Új hozzászólás Aktív témák

  • zu78

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ismét meggyűlt a bajom egy AMD ryzen 7 5800x-el. Kicsivel több mint egy évvel ezelőtt vettem és akkor kapott egy kisebb toronyhűtőt. KB fél évvel később már 85-90°C között mozgott a CPU hőmérséklete terhelés alatt. Tavaly november elején tettem rá egy új Deepcool AK500 ZERO DARK-ot (5 hőcsöves és elméletleg 240W-ot tud "elfűteni"). Ekkor a hőfok olyan 80°C-ig ment fel. Az elmúlt két napban többször lekapcsoltak (fél, egy óra használat után) a monitorok de a gép menet tovább és csak power gombbal lehetett leállítani. Levettem a gépház oldalát így elindult, és egyből megnéztem milyenek a hőfokok. VGA (3070TI) teljesen rendben terhelésre is olyan 60°C de a proci 85-88°körül mozgott. Nemrég volt kiportalanítva a gép így nem tudtam csinálni újrapasztáztam a procihűtőt ezúttal cooler master v1 ic value pasztával így most terhelés alatt 83-84°C körül van max (akár zárt házban is).
    Terhelés nélkül 38°C a proci de ha elindítok egy tesztet ahol kihajtja 100%-ra pillanatok alatt (kevesebb mint fél perc) 70°C és onnan szépen felmegy 83-84°C-ra
    A kérdés az, hogy mivel lehetne még lentebb vinni a CPU hőfokát?

    Előre is köszi a segítséget

Új hozzászólás Aktív témák