Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz HSM #25667 üzenetére

    Készítettem még néhány mérést. Arra voltam kíváncsi, a finomhangolt subtimingek helyett mit kapok, ha szintén 3733Mhz ramokkal, de csak a fő időzítések beállításával élek, a többit a lapra hagyom? Illetve milyen eredményt ad a memória kitem gyári, 3400Mhz CL16-os XMP profilja [link] ? CPU a korábbi, alapórajeles beállításán.

    3733Mhz ramokkal auto subtimingekkel az Aida 53471 MB/s olvasást és 56.7ns késleltetést írt, eddig látszólag minden rendben, nem változott sokat. Azért első baljós jelként megjelenik a PhotoWorxx eredmény, ami mindössze 21871 Mpixel/s-re csökkent. :Y

    Lássuk a SOTTR-t:

    3400Mhz XMP profil esetén Aida már csak 48785 MB/s-et mér, 62ns-el. Első ránézésre ez sem tűnik túlzottan gyengének. PhotoWorxx viszont már csak 19201 Mpixel/s. :(

    SOTTR:

    Ami látszik az eredményekből, hogy a 3400Mhz CL16 XMP nem lett lényegesen gyorsabb a korábbi, 3200Mhz CL22 eredménynél (~2.5% a difi). Valamint a 3733Mhz CL16 is nagyon elmarad a ránézésre igen hasonló, de finomhangolt subtiminges eredményektől (~9%).

Új hozzászólás Aktív témák