Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KillerKollar

    őstag

    válasz Abu85 #52081 üzenetére

    "Egyébként pont az AMD mondta a Radeonokra vonatkozó deep dive előadásokon, hogy nem véletlenül raktak mindhárom kártyára 16 GB-ot. Még a legkisebbre is. Eredetileg úgy számolták, hogy 12 GB elég lesz a következő egy évre, de aztán látták a tavaszig megjelenő konzolos címeket, és a mostani szimulációik alapján még a 16 GB-hoz is komolyan optimalizálni kell a PC-s portot."

    És az Nvidia ezt nem tudta? Értem én, hogy nem Ők csinálják a konzolba a hardvert, de nehogy már egy ekkora cégnek ne legyen rálátása arra, hogy mi kell majd a játékoknak JÖVŐRE... Az más kérdés, hogy ha kijön majd a Hopper 2022-ben akkor lehet, hogy azon valóban több memória lesz már és az Ampere sz*rul fog öregedni, az NV meg elengedi a kezét, de az, hogy a JELENLEGI generációs 700$-os, Jensen által "flagship"-nek nevezett kártyájukon ne lehessen kimaxolni olyan játékokat amik kevesebb mint 1 évvel a megjelenése után érkeznek, úgy hogy még akkor is ezek lesznek az aktuális kártyáik, az nem tudom elképzelni...

    És akkor a 8GB-os 3070-ről, 3060 Ti-ről meg az alájuk érkező kártyákról már ne is beszéljünk... Vagy azokról a milliónyi játékosokról akiknek nincsen és az elkövetkezendő 1 évben nem is lesz jelen generációs kártyájuk... A legtöbb kártyán 8GB memória van, RTX 2080 Super,RTX 2080, RTX 2070 Super, RTX 2070, RTX 2060 Super, GTX 1080, GTX 1070 Ti, GTX 1070, RX 5700XT, RX 5700, RX 5600XT, RX 5500XT 8GB, Vega 64, Vega 56, soroljam még... a legtöbb ember 8 gigás kártyát használ és ha 10GB nem elég ahhoz 4K esetén kimaxold a játékot akkor 8GB se lesz elég 1440p-re ami ezeknél a kártyáknál a legnépszerűbb felbontás.

  • szmörlock007

    aktív tag

    válasz Abu85 #52081 üzenetére

    "Hosszabb távon jobb lesz a helyzet, de már készül olyan cím is konzolra, ami 16kx16k texeles textúrákat használ, amihez 16 GB VRAM is édeskevés lenne, oda majd kellenek az újítások, amiket a Microsoft tervez 2022-től a PC-be. "

    Meg tudod súgni melyik? Sony vagy Microsoft exklúzív, esetleg multiplatform cím? Érdekelne a cégek grafikus motorjai merre/milyen téren fejlődnek, és túl kevés az infó :DDD

Új hozzászólás Aktív témák