Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz -FreaK- #31930 üzenetére

    Lassan már ott tartunk, hogy előbb jön az új AMD kártya, mint sem a beígért csodadriver, vagy gyorsulás.
    Sőt talan a pár napja téma volt egy fórumbejegyzés a vega topicban, amiben igaz forrás nélkül de az volt írva, hogy a jenelegi Vega kártyákon nem is lehet aktiválni a plusz funkciókat, csak a majd érkező friss reven.
    Ez amúgy arra is magyarázat lenne, hogy miért tüntek el a ref kartyák a boltok polcairól, mert ha még EOL is lett a ref, a meglévő, már boltokban pihenő darabokat miért nem értékesítették akkor.
    Más részről viszont azért nem, mert itthon már pár nagykerben listában feltűnt 2 custom kártya. Ezek szerintem meg semmivel sem másabbak mint a refek voltak.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz #45997568 #31938 üzenetére

    Ha jól megy minden jövö héten megmondom.
    De szekptikus vagyok, mert pénteken már azt irta a 4db custom 56-ra amit rendeltem a nagyker, hogy aznap érkezik, aztan valahogy nem érkezett meg.... :D
    A custom asus 64 meg 14.-ere van irva, de ha az 56-ból holnap nem lesz atveheto statusz, gyanitom abból sem.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Pug #32013 üzenetére

    Pontosabban lehet, csak nem kifizetődő :P

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Pug #32015 üzenetére

    Szerintem reálisan nézve ők sem :D
    Nem kevés pénztől esnének el, és gyanítom jó pár fej hullana, majd másnap bocsánatkérő levelek, 100 teve, kábítószer, örömlányok stb közepette mennének "újratárgyalni" a dolgokat :B

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Petykemano #32028 üzenetére

    Szerintem nem is lenne baj ha nem jonne, es ezt a vega dolgot is felfognak egyfajta kudarckent, es mielobb tovablepnenek es dobnak a picsaba az egeszet.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz HSM #32041 üzenetére

    Akár egy új hw, akár egy új szoftver hónapok, vagy akár évek kérdése.
    Én sem feltétlen mondom azt, hogy szar a Vega, de mindenképp hátrányban van jó pár helyen.
    Na már most az AMD jobban járna (meg szerintem mi is) ha nem ezt kezdené el foltozgatni, hanem inkább lépne egyet előre.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz HSM #32045 üzenetére

    Meg az is, hogy pl épp az előbb beszéltem egy nagykeres ismerőssel és közölte, hogy a mára igért vega szállítmányt ne várjam, mert a szállító visszamondta a szállítást készlethiányra hivatkozva.
    Szóval még mindig kellően nagy a baj, és egyszerűen képtelenek értékelhető mennyiséget szállítani.
    Értem ez alatt már lassan az 5db-ot is.
    Amúgy én úgy érzem, nem HBM2 hiánya itt a fő gond, az csak az okozat, az ok inkább az Apple.
    Lefogadom miattuk van hiány jelenleg a Vega kártyákból, mert oda mentek azok a lapkák ami az 56/64-re kellene, hogy ki tudják elégíteni az igényeket. És az Applenak meg nem mondhatnak nemet, prioritást élveztek.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Abu85 #32060 üzenetére

    Nekem egy picit ez "bűzlik".
    Azt mondod, az AMD azt hitte nem lesz ennyi igény a kártyára.
    Na már most, ha abból indulok ki, hogy még mielőtt láttunk volna bárminemű hasonlítást a konkurenciához képest, nagyon sztárolták magukat, hogy na most majd aztán úúúú de megmutatjuk, nagyon pöpec lesz a kártya.
    Ha ennyire bíztak magukban, akkor nyilván eleve úgy kellett volna hozzáállni a dolgokhoz is, hogy van egy jó kártyánk, így biztos hogy igény is lesz rá.
    Én inkább úgy gondolom, hogy tudták már az elején, hogy nem igazán lesznek pariban a zöld oldallal, és csak a terelés megy 1000-el (láthattunk már rá korábban is példát, hogy beharangozták xy széria milyen jó lesz, aztán még sem lett) mint ahogy volt ez a "majd ha aktív lesz minden mennyit gyorsul dolog is".
    És ebből fakadhat az is, hogy úgy számoltak vele, nem lesz rá nagy kereslet.
    Az meg már megint csak egy újabb pofára esés, hogy még így is rengetegen vették vagy vennék most is ha lenne de nincs.
    A tegnapi napra is volt elvileg szállítmány betervezve Magyarországra, és 1db sem jött, mert a nagykeres ismerősöm szerint visszamondták a szállítást készlethiányra vonatkozva.
    Csak azt nem értem, hogy így a "rendelhető" státuszban lévő kártyák mikor, vagy hogy fognak így megérkezni?! :(
    Ha azzal számolok amúgy, amit lentebb írtál, hogy 6-10 hét kell ahhoz, hogy egyáltalán érezhető legyen a változás, akkor valahol január vége előtt reális esély nincs arra, hogy javuljon a helyzet.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Z_A_P #32086 üzenetére

    Nem tudom, de még az is sokkal etikusabb lenne, ha ájemdé' kiállna a publikum elé, ahogy anno Feri bátyánk, és elmondaná, hogy sorry gájsz' elb..tuk, nem kicsit, nagyon".
    Ha úgy vesszük akkor ezt már úgy ahogy megtették amúgy, mikor bejelentették, hogy még egy tokozó áll üzembe. De a valódi okokat lehet soha sem tudjuk meg, csak találgatunk.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Petykemano #32098 üzenetére

    Már működik a 3. tokozó, de mire annak érezzük a hatását az lesz január közepe, vége.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz huskydog17 #32140 üzenetére

    Főleg annak fényében, hogy itthon pl lehet kapni KFA2 (Galaxy) 1080 Ti-t 3 év garral 185 nettóért.
    Ez áfásan és 10% haszonnal is 258k (aprón még olcsóbban ki lehet fogni) és fényévekkel jobb mint bármelyik vega.
    De igazából majd 2-3 hónap múlva érdemes megnézni újra az árakat ha már van bőven készlet, talán akkor ezek is olcsóbbak lesznek.
    Illetve kérdés, ha jön a Volta nemsokára arra mivel reagál az AMD...

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Televan74 #32357 üzenetére

    Majd lesz még jó kártya AMD-nek is.
    Ne feledjük el azért a 6950 / 7950-ek eléggé népkártyák voltak a maguk idejében.
    Egyszer fent, egyszer lent, vagy mondhatnám az is, hogy "Legyen erőd lent
    hagyni, amit nincs erőd följebb emelni."
    Igaz, AMD szerintem a 7950/7970 óta nagyon maradandót nem alkotott ez tény, mint ahogy az is, hogy én soha se hittem igazából ebben a "csoda driver majd aktivál mindent, aztán majd úúúú de megmutatja az igazi erejét a Vega" dologban.
    Nem vagyok egyik oldal elvakult rajongója sem, volt már ilyen, és olyan kártyám is az évek során, és tisztában voltam vele, hogy ~180K-ért (nettó mielőtt valaki elkezdenék az emberek tömegesen kérdezni, meg privátokat írogatni, honnan szereztem "ilyen olcsón".) már ugyanígy nettóban bőven kapok egy 1080-at, sőt ha kivárok kicsit akkor 190-ért KFA2 1080 Ti-t ami ha 1080 esetén még játéktól függően úgy ahogy tartja a lépést, a Tivel szemben viszont nincs is miről beszélni. Viszont itt jön a képbe a FS monitorom, ami miatt megérte nekem egy túlárazott (mert igen Custom Asus ide vagy oda, túl van árazva ez is, mint ahogy az összes többi jelenleg) kártyát megvenni. Nyilván hozzáteszem, ha bruttóba kellett volna venni, akkor most még mindig a régi R9 380-at nyüstölném :)
    De ennek ellenére elég fos a helyzet a piros oldalon, mert pl nekem PUBG alá, az R9 380 kevés volt, és onnan az 580-as kártya sem lett volna túlzottan nagy előrelépés, pláne ha picit hosszabb távra tervezek a venni kívánt kártyával.
    Aki kicsit is reálisan tekint a dolgokra, az tudja, és elismeri, hogy ami sikerült a Zennel az a Vegával nem.
    Annak ellenére, hogy eleve lemaradásban vannak / voltak eddig is a zöld oldallal szemben azért látható, hogy ha lenne elég készlet, és picit normalizálódnának az árak, akkor azért vinnék így is.
    Ettől függetlenül, én azt tartom, illetve bízok benne, hogy nem reszelgetik tovább az alapból gyengeségekkel küzdő kártyát, hanem nyelnek egy nagyot, és elkezdenek az alapokról újra építkezni.
    Gyakorlatban elég lenne annyi is, hogy végre találjanak egy olyan vezetőt az új kártya megálmodására, aki végre belátja, hogy nem a "jövőnek" kell kártyát csinálni, hanem a jelennek, mert számtalanszor volt már ígérgetés majd pofára esés, hogy még sem azt kapjuk amit.
    De bízok benne, hogy pár éven belül visszatalálnak VGA terén is arra a vonalra, amire most a Ryzennel ráéreztek. Ez mindenkinek érdeke, függetlenül attól kinek melyik oldalra húz a szíve, mert ezzel mi vásárlók járunk jól, hisz van konkurencia, nem adhatják el ugyanazt a kártyát 3x átnevezve, vagy itt ott kozmetikázva rendre drágábban, és drágábban :)

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz do3om #32359 üzenetére

    Az fogott meg, amit saját magamtól gondolok, és tudok.
    Ez pedig nem Abu meséje, hanem az, hogy (vegyük most a 1080-at egyenértékűvel a Vega64-el, nagyjából ha az összes játékot nézzük fps-ben hasonlóan teljesítenek) ha Vega szintű teljesítményt akartam volna, freesync megfelelőjével NV oldalon, akkor igen csak zsebbe kellett volna nyúlnom.
    Elég csak megnézned, hogy a monitorom ( LG 34UC79G ) az oázisban bruttó 151.900.
    Ennek van minden paraméterében egyező (na jó nem, mert az 166Hz igaz OC-val, amit enyém is tud, a különbség, hogy a G-Synces monitornak új menürendszert adtak és abban ott aktiválható, amíg nekem ezt segédprogrammal kellene megoldani) G-Sync változata LG 34UC89G személyében ami potom 269.000-ért már haza is vihető. A difi 117.100 forint, szóval nekem megért még így is 20-30K felárat így is.
    Alulfeszelve a fogyasztása sem annyira vészes, bár tény és való, hogy még így is többet eszik mint a 1070 vagy 1080 de én együtt tudok élni ezzel :)

    Azt pedig leírtam, (már nem 1x) hogy egy pillanatig sem hittem a "csoda driver" létezésében.
    Én el tudom fogadni, hogy perf/watt-ban alul marad a Vega az NV kártyáihoz képest, azt is, hogy nem váltották meg a világot, de igen is jó alternatíva a Freesync miatt, ezek pedig puszta tények.
    Maga a kártya szerintem élhető, arról meg az AMD tehet, hogy világmegváltóként, meg új királyként lett beharangozva, aztán besültek.
    Nem értelek mit kell lovagolni azon, hogy gyengébb a Vega mint a konkurencia? (figyeled? Leírtam megint...)
    Én nem bánom, ha 10-15 FPS-el kevesebb van egy 1080-hoz képest, ha 117.100k a zsebembe marad, amit elkölthetek, nőkre, italra, drogra, szerencsejátékra, vagy bármi másra :P
    Amúgy most lehet még azzal is jönni, hogy biztos van olyan monitor ahol mondjuk van ugyanígy egyforma paraméterekkel rendelkező G-Sync / Freesync variáns is, és ott nincs ekkora különbözet, de azt azért szerintem ki lehet jelenteni, hogy az esetek többségében, a G-Sync miatt legalább 50db pisztolyorrú Mátyás királyt kell még előhúzni a zsebünkből a monitor megvétele során.

    Szívesen megcsinálnám a méréseket amúgy, de aktívan csak a PUBG-vel játszom, ott meg tudja a gépem ugyanazokat az FPS-eket (van ahol még többet is picit) mint haver 8600K+1080-a.
    De, hogy hagyjak is itt valami kézzelfoghatót, alulfeszeléssel nyertem még úgy bő 5-7 fokot a gyári hőmérsékletekhez képest úgy, hogy a ventilátor fordulatszáma is csökkentve lett, plusz ugye így némileg a fogyasztás is csökkent.
    Teljes gép fogyasztása monitor nélkül. (bal oldalt idle, jobb oldalt pedig látszik a legmagasabb érték ami konnektor felől 462W, leadott teljesítmény 424W

    Ez pedig játék alatt (ahogy látod lobbyban is majdnem 100%-on jár a GPU pedig a kártya úgy 250W körül fogyaszt.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz -FreaK- #32362 üzenetére

    Azt sem tagadtam, hogy többet fogyaszt, illetve írtam is vagy itt már korábban, vagy a Vega topicban, hogy erősen el vannak szállva most az árak.
    De az elején aki megvette az még viszonylag egész tűrhető áron jutott hozzá.
    Az, hogy miért magasak az árak, sok dologra vezethető vissza, ludas ebben az AMD, a bányászat, a kis Jézus, a csillagok állása, a goa'uldok de talán még a szíriusziak is :P
    Jós nem vagyok természetesen, de azért már most látni mozgolódást custom fronton, és több nagykerem is megerősítette, hogy január közepe-vége körül érkezik értékelhető készlet is.
    Jelenleg a kereslet és a kínálat törvénye uralkodik, de ott vannak a 8.gen Intel procik is, azokból is alig van, ha van szintén drágák.
    És mondom, én is szemezgettem a 1080 Ti-vel, sokáig úgy volt, hogy érkezik egyik nagykerbe KFA2 (aka Galaxy) ~190 nettóért és úgy voltam ha nincs Vega akkor feladom a freesyncet marad a szimpla 144Hz és megveszem, de végül nem érkezett belőle, helyette a semmiből feltűnt 2db ROG Vega64 így az egyiket meghagytam.
    Kíváncsi leszek rá, hogy vajon február-március környékén milyen árak lesznek, mérséklődnek e az árak, vagy ugyanilyen drága és/vagy még mindig beszerezhetetlen lesz az AMD kártyája.

    Amúgy kíváncsi leszek rá, hogy végül jön e a Volta/Ampere végül a tervezett időpontra, vagy elcsúsztatják esetleg (lehet hallani efféle pletykákat) mert semmi sem indokolja a kihozatalát, mivel csinálhatja azt NV mint az Intel, hogy konkurencia hiányában épp csak csepegtetnek valamit, felesleges új kártyát kiadni ha még egy 1-1.5 éves családot sem előzte meg a piros oldal, max csak tartotta úgy-ahogy a lépést.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz do3om #32366 üzenetére

    Mondjuk akkor már ilyen lehet jobb lenne :)

    Tessék ez így még egész viselhető is lenne :)

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Raymond #32375 üzenetére

    Rossz helyen keresgetsz :P
    Mondjuk ennyiért ott rohadjon ahol van....

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák