Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz b. #56687 üzenetére

    Nezd meg a valos FPS szamokat az egyes jatekoknal lejebb ugy hogy csak az egy jatek van kipipalva a fenti listaban ahogy Petykemano kepen lathatod.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Petykemano

    veterán

    válasz b. #56687 üzenetére

    Én nem tanulmányoztam sose a computerbase.de metodikáját, tehát nem tudom, hogy változott-e a korábbi definíciókhoz képest.

    De amit én látni vélek a Performancerating grafikonokon az a következő:

    Az AVG-FPS esetén a tényleges FPS átlagot veszik, a Perzentile-FPS esetén pedig a frame-ek 0.2 v más esetekben 1%-át kiszűrik. Ezt nem pontosan értem a CB leírása alapján, de emlékeztet az 1% low és 0.1% low-ra, amit Steve@GN ismertetett pár éve (https://www.youtube.com/watch?v=uXepIWi4SgM)

    De a mértékegység szempontjából mindegy, hogy melyik értéket választod ki.
    Maradjunk az AVG-FPS-nél.

    Tehát van 15 játék és az tesztelt kártyák az egyes játékokban ezért fps eredménye.
    Ezeket játékonként sorba állítják és fogalmazzunk úgy, hogy 100-ra normalizálják úgy, hogy az adott játéknál legjobb eredményt elérő kártya fps értéke a 100%
    Tehát ilyenek lesznek, hogy
    Játék1:
    6900XT: 100
    3090: 97
    3080: 92
    6800XT: 90

    játék2:
    3090: 100
    6900XT: 99
    3080: 95
    6800XT: 92

    stb
    És akkor ezeket a játékonkénti értékeket átlagolják és úgy jön ki egy átlagos pozíció. Maguk az értékek a játékokban egy abszolút erősorrendet jelentenek. Azt gyanítom, hogy azért nem teszik ki a % jelet, hogy egyértelműen meg tudd különböztetni attól, amikor ráviszed a valamely sorra az egeret - akkor ugyanis a %-os értékékeket a kiválasztott elemhez képest mutatja meg.


    Csináld azt, hogy így állítod be a Performance rating (mindegy melyik típus) grafikont, hogy csak egy játék legyen kiválasztva és hozzáadod az eltüntetett kártyákat. Akkor biztosan lesz egy 100-as érték. És vidd rá az egeret a legfelsőre.
    Végig a grafikonon ugyanazokat az értékeket fogod látni, csak egészre kerekítve és % jellel.

    Lekéstem

    [ Szerkesztve ]

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák