Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Szatura #50826 üzenetére

    Az tény, hogy a böngészés viszi a RAM-ot és a CPU-t is. Nagyon sokat számít maga a szoftver is. Én Boat Browser-t, Firefox-ot és Dolphin-t használok felváltva Androidon, ezek elég gyorsak, kompatibilisek és jól kezelhetők. Elvileg a mostani Amlogic S802 gyorsabb, mint a Snapdragon 600, ami az S4-emben van, mégis sokkal-sokkal gyorsabb a Galaxy... minden téren.
    A Windows az windows, bongészésre csak azt vennék, az az "eredeti" platform. Szaros Atom-mal is hasít minden. Persze, a 2GB RAM és a CPU is el tud fogyni, ha Firefox-ban megnyitsz 15 tabot és mindenhol pörög a flash meg valami nyomi jscript. De egy-két ablak gördülékenyen megy teljesen, ami droid alatt nem mindig igaz.
    Persze, kinek mi a fontos. Nekem azért kell Android tablet, mert így olcsón (<50k) van egy gyorsan hadra fogható eszközöm, amin meg tudom nézni ami éppen eszembe jut, fut rajta a FB, néha tudok rajta valami gyökérséggel játszani, kényelmesebb olvasni rajta, tehát ezekre a feladatokra jobb és gyorsabb, mintha bekapcsolnám a notebook-omat. Ennél többet nem adnék érte, mert nem nyújt számomra értékelhető pluszt már ez a platform. 150-200e-ért nagyon tetszik a Note Pro, mert 12-es a kijelzője, de alapjában ugyanazok a korlátai, mint a 40e-esnek, csak éppen gyorsabb, nagyobb szebb... Egy Lenovo Miix2 8-as gép pedig ugyanazt az élményt nyújtja a csempés felületével, mint a droid, de ha kell egy teljes értékű Win8.1 van rajta. Természetesen nem mindenki akar AutoCAD-ben rajzolni vész esetén, vagy éppen tűzjelző/riasztó központot felprogramozni vele, de nem csak ennyiben merül ki a Win előnye.
    Ha többet akarsz rá áldozni, de nem kell a Windows összetettsége és adott esetben a lassúsága, akkor ott az iPad, az tökéletes böngészésre, legalábbis azt simán tudja, amit a droidos browserek.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák