Új hozzászólás Aktív témák

  • blackcircle

    csendes újonc

    Sziasztok,

    szeretnék segítséget kérni, mert lassan egy hete szenvedek egy problémával, amire nem sikerült megoldást találnom. Visszaolvastam és összességében sem itt, sem más fórumokon nem találtam választ, ezért abban bízom, hogy valaki járt hasonló cipőben, vagy esetleg tudhatja a megoldást.

    Röviden: a windows valamiért nem ismeri fel processzorban lévő integrált videókártyát.

    Hosszabban:

    Adott egy
    Asus Rog Strix X670E-F alaplap
    AMD Ryzen 9 7900X processzor
    hozzá Kingston FURY 64GB KIT DDR5 6000MHz CL36 Beast RGB EXPO ram
    illetve egy TT 850W gold plus tápegység.

    A driver-eket gép, a windows telepítésekor az Armoury Crate tette fel, jelenleg is minden a legfrissebb.
    A videókártyát viszont nem ismeri fel, két-három alkalommal fekete villanással letiltja a windows a drivert. Ha engedélyezem, akkor pár percen belül ugyanez történik.
    Amiket végigpróbáltam:
    amd clean utility-vel visszamenőleg a 3 legutolsó verziót is próbáltam telepíteni (amd adrenalin, min install, csak driver-t is külön-külön), de ugyanazt tapasztalom. A windows nem is engedi elindítani az AMD software-t, az alábbi hibaüzenetet kapom:

    https://www.amd.com/en/support/kb/faq/pa-300
    Az itt lévő utasításokat végrehajtom, viszont a a compatiliby tool nem talál hibát.

    A GPU-Z felismeri az integrált kártyát:

    A BIOS a legfrissebb és amiket ott kipróbáltam a követzők, az alábbi thread alapján:
    https://community.amd.com/t5/drivers-software/ryzen-7900x-igpu-constantly-crashes-times-out-in-windows-11/m-p/654224
    - GFX curve positive voltage
    - igfx / pcie váltás, auto és manuális ram összes lehetőséggel.
    - visszavettem a ram frekvenciát a default 4800-ra
    - default beállítások.

    Illetve kétszer is újratelepítettem a windows-t (OEM kulcsokat használva, direkt WIN11 PRO, hivatalos forrásból letöltve.)
    Az eszközkezelő bár látja a videókártyát, a szükséges drivert nem találja hozzá:

    Egyszerűen nem értem, hogy mi történik, a hardverek újak, én bontottam ki, minden nagyszerűen megy, de ezzel nem boldogulok.

    Jogos lehet a kérdés, hogy mit akarok integrált videókártyával; várom az RTX 40 Super szériát, viszont amíg ez nincs a piacon, addig szerettem volna mindent jól beállítani, ez a dolog viszont kicsit aggaszt. Lehet, hogy hibás a processzor? Vagy én bénázok el nagyon valamit? Segítségeteket előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák