Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz korcsi #31858 üzenetére

    "Próbálod a saját igazad felé egyszerűsíteni a dolgokat."
    Nem egyszerűsítettem le semmit, csupán lehetséges magyarázatokat kerestem, mivel a pontos ok számomra sem ismert sajnos, de többször találkoztam a jelenséggel. Nyilván, amelyik CPU elkezd látványosan hibázni, azt könnyebb észrevenni, mint amelyik csak lassulni kezd először. ;)

    Az idézet alapján szerintem másról beszélünk... Ez a jelenség meg van mérve....
    Utolsó előtti bekezdés. [link]
    Ha a proci "akaratán kívül" csökkented a feszültségét (pl. offset a VRM-en) elkezdi lassítani magát, durván. Nálam magasabb feszen még kevesebb volt az "értékes" órajel, mint az alap 3600Mhz-en.

    Amiről korábban szó volt, az az OC-módban bizonyos esetekben a stabilitás határán megfigyelhető lassulás.

    Szerk.: A kép esetén jó kérdés, mégis hogyan csökkentett a BIOS alól... De szerintem hasonló offsetes dolog lehet, mint amivel én is találkoztam, hogy a CPU BOOST-olna, kér valamennyi feszt a laptól, de nem azt kapja. Ilyenkor visítanak a szenzorok, hogy ne boostoljon, órajelet csökkent, stb. Van pár trükk a CPU-ban, amit azért vetettek be, hogy nagyon gyorsan tudja kapcsolgatni a módjait.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák