Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Azt kell mondjam, hogy mindkét gyártónál vannak nem kevés gondok. Ezek már jó időben nagyon jól tudják, hogy mikor és mennyivel kell egy kicsit a másik főlé belőni a teljesitményszintet és ezért mekkora nagy felárat kérjenek el. Viszont ezekkel a letiltott és elspekulált részekkel a hardver egységes felépitését teszik kockára. Nem müködik megfelelően az energiagazdálkodás vagy az egész chip és máris a BIOS-ban vagy a driverben való utólagos gányolás a megoldás. Mert nehogy egy kicsivel többet hagyjon a hardverben, hogy az még az eredeti terveknek megfelelően teljesitsen és a játékokban is gyorsabb legyen, mert akkor a következő szériával még egy kicsit jobban kell foglalkozni. Most már felsorolni is sok, hogy ezeket az új architektúrás és alacsonyabb csíkszélességű videókártyákat mennyi probléma kiséri és mégis ilyen magas árat kérnek el értük.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Petykemano #18927 üzenetére

    4 db ref RX 480 a bekapcsolás után mennyi másodperc múlva fogja szénné égetni az alaplapot és a gépet. AMD Gamer Hell Power. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Ren Hoek #19409 üzenetére

    Minap olvasgatom, hogy az új Crimson driverek fagyogatnak Battlefield 4-ben (Crysis 2 vagy 3 is érintett). HD 7850 és a Catalyst 14.4 driver verzióig a Mantle is jól müködött nálam. Az R9 270X nálam már nem volt megfelelő a Mantle API számára, viszont az legalább DX11-ben jól ment azon a gépen. R9 380 már Vulcan támogatással megy és azt meg az új Battlefield-ben tudom csak feltehetőleg használni, és a Battlefield 4 elég jól megy DX11-ben. RX 480-ak viszont Crimson Only driveres támogatással jőnek és nem telepithetek fel régi Catalyst drivert a Battlefield 4 vagy a Crysis kedvéért, ezért a régebbi játékok átjárhatósága korlátozott lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Ren Hoek #19471 üzenetére

    MSI GTX 1070 Armor 8GB most 163 ezer környékén kapható, de még várható áresés talán nyár végén vagy az iskolakezdésre. Szülinapomra lehet meglepem vele magam. :D Asus Strix 1070 jóval drágább lett, és a három venti jó nagy helyet foglal, meg elég tágas házat igényel. Gigabyte Windforce OC Dual-Fan változata állitólag meg enyhén ciripelésre hajlamos magas FPS-nél (a G1 Gaming egyenlőre még nem érintett ebben a témában). Szóval itt már elérhetőek a custom kártyák és a tapasztalatok is érkeznek időnként. Na mi van már akkor AMD...!? Itt van (volt is lesz is) a lehetőség jóféle custom RX 480 videókártyákkal elárasztani minket és akkor 110-120 ezerből meglenne a gépfejlesztés egy-két évre. Amúgy Asus Strix vagy MSI custom 8GB GDDR5 videókártyák érdekelnek (talán még a Sapphire Nitro RX 480). Mire az AMD videókártyákról felhasználói vélemények jönnek, addigra már a VEGA kerülhet az érdeklődés középpontjába. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Minden ellenállás hasztalan, mert amig Borg módjára beasszimilálódnak az Nvidia oldalára a csalódott AMD játékosok, addig ármérséklődés sem várható. Igazából az RX480 custom videókártyáktól vártam a helyzet mérséklődését, de nem hozták a beigért változásokat. A hardver kapott 8pin-es tápcsatit és egyedi hűtést, de az órajelek jelentős órajelemelést alig birnak. Sapphire Nitro RX480 8GB 1342MHz-es teljesitménye 70fok hőmérsékleteken csak egy kis fejlődés a ref.-hez képest, de ha DX11 alatt kicsit izmosabb lenne és a driverek miatt nem kapna annyi negativ megitélést az jobban meggyőző érvet jelentene. Játszani kifagyások és teljesitményingadozások nélkül jelent szórakoztató élményt, ezt pedig az Nvidia jobban hozza az elmúlt néhány évben megjelent játékokban.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Pug #20172 üzenetére

    GCN első változatai a középkategóriában pedig ennyire igénytelenek voltak és nem a 2GB videómemória volt a visszatartó tényező. Az R9 380 4GB előtt nem volt teljesitményben (tudásban és megbizhatóságban) megfelelő válasza AMD-nek, és fogyasztás/hőtermelés tekintetében most sem tudnak elég jót és maradandót nyújtani. GCN 1-2 architektúrán a gyors kódok sem fognak annyit gyorsitani, ezért a jővőbe mutató fejlesztések csak az erősebb AMD hardvereknél hoznak néhány % javulást: R9 390X vagy a 290X még megoldja a sok shader-ből és 64ROP-ból, ami nagy sávszéleséget hozott.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Zeratul #20174 üzenetére

    Szerintem ezt ebben a formában megint hiba volt igy kiadni, csak már muszály volt valamit gyorsan reagálni ezen az új 14nm-es csikszélességen... és felmutattni valamit az Nvidia ellenében. Szerintem egy RX 470 start megfelelőbb lett volna (ahogyan ezt anno a HD 4770 tette 40nm-en). Talán a felmerült problémák sem kerültek volna nyilvánosságra és a custom megoldások elfedték volna őket.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Malibutomi #20178 üzenetére

    Azok inkább már felsőbb kategóriák, mint ellenben a HD 7850 és R9 270X csak FullHD-ra az akkori játékokban gyenge egy eresztés volt. Sok hibát és bosszankodást okozott.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Zeratul #20181 üzenetére

    Battlefield 4 alatt nálam DX11-ben alacsonyabb beállitásokkal is rángatott az FPS. Mantle alatt csak kis mértékben javult, mert a HD 7850 teljesitménye vált semmivé a játékban. Késöbb az R9 270X a Crysis 3 játékban ugyanúgy megfeküdt... Aztán ott volt a CoD. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Zeratul #20181 üzenetére

    Megismétlődni látszik az eset, amiért felhoztam ezt a régi GCN1-es Pitcairn GPU-ra alapozó szériát. Egy gyengébbre sikerült hardvert, ami némi technikai gondokkal is küzd egy másik szoftveres tényezőtől függően nevezhetünk majd játékos hardvernek. Akkor a Mantle, most a Vulcan és a DX12 jelent valami kis plusszt és a gyors kódok hozzák ki a hardver rejtett tartalékait... Vagyis ezek nélkül ez is félkarú óriás marad és egy beváltatlan igéret AMD részéről.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Malibutomi #20185 üzenetére

    Most kétszer ennyiért sem teljesitették ezt az alapszintű játékos elvárást. GTX 1060 kicsivel gyorsabban (és alig drágábban) jobban megfelel ennek a kitételnek, de a GTX 1070 minden körülmények között megfelelőbb a FullHD felbontásra.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Pug #20191 üzenetére

    R9 380 4GB + 10FPS = RX 480 8GB. RX 480 8GB + 10FPS = GTX 1060 ( The Witcher 3 vagy egyéb DX11 játékban nyújtott teljesitmények átlaga). Hitman DX12 nálam nem játszik, de ott az RX 480 előnye olyan 3-5 FPS. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Pug #20197 üzenetére

    Custom GTX 1060-ak eredményeit vettem figyelembe, mert azok elérhetőek és számitanak valamit a játékosoknak. A ref. és Custom RX 480-ak között már nem várható akkora teljesitményugrás, mert azok a GPU-k a határon vannak járatva.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Malibutomi #20205 üzenetére

    Guru3D és TPU oldalon olvasott értékekből vontam egy átlagot... Amúgy nem az a néhány FPS számit a customok javára (de megvan a GTX 1060-nak), hanem hogy ebből a játékokban mennyire jőn ki folyamatos játékélmény. Az RX 480 és a GTX 1060 itt-ott komoly hátrányokkal rendelkezik és az utóbbi valamivel jobb játékélményt nyújt a jelenben, de az RX 480-ban vannak azok a rejtett tartalékok... amiket kihasználatlanul hagyva megmarad egy sima középszintű videókártyának ahova a GTX 1060 6GB a videómemória korlát miatt egy-két éven belül visszaszorul majd. Remélem tárgyilagos és pártatlan voltam. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Pug #20208 üzenetére

    Ez a teszt is fentartásokkal értelmezhető. Az RX 480 olyan R9 290 teljesitményt nyújt, és az R9 390X 8GB igen messze áll felette (DX11-ben mindenképp). Ajánlom figyelmedbe ezt az írást [link] és az általam megemlitett két oldal tesztjeit. :) Malibutomi RX 480-ban nhány tranyót másik területen hasznositva most is gyorsabb lehetne, és nem kéne gyors kódokra és DX12 csodára várni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz füles_ #20229 üzenetére

    Most, hogy a nick nevemet ilyen derűsen kitárgyaltuk visszatérhetnénk a semmit sem érő videókártyákra. Jó drágán mérik ezt az alig gyorsnak nevezhető teljesitményt mindkét oldalon, de talán az Nvidia okosan legalább adagolt egy kis tempót, amivel felborzolta az AMD idegvégződéseit. Mi volt a válaszlépés? Semmi... amiről mások is oldalakon keresztűl összehasonlitó elemzéseket végeztek. Igazság szerint eddig nem volt mit összevetni, mert Nvidia gyorsabb megoldást választott. AMD meg feleslegesen szórt el áramzabáló és teljesitményre alig kiható tranzisztorokat, amivel az RX 480-as videókártya többet fogyaszt és melegszik, ahogyan azt egy alacsonyabb csikszélességen megjelent friss fejlesztésnek kéne. GTX 1060 legalább fogyasztásban és a jelenleg elérhető játékokban aránylag jól teljesitett, de ezek után nekem a GTX 1070 ennek a menetnek a győztese. Hiába drágábban kapható és magasabb kategória, de az RX 480 sem olyan megszokott középkategóriás ársávban inditott. Kikapcs. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Yutani #20281 üzenetére

    Szerintem ebben a témában igazat is adhatunk mindenkinek és köztük engem is igazolt az idő. RX 480 és a GTX 1060 nem igazán éri meg ezt az árat, és teljesitményben meg időtállóságban komoly kivetnivalókat lehet találni mindkét oldalon. Ezért nagy hiba 100ezret letenni értük a középkategóriában, mert elődeikhez és a kor szinvonalának nem megfelelő hardvert adtak ki. AMD legközelebb a VEGA esetében javithat, de azért Nvidia kiadott két igen erős videókártyát, ami bizakodásra adhat okot. Ezekhez viszonyitva mindkét félnek erősebben fel kell majd készülni a következő szériákra. Nem lehet mindig béta verziókat és erős csonkitásokat a játékosokra erőltetni, mert egyre nagyobb teljesitményre és megbizhatóságra van szükség. Nem a FullHD/60Hz legyen a legnagyobb problémánk, de valahol ennek már teljesülni kellett volna. 120-200Hz gamer és 4K monitorok érkeznek folyamatosan, de ehez megfelelő egykártyás gamer konfigokat is kell már valakinek gyártani. Már ha valakinek célja lehet a magasabb képfrissités vagy az 1440P felbontás, és a játékélmény javitása.

  • #00137984

    törölt tag

    GCN3 Tonga és a Fiji elég jó kártyák voltak játékra, de még a GCN2-es R9 390X 8GB videókártya teljesitménye sem rossz manapság. Mert hát ezek az eddig megjelent GCN4 kártyák nem valami über frankóra sikerültek. RX 470 8GB szerintem megfelelő árazás után jó választás lehet játékra, de ez az RX 460 napjaink játékaiban sem jó, de a multimédiás képességei miatt filmnézésre alkalmas akár 4K/60Hz-en. Ezt az RX460-at az R9 380 2GB videókártya elég szépen otthagyja a tesztekben, ezért Nvidia részről inkább az RX470 tekinthető kihivásnak. Főleg ha itthon jól fogy majd az üzletekben, és lehet majd kapni minden custom változatban. :)

  • #00137984

    törölt tag

    Nagyon jó érvek. :D Nekem mai napig számit a Crysis (Crysis Warhead), Crysis 3 játékokban mérhető gyorsulás és az előrelépések a játékbeállitások minőségében. Ezek a kedvencek látványvilágban és grafikában sem rosszak. Witcher 3 és Battlefield 4 szintén ilyen meghatározó marad évekig. Remélem a nagyobb AAA játékcimek gondolnak majd a DX11 megfelelő portjára, mert egy ideig még megmaradok a Win7 64bit SP1 oprendszeren. Vulkan API nekem megfelelne a Mantle helyett, a DX12 egy ideig számomra felejtős. Játékra használom a gépet és a visszafelé kompatibilitás elsődleges szempont. :) Vagyunk még páran igy. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Kaptam már ABU85 felől téves információt, ami egy AMD videókártya felé terelte a döntésemet. Megbántam ugyan, hogy megvettem azt a kártyát, de Nvidia oldalon sem volt akkor jobb döntés. Én nem haragudnék meg rá ennek ellenére sem, mert az architekturában és a hardverben levő tudást ellemzi és ismerteti meg velünk még alaposabban. Nem rajta áll, hogy ezt a tudás és ABU85 kijelentéseit az AMD vékonyan teljesiti közben. HD7850 után az R9 380 volt egy minőségi ugrás és részben egy itteni másik fórumozó véleményére alapozva most RX470-et veszek. Nem döntöttem még a 4GB és a 8GB variánsok között, de a gyártókat már kezdem leszűkíteni két szereplősre. Nem gond ha több véleményt meghallgatunk egy témában, de az értelmes válaszadás nélküli lehurrogások jobban rontják egy szakmainak induló eszmecsere értékét. A téves tudás felismerése és kiigazitása persze mindenkinél fontos lenne, ezért idővel ABU85 sem fog minden techreformnak olyan nagy jelentőséget szánni, főleg ha kihasználatlanul az idők feledésébe merül, mert nem használják ki. Mások is vannak a fórumon akik kártékony hatását mai napig nem veszik figyelembe, nem is látogatom azt topikot ezért. Nem vagyunk egyformák és nem minden kocka kockul értelmesen. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Venyera7 #21769 üzenetére

    Én rátettem a tétem (a zsetont) a pirosra. Elég lutri volt és remélhetőleg nem zöld 0 lesz. :D

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Egy kis teszt videó. [link] Nem tudom volt már, mert elég sok videó látott napvilágot és én magam jópárat megnéztem. Itt a GTX970 és 1060 mellé az RX470 és 480 kapott megméretettésre alkalmat. Itt-ott azért jól megy az RX470 és GTX1060 teljesitményt nyújt, máskor pedig a GTX970 előtt végez kicsivel. Nekem FullHD játékra elég az MSI RX470 Gaming X 4GB, csak a 82ezres áron agyaltam addig amig a Sapphire Nitro+ RX470 8GB 92ezres árát meg nem láttam. Gondoltam jó vicc, de ennyiért maradtam a 4GB videómemóriánál. Ezt az RX400-as gépfejlesztést a minimalizmus jegyében vittem véghez és nem váltottam még ilyen áron 8GB-ra. Az árak mérséklődésére meg jó ideig nem számitok. Ez ennyi marad egy ideig és a készletek is csak pár darabra és márkára szűkithetőek. Most adtam el reális áron az R9 380 4GB-ot és RX470-et terveztem mindenképp, mert az RX460 kevés lett és az RX480 meg nekem kicsit drága. Maradt még elég pénzem másra, de plusz 30ezret nem ért meg nekem egy kicsivel gyorsabb teljesitmény, amikor a cserére pont ennyit áldoztam. Dupla pénzen nem kaptam volna dupla teljesitményt. RX470 pont megérte az árát és egy ideig a teljesitménye elég lehet. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Laja333 #21837 üzenetére

    Az RX470 és RX480 topikkal semmi, viszont a Polaris GCN4 nem kicsit az elvártak alatt teljesit a Powertune képességeit figyelembe véve is. Az elméleti részét Abu85 kifejtette, viszont gyakorlati értelemben a gyengébbre sikerül FinFet 14 nm wafer-ek miatt a chip-ek szivárgása nagyobb lett és a hűtésére nagyobb hangsúlyt kellett volna fektetni. Ez némely gyártó szerint két végletben jelentkezett. Asus Strix RX470 videókártyán alacsonyabb órajeleken van a kártya terhelés közben és agresszivebb órajel visszaváltásokkal egy biztonságosabb szinten tartják a kártya müködését, de ezzel a kártya teljesitményszintje van meglőve. Másik esetben a fent már emlitett módon az órajelekhez és hozzá igazitott feszültségértékekhez egy jobb teljesitményszintet probálnak elérni, mert a Polaris GPU-ban van potenciál. Viszont ilyenkor a fogyasztás és a kártya melegedése drasztikusan megnő. A feszültségek egy kissé túl is vannak állitva, hogy mindegyik GPU megfelejen a magasabb teljesitményre. Igy mindenképp nagy szórás van a kártyák minősége kapcsán. Én most a részletekbe nem mennék bele megint, mert itt-ott a témát már kitárgyaltam. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Milka 78 #21900 üzenetére

    Lapozófájlt kihagytad. A virtuális memóriából az előbetöltés a játék elkészülte és forgalomba hozatala előtt hónapokkal előbb már játszható DX12-ben. Battlefield 1 néhány AMD játékosnak már megvolt és tudhatják a tutit. [link] Ezt a részt a BF1 megjelenéséig inkább tekerjük át. Most vagyunk már a mostban? Mikor? Most! :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Jelen pillanatban az új RX470-es videókártyámhoz nem jó egyik OC és Tweaking program sem. Afterburner nem ismeri fel a kártyámat és a Wattman meg korlátozottan használható. Egyszer gondom is akadt vele, ezért azt nem aktiválom. A Crimson 16.8.2 Hotfix driver viszont jó és már ennek is örülhetek, amikor az R9 380 kártyához az utolsó Catalyst kiadást használhattam baj nélkül. Van látható fejlődés, de aki a kicsit nem becsüli... :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Petykemano #21905 üzenetére

    Mibe fog nekünk ez kerülni...! :) Körbenézek, mert nekem már a Polaris mainstream is sokba fájt. Amolyan átmeneti megoldásnak szántam, de lehet ez hosszabb ideig fog tartani mint gondoltam. Mire egy AMD-s GTX1070 teljesitményű kártya elérhető ársávban lesz kapható...2018. :F

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Petykemano #21911 üzenetére

    Rádcáfolt az élet. :) A hardver miatt veszünk egyik-másik oldalról kártyát. Amelyik a játékban jobb teljesitményt nyújt és a tesztekben vezető szerepe van, az a nyerő. Egy rossz start vagy pár kibukó hiba esetén a tömegek a másik oldalról kezdenek vásárolni, de jó erdmények esetében sem garantált a siker. A hardver mellé driver és szoftver támogatás jár. Ha a driverek miatt a játékokban grafikai meg egyéb hibák jelentkeznek, a driverek miatti elégedettlenségtől eladják a kártyát és megnézik a másik oldalon mi a helyzet. Ha jó véleményük alakult ki, akkor generációkon keresztül nem váltanak újra és meggyözödésből elitélik a másik oldalt a hibáik miatt. Viszont ha már a hardverben is hibák fordulnak elő, akkor egy gyártó örülhet ha mégis sokan megveszik a kártyájukat és legalább a kedves felhasználóiknak a drivereket időben és hibamentesen jelentessék meg. Nvidia erőből oldja meg a teljesitménykérdést, de a fogyasztás és egyéb körülmények kielégitőek évek óta, ezért a felhasználók többsége a magas árazás ellenére is megvásárolja a kártyáit. AMD a hardverkben rejlő részletekben kiegyenlitheti a kevesebb erőforrásból elérhető jó teljesitményt, de ehez a szoftveroldali támogatásra is jobban rákényszerűl a driver és játékok felől. Ha sikerül jól összehangolt képletet összehoznia, akkor a teljesitmény és a játékosok elégedettsége megvan. Ha gond adódik a képletben, akkor a felhasználók vagy kivárnak és közben aggodalmaskodnak, vagy eladnak és megint mást vesznek. Nem csak a versenyzés számit, hanem a játékélmény közben. Nem csak sima aszfaltcsikon kell jót menni, hanem utcai és terep körülmények között is. Mindenhol kiegyenlitett teljesitményt kell nyújtani, minden körülmények között. Nvidia erősebb DX11-ben és az AMD meg javult közben, viszont az AMD meg DX12-ben jobb. A játékokra marad a végső döntés, mert ott eldöntheted melyik kártya mihez is elég. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Abu85 #21926 üzenetére

    GCN4 architektura számomra most még annyira sem tünik teljesnek, és valószinűleg a GCN5-ben néhány dolog optimalizálásra kerül majd, hogy a Polaris magas hőtermelését visszafogják. Jó dolog ha a teljesitményszint igazodik a GPU minőségéhez és ez alapján állitja be az órajeleket és feszültségeket, de az Asic Quality is nagy szórást mutat már egy tipuson belül is. Nálam 86% és másnak alig haladja meg 70%-ot, akkor nálam ideje nagyrészében nagyobb feszültségen és magasabb órajeltartományban megy a kártya. Ezek szerint a teljesitményre és a fogyasztásra is van kihatása. Ezért akkor a hőtermelésem is növekedni fog, ami miatt a hűtésre még nagyobb feladat hárul. 60fok zéró fordulat-> nesze neked...! Az custom kártyák többségén magasabbra veszik a turbó órajeleket a VGA BIOS-ban vagy a Wattman-ban kerülnek megváltoztatásra, akkor az is befolyásolhatja az AVFS müködését (felfüggeszti időlegesen a müködését) vagy hozzáigazodik a megváltozott körülményekhez? A "hardver indításkor magának kalkulálja a vezérlést azokra a körülményekre, amiben elindult" kijelentésedre alapozva akkor minden inditás után kalibrálja magát?

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Abu85 #21932 üzenetére

    Ez lehet ok az Afterburner és más Tweak programok esetében felmerült problámára, miszerint nem kezelik jól az RX400-as kártyák némelyikét?

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Abu85 #21934 üzenetére

    Akkor majd kivárom. :) A Wattman-t eddig egyszer próbáltam ki, és a ventivezérlése két csúszka egymás mellett. Gyakorlatban sem tudom igy mi értelme van, mert egy fix fordulatnak érzékelte és attól az RPM-től kezdett el szakaszosan gyorsulni a terhelésre. Zajszint küszöb megint nem sok mindenre jó, mert a maximumszintett lehet vele leszabályozni. Igy együtt használva sem találtam jobbnak mint egy Tweak program adta lehetőséget. Egy normális ventiprofil létrehozásának lehetőségét jobban értékeltem volna, viszont a párositott órajel és feszültség értékeket a legtöbb felhasználó jó esetben nem állitgatja szét. Ott mégis megadták az esélyt a vandalizmusra. :)

  • #00137984

    törölt tag

    Szintén eladtam az R9 380-at, mert a DX11-ben elérhető teljesitménye az igényeimnek nem volt megfelelő. Ezt az igényt nem én emeltem ilyen magas szintre, hanem a hardver és játékfejlesztők. Most RX 470-et használok, mégsem zavar annyira az hogy ez mennyibe is került nekem. Deus Ex Mankind Divided játékban majd kifizetődik amit a fejlesztésre rászántam. Nem vártam az árak normalizálodására, mert az még a Battlefield 1 játék megjelenése után sem várható. Talán majd év végére olyan 4-5 ezret majd esik az ára, azt kész. :) Fogyatékosnak nevezni egy RX470-es kártyát megint túlzásnak mondható a GTX970 fiaskó után. Egyszerűen letiltott részek vannak benne, da az teljes értékű 256bites kártya és nem egy csonkolt 192bites mint a GTX1060. Amúgy ettől függetlenül mindkét kártya gyorsabb és sok játékos gépben inkább a teljesitmény számit. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz #00137984 #21952 üzenetére

    Egy fogyatékos kártya van jelenleg, de az egyéb okok miatt. GTX 1060 3GB. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz #02119936 #21953 üzenetére

    Ilyen hőkép mérést Asus Strix RX470 kártyánál is néztem. Egyik tesztben 60-70fok felett nem mértek többet, másik oldal tesztjében meg 80-90fokot mértek. Nekem szintén MSI RX470-em van, de ez 4GB-os. Normális hőfokokat mértem terhelés közben és a zajszint is rendben volt. Ez gyári értéken van, de Tweak programokkal a helyzet majd tovább javulhat. Az MSI TwinFrozr VI hűtése az egyik legjobb és nekem valamivel hüvösebb is a kártyám mint az Asus Strix R9 380-am volt. Backplate nem minden körülmények között javit a hűtésen. Nem jó kivitelezésben még ronthat is a hőleadáson.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz #02119936 #21956 üzenetére

    Azért én megpróbálom. :) RX470 és GTX 1060 kártya GPU hőmérsékletek között 1 fok eltérés van terhelés közben. Másik meglepő fejlemény az állandó @812 RPM. Ez a ventifordulat kevés és ekkora terhelés mellett legalább 1700 RPM környékén zúgnának a ventik. Gyári értéken ez történne. Továbbá... jelenleg egy Tweak program sem müködik még hibátlanul RX400-on (főleg nem MSI-n), mert nem jól kezelik a Powertune és a ventiprofil beállitásait. Egy Tweak program behatása erősen érződik a teszten, amivel a Guru3D eredménye számomra kicsit fals. Nem olvastad el az utóbbi néhány hozzászólást. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz TTomax #22597 üzenetére

    CoD Ghost megjelenése után megvárom a második-harmadik update-t, aztán megnézem hogyan megy a gépemen a játék. Vagy jelentős a javulás az első után, vagy már teljesen mindegy egy játéknak, mert optimalizálatlan PC-re. Valamikor már az írányitást sem sikerül jól megoldani vagy más alapszintű hibát követnek el és hagynak javitás nélkül. Ezekre kár is a pénzem vagy az időm elfecsérelni. Példa ezeregy van, néhány jó játék évente néhány sajnos. Ezért kell fejlesztenem erősebb DX11 teljesitményre, hogy ezeket a játékokat valahogy játszani tudjam a gépen. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Ren Hoek #22618 üzenetére

    A kisebbik Polaris RX470-et tudom majd talán 20-25 ezer bukóval továbbadni, ha majd eljőn az ideje. Nem mostanság, ahogy az AMD ténykedésén látszik. Nvidia oldalon minden kártyán nagyobb bukót érdemes számolni. GTX 970 és GTX 1060 még ahogy jó pénzért továbbadható a népesebb középkategóriában, de még feljebb már inkább a tényleges fejlődést felmutató Vega és Volta kártyákat érdemes már számitásba venni és akkor inkább egy új videókártyát választanak, és nem egy szintén drága GTX 1070 és GTX 1080-at.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Nekem most lett elegem az RX400-as szériából... de nagyon. :W Valami többet vártam, de ezen még az sem segitett volna ha RX480 8GB-ot veszek. GTX 1070 videókártyával most jobb lenne...? Nem is tudom. :N Witcher 3, Crysis 1 és 3 részét szerettem volna valamivel részletesebb grafikával kijátszani. A Crysis 1-et egy kis grafikai texture pack móddal felhúzni (engem sikerült), de esélytelen volt az RX470 4GB-os videókártyával. Mielőtt a videómemóriát kezdenénk kifogásolni vagy i7-et emlegetnénk, szerintem ez a Polaris 10 GPU volt ehez kevés... de nagyon. :F Most már a VEGA-n gondolkodom GDDR5 8GB videómemóriával és akkor talán ezek a játékok majd megfelelően fognak menni a gépemen. Mass Effect Andromeda most igy nekem megint határesetnek tünik ilyen videókártyákkal nekiállni játszani. R9 380 4GB után azért többet várna az ember, de ha nem hozta az elvárt szintet az sem, meg az RX470 legfőképp nem, akkor hova-merre tovább. 100ezer forint közeli videókártyák után úgyérzem át kell lépni ezt az árszintet, mert ez nem szórakoztató igy nekem. Ezért kerül a PC játék piac gödörbe, mert ilyen videókártyákkal nem tudják biztositani a jó szórakozásunkat. Ehez egy ilyen gépnek és videókártyának, meg hozzá egy jó drivernek elégnek kell lenni. Méghozzá legalább egy évig, és ha évente cserélgetve is kevésnek érzem, akkor ott gond van. Sorry ezért a néhány sor miatt, de muszály volt az éles kritikámnak hangot adnom. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz BReal #25055 üzenetére

    Még csak nem is hasonlitom hozzá, mert az attól drágább és nagyobb teljesitményre képes. Nem tudom egy GTX 1070 csere igy a VEGA rajt előtt mennyire lenne időszerű. Én is ezt most ide másolom és jeleztem, hogy itt folytatom a véleménycserét. :) "Ha-ha...! Most vennék Nvidia-t amikor majd jőn valamikor a VEGA. Addig nem játszom a PC-s játékokkal, amig egy erőben hozzáillő videókártya nem érkezik elfogadható fogyasztással és alig 100ezer forint felett valamivel. GTX 1070 ezért nem játszik most már." Ja... mondjuk én sem. :) Egy grafikai szint alatt számomra felesleges a játékra szánt idő. Majd idővel, ha normálisan tudom futtatni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Ren Hoek #25057 üzenetére

    2010-ben nem voltak még ilyen korcs játékok vagy a videókártyákat méretezték okosan a játékokhoz. :) Mindegy is, mert akkor még egy húzásra végigjátszottam őket és közben nem találkoztam ilyen lassulásokkal meg grafikai bugokkal, ami mostanság egy-két alkalommal engem is megtalált. Akkor az 1GB VRAM elég volt egy játékhoz és az 1024 Shader után pöpecnek érezted a gépet. Egymás után pörögtek át a játékok a gépen. Most meg... :F Évente új videókártya és ezen ciklusok felénél már elfogyott a craft a videókártyából, de a következő széria még igen messze van és felsőkategóriás videókártyákra meg ilyen rövid időszakokra sajnálom a lét. Meg szerintem nem is jár ezeknek több anyagi támogatás, mert azért teszik ezt meg a játékosokkal mert nem lázadoznak ez ellen. Én megtehetem, hogy évente 85-90ezres videókártyát használjak a gépben, de a néhány éves játékokban is közepesnél valamivel erősebbek, akkor a friss megjelenések esetében mire számithatok... Gyenguszka grafikai beállitás egy 4GB-os videókártyán és némelyik videókártyára meg a 8GB amúgy is felesleges volna, nem táltosodik meg attól a néhány + FPS-től. VEGA videókártyára majd 8GB videómemóriát választok én is, oda már talán kihasználja majd a GPU. Mindezek ellenére én megint elmondtam a véleményem és ezek után megint engem kritizálnak itt a szókimondásom miatt. Nektek tényleg 125ezres 8GB-os középkategória kell és 16GB-os felső és aki nem költ 85ezret évente egy videókártyára az ne is tudjon majd játszani csak alacsony felbontásban... :F Hát szépen vagyunk, mert hogy lesz itt 4K játék meg akár 1440P, ha még FullHD-n sincs minden rendben és nem biztositott a nyugodt játékom. Köszönöm itt egyeseknek, hogy zavarhattam. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz HSM #25062 üzenetére

    Igen majd a játékok pont a gyorsabb RAM-tól fognak gyorsulni. Talán néhány FPS-t kisajtolnak majd, de itt inkább a legalább 16GB méret megléte a nagyobb létfontosságú. Intel i5 4690K majd pont kevés lesz, akkor AMD procival el sem indul majd a Crysis 3, vagy alacsony beállitásokkal kell megelégedni. Na szóval ilyenekre utaltam előre még fentebb, hogy majd a gépet vagy a játékost okolják majd. A videókártya nem elég, és majd a VEGA videókártyán teszek egy új próbát ezekkel a játékokkal. Addig meg ott van a Nintendo, mert nem a mindenem a grafika. Akkor GTX 1080 lenne a gépemben. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Ren Hoek #25081 üzenetére

    GTX 1070-et nem veszek, ezt most már kivárom a VEGA videókártyák megjelenéséig. Középkategória ott is lesz és majd egy tipussal még nagyobbat veszek és akkor nem lesz csalódás. Várjunk csak, mintha eddig is ezt tettem volna... :D Szóval most muszályból kénytelen leszek egy jóféle 8GB-os videókártyát venni, igy átlépve a bűvős 100ezres határt.

  • #00137984

    törölt tag

    Meg lehet nyugodni, mert egy i5 már csak belépő játékos gépre elég, az i7 meg 4mag/8szál teljesitménnyel most lett a fősodor 2016-tól. Már a 6-8 mag (több mint 12szál) Intelek jelentik a felső kategóriába belépést. A játékoknak nem a minimális gépigényét kell szem előtt tartani, mert akkor sokan ilyen téves következtetést vontok le belőle. Call of Duty Infinite Warfare minimális gépigényének a valóságtartalma a fórumozok véleménye alapján nem elég egy közepes minőségi szintre sem, hogy még közben elfogadható sebességgel is játszható legyen. 8GB RAM, i3 3225, HD7850 2GB/GTX 660, 70GB szabad hely. Minden megadott hardveres tulajdonságra megérkezett a panaszáradat. Kinek-hol volt a gyengébb hardveres teljesitményre kifogása és mentek gépet fejleszteni vagy nem tudtak mgfelelő szinten játszani. Nem full grafikán és magas felbontáson, hanem fullHD-n. :)

  • #00137984

    törölt tag

    Mint mindig én is egy adott játékra veszek videókártyát és megcélzom az ajánlott hardverigényben megadott szintet. 2010-ben még a HD6850 1GB elég volt játszani, majd évente jöttek a hardver és videókártya fejlesztések. GCN 1.0, GCN 1.2, GCN 1.3 és közben majd minden megduplázodott a jelenlegi videókártyán. Most megint egy olyan történt meg velem mint a HD7850 és R9 270X váltás után. Elnevezésében és valamennyi teljesitményben is többet nyújtott egy kicsivel, mégis feleslegesnek érezted mert az adott játékban HÚú de nem nyújtott többet (Battlefield 4). Mégis mindig tovább kellett lépdelni ezért a kevésért vagy a driveres támogatás miatt. Mindig valami többet adtak az új videókártya tulajdonságaiban és ez a driverben is visszaköszönt. Energiagazdálkodás és egyéb újitások miatt a régi videókártyával nem mentek jól a dolgok, ezért az új diverhez egy új videókártya kellett. Aztán megint jó voltam egy ideig (majd 1 éven át az R9 380). :) R9 380 4GB videókártya után az RX 480 4GB nekem egy "új R9 270X" videókártyának tünik ennyi idő után kiismerve. Elnevezésében és valamennyi teljesitményben is többet nyújtott egy kicsivel, mégis feleslegesnek érezted mert az adott játékban HÚú de nem nyújtott többet (Witcher 3, Crysis 1 és 3). Most majd a következő videókártyám fog megint érezhető javulást okozni nekem. :) A VEGA szériában is alkalmaznak GDDR5(X) hagyományos VRAM-ot, és nem minden a HBM1 és HBM2 videómemóriáról és a felső kategóriáról fog szólni.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Solymi81 #25156 üzenetére

    A gépigények alapján nem a játékok futtatásához legalacsonyabb gépigényt adják meg. Jóval gyengébb procival vagy régebbi hardverekkel is elindulhat az a játék. Szóval ha alacsony részletességnél többet tudsz beállitani az a legtöbb esetben nem a véletlen műve. COD IW játéknak csak a minimális hardverigényét adták meg. Igy az ajánlott gépigények csak találgatás szinten ismertek. Most ezért sokan lázadoztak a fórumokon, mert nem tudták feljebb állitani a grafikai minőséget. Egyeseknél az erősebb, de régebbi hardveren még annyira sem futott jól a játék. Eddig nem ezt szokta meg a játékosok jelentős része, mert egy régebbi vagy új, de olcsóbb konfigon is aránylag játszható volt közepes grafikai beállitáson egy játék. Másik téma... :) Amikor én vettem az RX 470 4GB-ot az még erőssen hiánycikk volt még utána hónapokon keresztűl is. Az MSI Gaming meg máskülönben is jóval drágább volt (8GB videómemóriával meg főleg), mint az Asus vagy Gigabyte videókártyák. Most már ennyiből azok a videókártyák is kikerülnének, de jó magas árakon indult az Nvidia és majd az AMD sem fogta vissza magát, csak teljesitményben. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Solymi81 #25168 üzenetére

    COD IW userek pedig jobban szerettek volna játszani az új COD-ukkal. :D RX 470 4GB nekem a vizes boltban pedig ennyiben volt, de a 8GB még ettől is jóval drágábban indult és nem érte meg a felárat akkor. RX 480 4GB meg messze 100ezer felett és környékén volt és a 8GB azon is túl... Ne mostani árakkal gyere, amikor olyan fél éve használom már ezt a Polaris 10 videókártyát. Kimértem és végigpróbáltam minden olyan játékkal amihez kedvem támadt volna játszani. Marad a Youtube videók nézése, hogy ezek milyen szépen néznének ki magasabb grafikai beállitásokat használva, de ez nálam még nem valósitható meg. Néhány rovátkával még ezen szint alatt vagyok, és még 25-30ezret hozzáteszek az eddigi erőfesszitéseimhez és talán elérem azt a szinvonalat. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Petykemano #25230 üzenetére

    RX 470-et én most is az R9 270X-hez hasonlitom. :) Mindkét kártya elég rossz időzitésben érkezett, és egyből ezeket kellett volna kiadni az R9 380 és az első HD 7000-es széria helyett. Igy a játékokban nem tudták a jó középkategóriás szintet teljesiteni és alig érezted a fejlődést teljesitményben. Az új játékokban már a megjelenésük után igen rövid időn belül elvéreztek ezek a videókártyák. A játékfejlesztők akkor (Battlefield 4 és Crysis 3) és 2016-ban sem a középkategóriának optimalizálták a játékokat. Nem is értem, hogy a 40-50ezres játékos videókártya már minek is készül, (...hogy a selejtes jól megvágott chipeket ne kelljen halomban kidobni) mert multimédiás felhasználásra jóval kedvezőbb árazással is adhatnák őket. A Gemer konfigokba egy RX 460 már egy vicc kategória, de azért egy GTX 1050ti vagy GTX 1060 3GB még alkalmas játékra. Nekem az RX 470 4GB most még az elmegy kategória, de nagyobb kompromisszumokat kellett vállalni játékokban, mert a várakozások és igéretek alatt teljesitett az elmúlt fél évben. Mass Effect Andromeda játékhoz ez nem elég, mert kell egy olcsóbb GDDR5(X) VEGA 120ezer forint környékén. RX 580 vagy mi... :D

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz HSM #25249 üzenetére

    R9 380 4GB helyett már akkor az RX 470-es videókártyám érkezik, akkor elégedetten csettintek a teljesitményére és azt mondom: "Ez igen!"... Mostanra már a VEGA széria megérkezett volna, mert az Nvidia GTX 1070 és GTX 1080 videókártyákra valamit reagálhatna már akkor az AMD. Most az Nvidia eladások jobbak és ővék a piac jelentős része. Én meg vakarodzok itt az RX 400-as videókártyámmal ezekben a játékokban, mert AMD-nek nem ingere jó teljesitményű videókártyát kiadni. Majd még elhiszem, hogy mindenkinél milyen jól futott ez-amaz videókártya a Battlefield 4-ben, Crysis 3 magas grafikai részletességben vagy Crysis 1 High Texture módban, de igy erős kompromisszumos beállitásokkal ez engem nem érdekelt akkor sem és most sem. Visszavett grafikával játszok most is, csak ennek mértéke zavaró. Főleg ilyen régi játékban, ahol már hasitani kéne egy a legújabb kiadású AMD videókártyával. A látvány minőségét én meg majd megitélem magamnak, de ilyen szinten akkor is többet kéne nyújtani. Ez kevés volt 2016-ban és kevés lesz aztán az új Mass Effect játékhoz is. Nem gond, mert lesz majd jó drágán VEGA, ha egyszer jóféle játékos videókártyát szeretnék. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz schawo #25255 üzenetére

    A magas fogyasztása miatt maradtam akkor az R9 380-nál, pedig az sem volt egy olcsó középkategóriás videókártya. R9 270X után pedig még jónak is találtam a teljesitményét és megbizhatóságát egy ideig. Ha a Crimson diveres mizériák nem találnak meg, akkor még maradtam volna azon a videókártyán a VEGA megérkezéséig. Most ehez a VEGA-hoz még egy új driver osztály is érkezni fog, akkor ez nálam megint meg fogja keverni a dolgokat. Ja... nem sok szerencsém volt ezekhez az AMD hardverekhez. Nem is kéne hozzá mondjuk, csak bepattintanád és játszanál vele. Azért nem egy gyenge gép ez az i5 konfig, ettől jobb köröket futthatna. Szerintem ez akkor is a VGA-n bukott el megint. Játékokban lehetnek procilimites részek, de álltalánositva kevésnek érezni valamit, az úgy tényleg gyenge teljesitményre utal... és ezen nincs mit mismásolni senkinek itt. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Ren Hoek #25256 üzenetére

    Neked szintén i5 van a gépben és szerinted is jobb egy GTX 1070 videókártyával játszani. Vagyis a teljesitményed javult egy ilyen váltás után. Nekem meg alig-alig érezhető javulás történt. Kifogást emeltem ez ellen és még csak meg sem próbáltam nagyon szóba hozni a GTX 1070-et, de máris a magas elvárások miatt lettem megróvásba minősitve. Tényleg jobban szeretek 60 FPS teljesitménnyel játszani, de ezért visszaveszek a grafikai beállitásokból. Ja, de mennyire is gondoltak ott AMD oldalon. Nekem ez néhol már túl soknak tünik, és egy R9 380 után többet reméltem emelni ezen. Most már kiváncsiságból csak megnéznék egy GTX 1070 teljesitményszintet elérő AMD VEGA videókártyát ebben az i5 konfigomban. Mármint mit mutatna grafikában és teljesitményben. :)

Új hozzászólás Aktív témák