Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #45185024 #35320 üzenetére

    Én még mindig nem hiszem el hogy a HBM2 ennyivel drágább lenne a többinél, főleg hogy már a piac is sokkal nagyobb, hisz az NV is használja... ott szeritem ez lehet hogy valami listaár, és ahogy meg is jegyzi az NV és az AMD is kaphat discountot rájuk... ebben szinte biztos vagyok.

    De ettől független a memória árak és a HBM2 terjedésének lassúsága biztos hogy keresztülhúzták az AMD terveit és becsléseit nagyban. Szinte biztos vagyok hogy ők tényleg úgy tervezték hogy ez az "integrált csomag" összegészében olcsóbb lesz, mint a GDDR hagyományos vonal... de ez nem jött be.
    Gondolom részben megy is most a fejvakarás hogy mi legyen, és abszolút nem lepne meg, ha visszatérnének GDDR6-ra az NV mellé a consumer piacon... mert a HBM2 nem éri meg, csak a csúcsok csúcsán prémium áron, meg az enterprise/workstation vonalon.
    Valószínűleg ezért is marad még az RX580 is és ezért nincs még kicsi Vega piacon... valószínűleg nem is nagyon lesz/jön már.

    És ezért nem erőlteti valószínűleg az NV sem (még).

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák