Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rhyno

    csendes tag

    Sziasztok!

    Aki Kínából akar tabletet venni,annak írnám le a tapasztalataimat, mert amikor én keresgéltem nem igazán találtam olyat aki ezt megosztotta volna. Szóval kellett nekem egy tablet, leginkább fősulihoz, olvasásra, hogy ne kelljen mindig több száz oldalt kinyomtatni. E-book readert nem akartam, mert annál már ez több mindenre alkalmas. Ár-érték arányba ezek a kínai noname tabletek szerintem magasan verik azt a gagyi mezőnyt, amit itthon lehet kapni 30.000 Ft környékén. Én az ONDA V811 -et néztem ki, 8", IPS kijelző, dupla magos proci 16 gb memória stb. A hongkongeek.com weboldalról rendeltem, mert itt (elvileg) még arra is garanciát vállalnak, ha megbuksz a vámon, elküldöd a számlát és visszatérítik, valamint ha garanciába cserélsz valamit, ha jól emlékszem az első 3 hónapba a Kínába visszapostázást is állják. Szerencsére egyik sem volt aktuális... Szóval 3 hét alatt meg jött a "kis táblácska" (az asszony nevezte el, neki is tetszik... :), minden tök jó, nagyon jól használható, szép a képe, jó a wifi, 4 órát bír az aksi internetezéssel együtt is. Soha nem volt még androidos cuccom, de memóriakártyáról fél óra alatt felraktam rá az onda.cn ről leszedett legújabb hivatalos firmewire-t, az android 4.1-et. Igazából ehhez leírást külföldi fórumokon (pl. orosz: www.4pda.ru, angol: www.androidtablets.net/forum/onda-tablet-forum ) találtam, de google fordító a haverom... Nagyon meg vagyok vele elégedve.

    Két kérdésem lenne, az egyik, hogy szeretnék rá gps-t, illetve bluetooth-t: Szerintetek megoldható, ha OTG kábellel egy bluetooth adaptert csatlakoztatok? Működik androiddal? Ehhez pedig csatlakoztatnék egy külső bluetooth-os GPS vevő-t, ami van nekem elfekvőbe. Egyértelmű leírást még nem találtam hozzá, ha valakinek van ötlete azt szívesen venném.

    Ezen kívül a youtube nem akar működni, nem tudom mi a probléma, elindul a video, kép nincs, csak hang, mit kellene felrakni, hogy jó legyen?

    Ha valakinek kérdése van szívesen segítek!

  • Rhyno

    csendes tag

    válasz Richee11 #28303 üzenetére

    Szia! Szerintem jo lesz, nagyjabol azt tudja, mint enyem es nekem is hasonlo celra kellett. Azert olvass utana, hogy van-e hozza uj gyari szoftwer! Kinabol egy 10000 - el olcsobb, de itt keznel van a garancia.

  • Rhyno

    csendes tag

    válasz stmiklosi #28298 üzenetére

    Koszi a valaszt! Sajna nalam a settings-ben nincs bluetooth allitas lehetoseg, pedig az amdrioid 4.1 tudja, talan van ra valami app. 2 dollar egy bluetooth adapter, annyit probanak meger... Viszont youtue tovabbra sem megy, probaltam az adobe flash playert felrakni, de ugy sem. Otlet valakinek?

Új hozzászólás Aktív témák