Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Pro!Petya #8042 üzenetére

    Én pl. igen, első időben mindig így használom/használtam az összeset, pont az ilyen bizarr dolgok kiszűrése végett. Az 5600X is natúr PB-vel megy, alap 2133-as ram frekivel. :U
    Lekopogom, eddig semmi crash nem volt, betöltött XMP mellet sem (3200CL16, 4*8 GB).

    Zen2: Tegnap szembesültem azzal, hogy a lapomnak (aláírásomban) van egy újabb BIOS verziója, és ami eddig fent volt rajta (7803) az meg nem létezik már a gyártói oldalon. :F
    Na mindegy, lefrissítettem sikeresen, belőttem a BIOS-ban a ramokat D.O.C.P.-vel, a CPU-t meg P-STATE 0-ra tettem - base clk iylenkor, 3,8 GHZ AC+SMT és 1,1 Volt Vcore.
    Aztán AI Suite-ból (na erre majd köpködni fognak páran - pedig nálam tényleg rendesen teszi a dolgát) lőttem neki egy 1,2 Volt fix Vcore-t (offset-el hozzáadva - HWINDO64 alapján a Vdrop mértéke 0,01-0,015 Volt között) és AC+SMT 4,15 GHZ-et szorzó emeléssel.
    Most jön a poén: ilyen pici órajelen sosem mutatott ekkora egyszálas teljesítményt előtte, CPU-Z-ben sokadik mérésre is kijött az 500 pötty. Tudom, ez nem sok, pláne nem kirívóan magas, de előtte PB-vel sem dobott többet. :D
    Viszont, cserébe 60-65 fok helyett játék alatt most csak max 50 fokos. :))

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák