlesztés alatt van.

(#111046) Bozek válasza atillaahun (#111035) üzenetére

Bozek
(nagyúr)

"Sőt azok még bal-jobb irányú nyilakat is megtudnak jeleníteni gépelés közben kurzor léptetéshez, hogy ne kelljen állandóan belenyulkálni a szövegbe szerkesztéskor."

Tényleg? És ehhez Xposed kell vagy Custom ROM? :D Megsúgom, hogy például a Swiftkey-nél be lehet állítani, hogy megjelenjenek a nyílgombok. De van egy tippem, hogy erre még más billentyűzet alkalmazásnál is van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#111047) darvinya válasza Somatom (#111043) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Nem Xposed-re gondoltam, hanem 6-os droidon is külső app-al root nélkül lehet változtatni navbar-on.

(#111048) Somatom válasza Bozek (#111046) üzenetére

Somatom
(senior tag)

Persze! Anysoft -ban is van ilyen. Nagyon vacak lenne enélkül pötyögni.

Darvinya:
Linkeld légyszi! Hétvégén próbálkoztam egy ígéretesnek tűnővel, de azt írta, hogy a szoftveres gombokat nem tudja remapolni.

[ Szerkesztve ]

(#111049) picur10 válasza DS39 (#110503) üzenetére

picur10
(tag)

Sajnos a Gmail alkalmazásnál csak az elsődleges lappal foglalkozik, a többi helyre kerülő leveleket nem mutatja. :(
Ha leakciózzák a Novát, akkor inkább megveszem majd azt..

(#111050) darvinya válasza Somatom (#111048) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

[link]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.